Amazon Development Center po raz kolejny uczestniczy w największej konferencji dla kobiet w branży technologicznej w Europie - Women in Tech Summit 2023. Na uczestników czekają warsztaty z rozwoju kariery w branży technologicznej oraz budowania biznesu w oparciu o technologie chmurowe.

Dodatkowym elementem programu jest Mentoring Zone, gdzie można skorzystać z indywidualnych sesji mentoringowych z doświadczonymi mentorkami z Amazon Development Center, wśród których są menedżerki, inżynierki i naukowczynie, które tworzą i rozwijają globalne najbardziej zaawansowane technologie Amazon, takie jak: Alexa, Ring, Echo, Polly, TTS, AWS Database Migration czy Kindle.

Jeszcze bardziej świadome i ekologiczne wybory


W ubiegłym roku Women in Tech Summit było pierwszym wydarzeniem w Polsce, które uzyskało status "Climate Positive". W tym roku, w trosce o środowisko, Amazon Development Center dołącza do inicjatyw klimatycznych z własną akcją "Książki w chmurze". Na osoby, które przyniosą niepotrzebne już książki, czekają do wygrania czytniki Kindle, które pozwolą kontynuować przygodę z czytaniem w formie cyfrowej. Zebrane książki zostaną natomiast przekazane do bibliotek publicznych w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

AMAZON BLOG POST_WIT.png

Główną ideą Women in Tech Summit 2023 jest inspirowanie uczestniczek, promowanie wymiany doświadczeń, budowanie wartościowych relacji oraz pogłębianie wiedzy z zakresu nowych technologii. Podczas konferencji na dwóch scenach odbędzie się ponad 50 inspirujących wykładów. Będzie także możliwość udziału w 60 warsztatach, prowadzonych przez liderów branży.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy odbędzie się w dniach 14-15 czerwca w EXPO XXI w Warszawie, a także online. Pełen program konferencji Women in Tech Summit 2023 jest dostępnym na stronie wydarzenia: https://womenintechsummit.pl/.