Drodzy Amazończycy,

To nie jest zwykły czas, jest to czas wielkiego stresu i niepewności. Jest to również moment, w którym praca, którą wykonujemy jest niezwykle ważna.

Aby nadać najwyższy priorytet magazynowaniu i dostarczaniu podstawowych artykułów gospodarstwa domowego, środków sanitarnych, produktów dla niemowląt i artykułów medycznych, zmieniliśmy zasady działania naszej logistyki, transportu, łańcucha dostaw, zakupów i współpracy ze sprzedawcami. Świadczymy niezbędne usługi dla ludzi na całym świecie, zwłaszcza starszych, którzy są najbardziej narażeni. Oni na nas liczą.

Jestem wdzięczny za pracę, którą wykonujecie i nie jestem w tym osamotniony. Otrzymałem setki e-maili od klientów i widziałem posty w mediach społecznościowych, w których wysyłają Wam swoje podziękowania. Wasze wysiłki nie umykają uwadze osób na najwyższych szczeblach rządu, a prezydent Trump na początku tego tygodnia serdecznie podziękował naszemu zespołowi.

Na całym świecie ludzie odczuwają gospodarcze skutki tego kryzysu i z przykrością muszę Wam powiedzieć, że przewiduję, iż sytuacja będzie się pogarszać, zanim się polepszy. Obecnie rekrutujemy 100 000 nowych pracowników i podnosimy wynagrodzenia dla osób, które w tym okresie stresu i zamieszania realizują zamówienia i dostarczają produkty klientom. Wiele firm, takich jak restauracje i bary, jest zmuszonych do zamykania swoich drzwi. Mamy nadzieję, że ludzie, którzy w wyniku tej sytuacji zostali zwolnieni, dołączą do nas i będą pracować w Amazon do momentu, w którym będą mogli wrócić do dotychczasowej pracy.

Duża część zadań, które wykonujemy, nie może być realizowana zdalnie. W naszych centrach na całym świecie wdrożyliśmy szereg profilaktycznych środków ochrony zdrowia dla pracowników i dostawców - od zwiększenia częstotliwości i intensywności sprzątania, po dostosowanie naszych praktyk w centrach, aby działać zgodnie z zasadami zachowania odległości między pracownikami. Spotykamy się codziennie, pracując nad znalezieniem dodatkowych sposobów na poprawę tych działań.

Złożyliśmy zamówienia na miliony masek ochronnych, które pragniemy udostępnić naszym pracownikom i dostawcom, którzy nie mogą pracować w domu, jednak niewiele z tych zamówień zostało zrealizowanych. Z niedoborem masek na rynku zmaga się obecnie cały świat a lokalne rządy kierują dostępne zapasy do szpitali i przychodni które potrzebują ich obecnie najbardziej. To zrozumiałe, że to właśnie niesamowici pracownicy ochrony zdrowia, pomagający społeczeństwu w tej sytuacji, mają pierwszeństwo. Gdy tylko będzie to możliwe, naszym priorytetem będzie przekazanie masek w ręce naszych pracowników i partnerów pracujących nad dostarczeniem klientom niezbędnych produktów.

Cały mój czas i wszystkie moje myśli są teraz całkowicie skoncentrowane na COVID-19 i na tym, jak Amazon może najlepiej odegrać swoją rolę. Chcę, abyście wiedzieli, że Amazon będzie nadal wypełniać swoje zadania, a my nie przestaniemy szukać nowych możliwości pomocy.

Nie ma instrukcji, jak radzić sobie z sytuacją jak ta, z którą obecnie się zmagamy, wiem, że wywołuje ona zaniepokojenie u wszystkich. Lista moich zmartwień i zapewne Waszych również, jest długa: od zdrowia moich dzieci, rodziców, rodziny, przyjaciół, poprzez Wasze bezpieczeństwo, aż po tych, którzy są obecnie chorzy i w ciężkim stanie, a także o realne szkody, jakie wyrządzi w naszych społecznościach kryzys ekonomiczny.

Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Wiem, że przez to przejdziemy, razem.

Jeff Bezos Signature