Nasza planeta

Jesteśmy zaangażowani i inwestujemy w zrównoważony rozwój, ponieważ jest to wygrana dla całej planety, dla biznesu, dla naszych klientów i dla naszych społeczności.
View of a forest canopy from above.
An Amazon delivery person riding a bicycle, with a bike trailer behind it. The trailer has "Delivering Shipment Zero" printed on it.
Deklaracja Klimatyczna
Amazon zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku. Ponadto jesteśmy na drodze do zasilenia naszej działalności w 100% energią odnawialną do 2025 roku.

Uważamy, że naszym obowiązkiem jest powtrzymanie zmian klimatycznych na świecie, a ograniczenie emisji dwutlenku węgla do zera będzie miało duży wpływ. Dlatego też chcemy osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2040 r., czyli dekadę przed obietnicami złożonymi w ramach porozumienia klimatycznego z Paryża, i jesteśmy na drodze do zasilenia naszej działalności w 100% energią odnawialną do 2025 r., co jest częścią naszego celu osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto.
A view of the Appalacian mountains in Pennsylvania overlooking mountains, river, vegetation, in front of a sunset.
Zrównoważone działania
Amazon jest zaangażowany w budowanie zrównoważonego biznesu dla naszych klientów, społeczności i świata, od zmniejszenia zużycia wody w swoich centrach danych po stosowanie zrównoważonego paliwa lotniczego.

Czy to w ramach naszej największej farmy wiatrowej na obszarze wiejskim w Teksasie, czy też poprzez nasze nowe pojazdy elektryczne, które wkrótce wyjadą na drogi, zmniejszamy emisję dwutlenku węgla we wszystkich naszych działaniach biznesowych i wytyczamy drogę innym firmom w zakresie dekarbonizacji na całym świecie. Wyznaczając sobie ambitne cele i podejmując strategiczne partnerstwa i inwestycje, możemy zmniejszyć nasz wpływ na środowisko z korzyścią dla naszych klientów, naszych społeczności i naszej planety.
Symbol recyklingu z podpisem "Paper bag" i odnośnikiem do strony how2recycle.info
Udoskonalanie opakowań
Staramy się tworzyć opakowania, które podobają się naszym klientom i jednocześnie pozwalają na utrzymanie ilości odpadów na minimalnym poziomie oraz zapewniają, że produkty są dostarczane w stanie nienaruszonym.

Nasi klienci oczekują opakowań o właściwych rozmiarach, które nadają się do recyklingu i minimalizują ilość odpadów oraz chronią produkty przed uszkodzeniami. Na nowo opracowujemy i upraszczamy nasze ekologiczne opakowania, stosując podejście naukowe, które łączy testy laboratoryjne, uczenie maszynowe, materiałoznawstwo i partnerstwo produkcyjne w celu wprowadzania trwałych zmian w całym łańcuchu dostaw opakowań.

Przeczytaj więcej 

Podejście Amazon do kwestii kryzysu klimatycznego jest szerokie i oparte na naukowych podstawach.

Oprócz osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku, jesteśmy na drodze do zasilania naszej działalności w 100% energią odnawialną do 2025 roku. Już teraz zamówiliśmy ponad 100 000 w pełni elektrycznych pojazdów dostawczych i planujemy zainwestować kolejne 100 milionów dolarów w projekty zalesiania na całym świecie. Uruchomiliśmy również fundusz na rzecz klimatu „Climate Pledge Fund“ o wartości 2 miliardów dolarów, który ma na celu wsparcie wizjonerskich firm, których produkty i usługi ułatwią przejście na gospodarkę niskoemisyjną.

Amazon uruchamia fundusz Deklaracji Klimatycznej o wartości 2 miliardów dolarów

Fundusz Deklaracji Klimatycznej (Climate Pledge Fund) wart 2 mld dolarów, będzie wspierać rozwój zrównoważonych technologii i usług. Umożliwią one Amazon, jak i innym przedsiębiorstwom realizację założeń porozumienia paryskiego (COP24), czyli m.in. osiągnięcia zerowej emisji netto dwutlenku węgla do 2040 roku.