Amazon we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog dołączył ze swoimi warsztatami online, organizowanymi w ramach Amazon STEM Kindloteka, do projektu edukacji zdalnej zainaugurowanegoi rozwijanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Cykl zajęć edukacyjnych online podzielony został na dwie kategorie – warsztaty skierowane do nauczycieli, bibliotekarzy, edukatorów i rodziców oraz lekcje dla dzieci i ich rodziców.

Dzięki bezpłatnym zajęciom online z doświadczonymi nauczycielami chcemy umożliwić dzieciom zdobywanie wiedzy i rozwijanie kompetencji przyszłości w kreatywny oraz przystępny sposób, bez wychodzenia z domu – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon i dodaje – W pierwszym tygodniu działania zrealizowaliśmy 11 warsztatów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Zamknięte szkoły i placówki oświatowe nie muszą oznaczać przerwy w nauce. Tym bardziej cieszymy się, że razem z Cyfrowym Dialogiem możemy realnie wspierać edukację w Polsce.

Two young boys play on a tablet device.

Nauczycielu #ZostanWDomu z #Amazon i weź udział w warsztatach

W ramach programu STEM Kindloteka online Amazon przygotował specjalne webinary dla nauczycieli, edukatorów, bibliotekarzy i rodziców. Uczestnicy dowiedzą się, jak prowadzić angażujące zajęcia dla najmłodszych z zakresu edukacji STEM, wspierającej rozwijanie u dzieci zainteresowania przedmiotami ścisłymi. Podczas każdego z 90-minutowych warsztatów prowadzący przedstawia inne treści, pomysły i eksperymenty, które z powodzeniem można rozwijać we własnych domach.

Pełna lista warsztatów znajduje się tutaj.

Zajęcia dla dzieci bez wychodzenia z domu

Oferta STEM Kindloteki online obejmuje także zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Podczas warsztatów poznają one podstawy programowania, zagrają w gry i rozwiążą łamigłówki matematyczne czy dowiedzą się jak zadbać o czystą planetę. Rodzice i najmłodsi mogą również uczestniczyć w zajęciach dotyczących lektur szkolnych, podczas których poznają literaturę dla dzieci w niebanalnym wydaniu, bo nawiązującym do edukacji STEM. Do Świąt Wielkanocnych odbędzie się aż 41 ciekawych i zróżnicowanych tematycznie warsztatów online.

Dzieci bardzo angażują się w nasze spotkania online. Są nie tylko aktywne i pomocne, ale także otwarcie dzielą się swoimi opiniami, wiedzą, zainteresowaniami i zadają dodatkowe pytania. Podczas zajęć wszyscy czujemy pozytywną energię, którą nam przekazują – mówi Krzysztof Jaworski, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, prowadzący webinary m.in. w ramach cyklu STEM Kindloteka – W prowadzonych przez nas zajęciach online każdorazowo udział bierze nawet 200 dzieci, co niezmiernie nas cieszy i motywuje do dodatkowych inicjatyw dla najmłodszych.

Jak wziąć udział w warsztatach?

To proste! Wystarczy wybrać interesujące nas warsztaty online i dołączyć do spotkania konkretnego dnia, o danej godzinie poprzez poniżej podany link. Nie trzeba zapisywać się wcześniej. Ostatnim krokiem jest wpisanie swojego imienia i adresu e-mail. Pełna lista lekcji, wraz z godzinami i opisem, a także nagrania przeprowadzonych webinarów są dostępne tutaj.

Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie: cyfrowydialog.pl oraz na www.gov.pl.

1Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów Science – Nauka, Technology – Technologia, Engineering – Inżynieria, Math – Matematyka. Edukacja STEM polega na łączeniu aktywności z zakresu przynajmniej dwóch dyscyplin, ale jest również filozofią zdobywania wiedzy w praktyczny sposób.