Coroczna akcja Hour of Code, czyli Godzina kodowania jest organizowana w ramach międzynarodowego Tygodnia Edukacji Informatycznej i ma na celu nauczenia podstaw programowania i zachęcenia do dalszego rozwoju w tym obszarze. W trakcie zajęć z uczniami i uczennicami, prowadzący spotkania z Amazon przybliżyli tematy dotyczące kodowanie offline, sztucznej inteligencji i wirtualnej asystentki Alexa.

hourofcode_foto.png

Uczniowie mieli również okazję zaprogramować zabawę taneczną z wykorzystaniem bloków kodu, sprawdzenia wiedzy Alexy na temat świata, a nawet zaśpiewania z nią ‘Happy Birthday’. Prowadząca zajęcia w Szkole Podstawowej nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku, Anna Turek, z zespołu Amazon Alexa, skomentowała:

Było dużo zabawy, i jeszcze więcej pytań. Uczniowie stwierdzili, że kodowanie jest podobne do układania puzzli.

Najlepszym podsumowaniem tegorocznej Godziny Kodowania z Cyfrowym Dialogiem jest opowieść innej z wolontariuszek, Magdaleny Sykut z zespołu Amazon Ring: „Na początku powiedziałam kilka słów o kodowaniu i jedna dziewczynka powiedziała, że ona nie będzie kodować, bo to jest trudne i ona nie chce. Na zakończenie zajęć ta sama dziewczynka podeszła do mnie z uśmiechem od ucha do ucha i słowami: „Miała Pani rację. Kodowanie jest fajne i nie takie trudne!”

Jedna z nauczycielek ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Międzychodzie dodała:

Zwykle są trochę nieśmiali, aby mówić po angielsku podczas zajęć, ale tak nie było w przypadku Alexy. Będziemy z niego korzystać podczas zajęć. Jestem pod wrażeniem tej klasy; Muszę się więcej uczyć i powtarzać te zajęcia z większą liczbą dzieci!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegorocznej akcji Hour of Code!