Nie byłoby to możliwe bez naszych pracowników z całego świata, którzy zaangażowali się w poszerzanie świadomości o problematyce chorób onkologicznych oraz wysiłek wielu organizacji zaangażowanych w poszukiwanie skutecznej terapii nowotworowej.

To właśnie pracownicy Amazon w całej Europie, Ameryce Północnej, Australii i Japonii, w dwa jesienne dni (18 i 19 września) przyszli do pracy w piżamach. Celem nietypowego ubrania było przypomnienie o tym, że to codzienny strój dzieci walczących z nowotworami –większość czasu spędzają w szpitalach.

W Polsce do akcji przyłączyło się ponad 2800 zatrudnionych w Amazon osób – pracowały one w piżamach z przypiętymi do nich złotymi plakietkami #AmazonGoesGold. Wybór koloru nie był przypadkowy – złoto to symboliczny kolor Międzynarodowego Miesiąca Świadomości Nowotworów Dziecięcych. Na tym jednak solidarność z małymi pacjentami się nie kończy – Amazon przekazał również 200 tysięcy złotych na rzecz Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Polsce. Centra logistyki w całej Polsce przeznaczyły dodatkowo 35 tysięcy złotych na rzecz lokalnych organizacji oraz inicjatyw charytatywnych które wspierają dzieci w ich walce z nowotworami. Pieniądze trafiły m.in. do wrocławskiej fundacji Zobacz Mnie, Daru Szpiku w Poznaniu oraz Fundacji Gajusz działającej w Łodzi.

Pracownicy Amazon z młodymi odwiedzającymi centrum logistyki
Pracownicy Amazon oraz młodzi pacjenci odwiedzający centrum logistyki pod Wrocławiem
Pracownicy Amazon w piżamach
Pracownicy Amazon przebrani w piżamy
Pracownicy Amazon w piżamach
Pracownicy Amazon przebrani w piżamy na znak solidarności z młodymi pacjentami

Co ważne, działania Amazon nie ograniczają się do Polski –tylko w tym roku przekazaliśmy około 4 miliony dolarów na rzecz organizacji oraz instytucji badawczych zajmujących się tą tematyką na całym świecie. W Europie współpracujemy z Europejskim Stowarzyszeniem na rzecz Onkologii Dziecięcej (SIOP), które jest jedynym stowarzyszeniem specjalistów z zakresu onkologii dziecięcej, działającym na całym kontynencie i współpracującym z 1934 organizacjami członkowskimi z 36 krajów Europy.

Tylko razem, łącząc siły, możemy realnie zapewnić dzieciom potrzebne im wsparcie w leczeniu oraz najlepsząmożliwą opiekę
mówi dyrektor regionalny Amazon ds. operacji, Marian Sepesi