Jak co roku, głównym celem konferencji było dzielenie się inspiracjami, zdobywanie wartościowych kontaktów z całego świata oraz pogłębianie wiedzy z dziedziny nowych technologii. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 10 000 uczestniczek, z czego blisko 7 500 dołączyło do konferencji na żywo.

Przed konferencją zaprosiliśmy 180 uczestniczek pochodzących między innymi z Armenii, Gruzji, Azerbejdżanu, Kirgistanu, Uzbekistanu, Kazachstanu, Tadżykistanu, Białorusi oraz Ukrainy na spotkanie, którego celem było pokazanie uczestniczkom możliwości rozwoju w branży technologicznej w Polsce - razem z Amazon Development Center. Główną atrakcją dnia było zwiedzanie Warszawy w dwupiętrowych autobusach razem z przewodnikiem, który opowiadał i pokazywał uczestniczkom ciekawe miejsca w Warszawie. Była to również okazja do nawiązania nowych znajomości z Amazończykami, którzy opowiedzieli o aktualnych ofertach pracy, programach dla studentów, a także swojej codziennej pracy nad globalnymi technologiami.

WiT2.jpg

Konferencja Women in Tech Summit rozpoczęła się 7 czerwca, gdy do WARSAW EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego w Warszawie, przybyli goście z ponad 73 państw, aby poznać firmy technologiczne w Polsce i nowe możliwości rozwoju. Na stoisku Amazon Development Center szybko zaczęły pojawić się pierwsze uczestniczki, aby dowiedzieć się więcej o innowacyjnych technologiach, pracy w różnych zespołach zajmujących się np. Natural Language Understanding, bądź Text To Speech, a także możliwościach rozwoju w Amazon. Amazończycy chętnie pokazywali uczestniczkom jak działają poszczególne urządzenia Amazon, między innymi Alexa, Ring, Fire TV czy Kindle, które mogły także same wypróbować.

WiT4
WiT3

Podczas konferencji, na scenie głównej wystąpiła Lucyna Chwastowska, dyr. globalnego zespołu TTS Alexa, która opowiedziała o Alexie i m.in. jej możliwościach rozpoznawania mowy nienawiści, pomocy w wykrywaniu i zapobieganiu klęskom żywiołowym oraz postępach nad wprowadzeniem nowych języków. Temat przewodni Lucyny został rozwinięty podczas warsztatów, które wprowadziły uczestniczki głębiej w świat tworzenia technologii, która wspiera inkluzowość na każdej płaszczyźnie życia społecznego, szczególnie jeśli chodzi o cyfrową integrację osób z niepełnosprawnościami. Uczestniczki warsztatów miały okazję do sprawdzenia zdobytej wiedzy w zadaniu praktycznym, a autorki najbardziej kreatywnych pomysłów zostały nagrodzone czytnikami Kindle Paperwhite.

WiM5

Dla uczestniczek konferencji zorganizowaliśmy także warsztaty na temat zarządzania i analizy danych poprowadzone przez osoby zajmujące się produktami Ring w Amazon. Pod koniec konferencji, wystąpiła także Ewa Kolczyk, Software Development Manager, która przyciągnęła wiele uczestniczek swoim ‘tech talk’ na temat sztucznej inteligencji na przykładzie Alexy.

WiM6

Jeśli chcesz tworzyć z nami globalne technologie, zgłoś się tutaj.

WiT6