• Od 2020 r. Amazon stworzył w polskich centrach e-commerce 5 000 miejsc pracy, zwiększając w 2021 r. łączną liczbę stałych pracowników do ponad 23 000
  • W lipcu 2021 r. Amazon podniósł o 12,5 proc. stawki godzinowe dla pracowników zatrudnionych w centrach logistycznych, oferując 22,50 zł brutto/h na stanowiskach początkowych (24,30 zł brutto/h wraz z premią frekwencyjną)
  • Amazon zapewnia swoim pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie, bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych oraz możliwości rozwoju kariery zawodowej
  • Najnowszą tegoroczną inwestycją firmy jest robotyczne centrum logistyczne w Świebodzinie
  • Bezpośrednio i pośrednio Amazon tworzy ponad 51 000 miejsc pracy w naszym kraju
  • W ramach działań integrujących lokalne społeczności oraz wspierania edukacyjnej aktywności dzieci, młodzieży i dorosłych, Amazon uruchomił w 2021 r. 5 nowych STEM Kindlotek, zarządzając aktualnie 40 stacjonarnymi, multimedialnymi przestrzeniami w całej Polsce
  • Amazon Goes Gold – w 2021 roku Amazon przekazał ponad 500 000 zł fundacjom wspierającym dzieci chore onkologicznie
  • Tylko w grudniu 2021 Amazon wsparł kwotą 400 000 zł lokalne fundacje pomagające osobom potrzebującym

Amazon oferuje pracę dla osób z różnych środowisk, o różnym stopniu wykształcenia, doświadczeniu i kompetencjach – od pracowników poziomu początkowego po specjalistów – zatrudnionych w 10. centrach logistyki na terenie całego kraju, biurach, działach obsługi klienta, a także w Centrum Rozwoju Technologii i Amazon Web Services

Na wszystkich stanowiskach – zarówno w centrach logistyki e-commerce, jak i w biurach korporacyjnych firmy – Amazon zapewnia konkurencyjne wynagrodzenie oraz pakiet pozapłacowych benefitów.

Co ważne, stawki godzinowe pracowników Amazon wzrosły w 2021 r. o 12,5 proc. Od lipca 2021 r. wynoszą one od 22,50 zł brutto/h w przypadku podczątkowych stanowisk w centrach logistycznych, a wraz z premią frekwencyjną zaczynają się od 24,30 zł brutto/h. Podwyżka objęła wszystkich zatrudnionych – w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, a także korzystających z agencji pracy tymczasowej.

Wraz z premią za frekwencję pracownicy poziomu początkowego Amazon mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie, a liderzy zespołów od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy oraz liczby przepracowanych godzin w miesiącu.

· prywatna opieka medyczna

· darmowy dojazd do pracy na wybranych trasach

· ciepłe posiłki za 1 zł (bezpłatne w okresie świątecznym)

· prywatne ubezpieczenie zdrowotne

· karta Multisport

Ponadto pracownicy mają dostęp do innowacyjnego programu „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego mogą uzyskać dofinasowanie na cele edukacyjne. Przez 4 lata Amazon pokrywa nawet 95 proc. kosztów szkoleń zawodowych wybranych przez pracowników, do kwoty 26 000 zł, nie wymagając przy tym podpisywania tzw. umowy lojalnościowej o kształcenie.

W 2021 roku Amazon uruchomił robotyczne centrum logistycznego w Świebodzinie o pow. 193 tys. m², w którym w ciągu pierwszego roku funkcjonowania utworzonych zostanie ok. 1 000 stałych miejsc pracy. To 10. centrum i 3. obiekt robotyczny Amazon w Polsce oraz 1. w woj. lubuskim. Inwestycja została zrealizowana zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, m.in. dzięki zainstalowaniu na dachu 3 900 paneli słonecznych, które zajmują powierzchnię ponad 8 600 m², o łącznej mocy 1 755 kWp. Świebodzińskie centrum zostało również wyposażone w 3 000 robotów transportowych Amazon Robotics. Łącznie już ponad 10 000 tego typu urządzeń wspiera procesy logistyczne w polskich oddziałach Amazon, z czego 7 100 funkcjonuje w centrach w Kołbaskowie oraz Gliwicach.

Amazon działa na rzecz lokalnych społeczności oraz wspiera edukacyjną aktywność dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach multimedialnych STEM Kindlotek, znajdujących się w szkołach, bibliotekach, domach kultury i świetlicach. W 2021 r. – we współpracy ze stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog – firma uruchomiła 5 nowych przestrzeni edukacyjnych – dwie w Świebodzinie oraz po jednej w Jarocinie, Wałczu i Gdańsku.

STEM Kindloteki to miejsca przeznaczone do kreatywnego zdobywania wiedzy i nowoczesnych kompetencji, dostępne dla wszystkich mieszkańców. Przewodnim celem projektu jest nie tylko popularyzacja edukacji STEM (Science - Technology - Engineering - Maths) wśród uczniów i nauczycieli, ale też integracja lokalnej społeczności.

W 2021 roku w STEM Kindlotekach w całej Polsce zrealizowano 47 webinarów, w których wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników. W trakcie spotkań rozwijali oni kreatywność, ćwiczyli odwagę twórczą, pracowali nad krytycznym myśleniem, a nawet kodowali swoje pierwsze programy. Jednocześnie w 40-stu stacjonarnych STEM Kindlotekach w całej Polsce odbyło się ponad 200 warsztatów, w których wzięło udział ponad 2000 uczestników.

W 2021 roku Amazon po raz czwarty aktywnie włączył się w inicjatywę podnoszącą społeczną świadomość nowotworów dziecięcych, realizując akcję Amazon Goes Gold, w ramach której przekazał łącznie ponad 500 000 zł fundacjom działającym na rzecz dzieci chorych na raka.

Tylko w grudniu 2021 Amazon udzielił wsparcia 14 lokalnym fundacjom, zlokalizowanych w pobliżu centrów logistycznych. Firma przekazała na ich rzecz 400 000 zł w ramach paczek świątecznych dla dzieci oraz seniorów. Wybrane organizacje zorganizują także tradycyjne kolacje bożonarodzeniowe dla osób potrzebujących lub dostarczą im ciepłe posiłki podczas Wigilii. Do działań charytatywnych zaangażowali się także nasi wolontariusze – pracownicy, którzy pomogą przy pakowaniu i rozwożeniu prezentów!

To nie wszystko – równolegle, na całym świecie uruchomiliśmy akcję „Milion dobrych uczynków“. Ten śmiały cel zaplanowalismy na grudzień 2021 roku, mając nadzieję pomóc najbardziej potrzebującym osobom.