Nasze miejsce pracy

Amazon Development Center

Programiści i researcherzy pracują nad rewolucyjnymi zmianami w sposobach nawiązywania interakcji z produktami i usługami Amazon. Skupiamy się na systemach rozproszonych i technologiach takich jak Text-to-Speech czy przetwarzanie języka naturalnego (Natural Language Understanding - NLU). Projektując, rozwijając i wspierając oprogramowanie światowej klasy, chcemy, aby konsumenci odczuli prawdziwą różnicę. Pracujemy kompleksowo i na wielką skalę – dlatego innowacja to podstawa tej pracy.
Głos Samuela L. Jacksona w Gdańsku

Głos Samuela L. Jacksona w Gdańsku Jak rozwija się Alexa nad polskim morzem?

Natural Language Understanding
Zespół pracujący nad Natural Language Understanding buduje i rozwija usługi oparte na chmurze, które umożliwiają Alexie oraz AWS LEX zrozumienie ludzkiego języka. Z pasją skupiamy się na budowaniu kompleksowych systemów rozproszonych na wielką skalę. Procesowe uczenie maszynowe naszego autorstwa wspiera miliony konwersacji prowadzonych z Alexą.

Alexa Hybrid Engine to z kolei zespół, który jest częścią większego – pracującego nad głosem Alexy. Wierzymy, że głos jest najprostszym i najbardziej naturalnym sposobem komunikacji. Stąd naszym celem jest, aby asystent głosowy był dostępny wszędzie: także w trybie offline lub w samochodzie. Zabierz ze sobą Alexę – gdziekolwiek jesteś. Chcesz nauczyć się programowania low-latency i dowiedzieć się jak pisać zomptymalizowane kody? Dołącz do zespołu odpowiedzialnego za rdzeń asystenta głosowego Amazon.

Zespół Alexa Data Service and Alexa Machine Learning pracuje nad opartymi na danych i skalowalnymi rozwiązaniami kompleksowych problemów lingwistycznych, generując dane językowe, które później wykorzystują nasze systemy rozumienia języka mówionego (Spoken Language Understanding - SLU).

Usługa Alexa staję się coraz bardziej inteligentna. Dołącz do zespołu, który ją udoskonala.

  • Amazon po raz kolejny przyłączył się do akcji Hour of Code. W tym roku Amazon Development Center Poland zapewnił wsparcie finansowe trzem organizacjom działającym na rzecz edukacji cyfrowej.
  • Alexa, asystent głosowy, który wprowadził rewolucję w naszym myśleniu o inteligentnych domach, to technologia, która powstała w gdańskim Centrum Rozwoju Technologii Amazon. Nad jakimi innymi innowacjami pracuje zespół w Gdańsku? Zapraszamy na wirtualną wycieczkę na Pomorze.
  • Już samo powitanie zaskoczyło gości i zapowiedziało dzień pełen inspirujących chwil – 28 września, w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, Alexa pokazała swoją nową umiejętność. Asystentka Amazon debiutowała w roli konferansjerki. Po krótkim wstępie, w którym się przedstawiła i poprosiła o wyrozumiałość (w końcu był to jej pierwszy raz na scenie), zaczęła zapowiadać kolejnych prelegentów.

Alexa działa teraz w większości na szybszych, bardziej opłacalnych instancjach Amazon EC2 Inf1

Czy wiesz, że?

Zespół pracujący nad Alexa Text-To-Speech (TTS) sprawia, że Alexa mówi i brzmi tak naturalnie, jakby była człowiekiem. Wdrażamy nowe funkcje, które umożliwiają programowanie umiejętności asystenta głosowego z wykorzystaniem różnorodnych mechanizmów – dzięki temu użytkownicy mogą wyruszyć w niezwykłą podróż z Amazon Echo. Upewniamy się, że głos Alexy, pochodzący z chmury obliczeniowej, jest dostępny na dziesiątkach milionów urządzeń od Amazon oraz innych producentów. Dzięki naszym usługom, programiści pracujący nad umiejętnościami Alexy wyposażają ją w naturalny głos – to oznacza bardziej intuicyjny sposób interakcji z tą technologią, używaną codziennie przez wielu użytkowników.

W zespole TTS Software Methods & Practice pracujemy nad ramami testowymi end-to-end dla silnika Text-To-Speech oraz SDK, w celu wsparcia nowych funkcji i możliwości użytkowania asystenta głosowego. Umożliwiamy także śledzenie testów (także regresyjnych), nowych funkcji, a także ocenę wdrażanego ulepszenia – przy tym wszystkim, dostarczamy czytelne wyniki, do których można się szybko odnieść. Wspieramy adaptowanie nowych metod rozwijania oprogramowania i praktyk, które umożliwiają implementowanie produktów w bezproblemowy i przewidywalny sposób, bez niespodzianek.

Zespół TTS On-device zajmuje się wdrażaniem głosu wysokiej jakości na urządzenia Amazon takie jak Amazon Fire Tablet, Amazon Fire TV czy Kindle, aby użytkownicy, którzy mają problemy ze wzrokiem, mogli wykorzystywać funkcje tych urządzeń w trybie dostępności. Naszym celem jest wdrażanie innowacji w technologii TTS na platformy mobilne, dzięki czemu „rozmowa” z urządzeniem przypomina rozmowę z inną osobą.
Zespół Amazon TTS Voices and Languages jest odpowiedzialny za rozwijanie i nadzór nad głosami TTS. Zastosowanie technik głębokiego uczenia umożliwia głosom Alexy i Amazon Polly interpretację oraz wymowę tekstów w dokładny sposób, w różnych kontekstach – tak, aby zapewnić wrażenie rozmowy z żywymi osobami.

Osoby pracujące nad Amazon Polly tworzą zespół, który zmienia tekst w ludzką mowę z wykorzystaniem usługi AWS Text-To-Speech, umożliwiając programistom tworzenie mówiących aplikacji. Rozwijamy możliwości usług przeznaczonych dla klientów, takich jak konsola czy SDK. W ten sposób możemy zaprojektować rozwiązanie z różnymi głosami wykorzystującym wiele języków. Konsumenci lub programiści mogą wybrać ten idealny dla nich i wykorzystać go do tworzenia aplikacji działających w wielu krajach. Zobacz nasz Polly Tech Talk.