Łączy ich nie tylko zamiłownie do pięknych dźwięków i to, że niebawem wspólnie staną w profesjonalnym studiu nagrań, żeby wydać swoją płytę. Są z różnych miast, innych części kraju, ale na co dzień tworzą zgrany zespół, realizując się zawodowo w Amazon i doskonale dzieląc życie między pracę, rodzinę i muzykę.

Kto stanie na finałowym podium muzycznego show?

To amatorzy, ale z wielkim potencjałem scenicznym, pracownicy Amazon, rodzice, zwykli ludzie, których łączy wokalne zacięcie, a firmowy konkurs zachęcił ich do tego, żeby swoim talentem podzielili się z całą Polską. Podjęli wyzwanie, wiedząc, że ta przygoda będzie świetnym muzycznym doświadczeniem. Liczą na doskonałą atmosferę, wsparcie mentorów i możliwości rozwoju. Po to tu przyszli i takie cele przyświecają im również każdego dnia pracy w Amazon.

Sami zobaczcie, jak przebiegały obrady jury!

Repertuar, jaki jurorom zaprezentowali Magdalena Kąkol, Marcin Boronowski, Julia Kopczyk-Balde, Paweł Czabak, Małgorzata Gralak i Tomasz Połącarz był zróżnicowany – tak, jak zróżnicowany jest Amazon! Różne są też historie naszych finalistów. Mamy w tym gronie muzycznych samouków jak i osoby, które już próbowały swoich sił na scenie, mają w dorobku wydane płyty, czy występowały w „Szansie na sukces” lub międzynarodowych festiwalach!

Śpiewanie sprawia im wielką radość, to naprawdę było czuć i te emocje mi osobiście się udzielały – powiedział po obradach Adam Owczarek. Sceniczna dojrzałość i świadomy wybór repertuaru zaimponowały także Ewie Szpejnie-Kaweckiej. Uczestnicy projektu pokazali, że wiedzą, jakie utwory im pasują, w jakich czują się najlepiej. Myślę, że świetnie wybierali piosenki i byli bardzo przekonujący w swoich wykonaniach
dodała managerka ds. komunikacji wewnętrznej Amazon.

Wspaniała siódemka Amazon! To oni tworzą „Zespół z Pasją”

Finaliści programu „Zespół z Pasją” pracują w Amazon od lat, mają różne wykształcenie, doświadczenie i stanowiska pracy. Jednak wszyscy bez wyjątku chwalą 4-dniowy tydzień pracy, dający im czas dla bliskich i na realizację pasji. Dlatego okazję, jaką dała im firma, musieli po prostu wykorzystać. Wszyscy chcą i kochają śpiewać, niektórzy już występowali, inni zrobią to po raz pierwszy.

Skąd czerpią czas, natchnienie i pokłady niespożytej energii? Paweł Czabak z centrum logistycznego Amazon w Świebodzinie podkreśla, że to 3 wolne dni w tygodniu pozwalają mu spełniać się muzycznie. Dla Julii Kopczyk-Balde z Poznania, mamy trójki małych dzieci, jak też dla Tomasza Połącarza z działu zakupów w centrum dystrybucyjnym Amazon w Bielanach Wrocławskich, to rodzina jest tym, co daje moc! Mobilizację przynosi mu również amatorsko uprawiany boks. Z kolei Małgorzata Gralak z Amazon w Łodzi ładuje akumulatory podczas wycieczek rowerowych, a dla Marcina Boronowskiego z robotycznego centrum logistycznego w Gliwicach odkocznią od codziennych obowiązków jest jazda na motocyklu. Dla odmiany Magdę Kąkol z sosnowieckiego centrum Amazon pasjonuje wizaż, a jej kolega z pracy – Rafał Goszcz, który do finału dostał się dzięki głosom pracowników, relaksuje się podczas biegania i pieczenia ciast! W wolnych chwilach fotografuje i kształci się w katowickim studio METRO.

Pod okiem muzycznych gwiazd

Na czyje wsparcie mogą liczyć? Do „Zespołu z Pasją” dołączył Grzegorz Hyży – znany wokalista (ostatni przebój „Kochanie to ja”), autor tekstów i finalista telewizyjnego talent show, który doskonale wie, z czym zmagają się jego podopieczni.

APB_Grzegorz Hyży_223.jpg

Śpiewają z pasją, a do tego są na tyle unikatowi i różnorodni, że dokładnie w tym tkwi ich siła! Świetnie, że mają czas na to, by robić to, co kochają!
Grzegorz Hyży podkreśla ogromne zaangażowanie uczestników

W jury, decydującym o wyborze finałowej szóstki, zasiadł również Gromee – jeden z najbardziej utalentowanych polskich DJ-ów i producentów muzycznych.

APB_Gromee_412.jpg

Profesjonalnym wsparciem dla uczestników będą również: Monika Wydrzyńska – trenerka wokalna, wokalistka i autorka tekstów; Piotr Walicki – multiinstrumentalista i kompozytor oraz Przemysław dred Pietrzak – realizator dźwięku i producent muzyczny.

APB_Dred_Gromee_Monika Wydrzyńska_Piotr Walicki11.jpg

Jakie są pierwsze wrażenia ekspertów?:

"On ma rap we krwi!”;
„Po pierwszych dźwiękach na myśl nasuwa się porównanie do znanych gwiazd R&B czy soulu. Czysto, rytmicznie, emocjonująco...”;
„Zachwyca unikalną, aksamitną w brzmieniu barwą głosu. To wszystko za sprawą niskiej tonacji, w której doskonale się porusza";

Jednym słowem prawdziwe muzyczne odkrycia!

Ta śpiewająca ekipa to absolutnie zgrany zespół! To grupa ludzi zafascynowanych muzyką. To, co robią ma wymiar amatorski, ale już po pierwszych dźwiękach słychać, że nie brakuje im talentu. Niesamowite jest to, że  łatwością łączą pracę zawodową z realizacją tego, co kochają. Miłość do muzyki daje z jednej strony odskocznię i ogrom przyjemności, ale wymaga też zaangażowania, czasu i wielu poświęceń, na co ta zdolna ekipa jest już dzisiaj gotowa!
Grzegorz Hyży również nie kryje podziwu nad swoimi podopiecznymi:

Czas na teledysk i nagranie płyty!

Już niebawem finaliści staną oko w oko z profesjonalistami z branży muzycznej podczas warsztatów wokalnych i studyjnych nagrań w profesjonalnym studio. Potem czeka na nich prawdziwe muzyczne wyzwanie - nagranie teledysku oraz płyty z autorskim kawałkiem napisanym specjalnie dla nich!

Losy bohaterów programu „Amazon – Zespół z Pasją” można śledzić w „Pytaniu na Śniadanie” TVP, kolorowych magazynach: „Życie na Gorąco”, „Show”, „Rewia” oraz na naszym blogu.