Kolor złoty symbolizuje podziw i uznanie dla małych pacjentów na co dzień zmagających się z trudem choroby nowotworowej. Pracownicy Amazon, aby okazać swoją solidarność i wsparcie dzieciom, 11, 14 i 15 września przyjdą do pracy w piżamach, strojach superbohaterów lub ubraniach w właśnie w kolorze złotym.

Piżamy to strój bojowy dla dzieci chorych na raka — podczas swojego leczenia i rekonwalescencji spędzają w niej miesiące, a nawet lata. Pracownicy przez wybrane dni będą wykonywać swoje codzienne obowiązki w nietypowych dla siebie strojach. Dzięki ich zaangażowaniu Amazon przeznaczy na lokalne donacje 13 zł za każdą osobę, która przyłączy się do akcji.

Amazon w walce z rakiem

Podczas tegorocznej kampanii Amazon przekaże Fundacji Polsat donację w wysokości 200 tysięcy złotych, dzięki której zostanie zakupiony aparat ultrasonograficzny dla Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Przekazane urządzenie pozwoli na diagnostykę i monitorowanie terapii dzieci z chorobami nowotworowymi.

- Choroby nowotworowe u dzieci są szczególnie trudnym doświadczeniem. Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu i zaangażowaniu pracowników będziemy mogli zapewnić im dodatkową pomoc w leczeniu i rekonwalescencji - mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon.

Do tej pory zostało przekazanych ponad 11 milionów dolarów ponad 150 szpitalom i programom onkologicznym na całym świecie. W tym roku Amazon podwaja wsparcie innowacyjnych badań, przekazując ponad 5 milionów dolarów wiodącym instytucjom oraz fundacjom zajmującym się organizacją profilaktyki i leczenia nowotworów na całym świecie.

FC Tours – Ty też możesz pomóc!

W ramach kampanii Amazon Goes Gold zespół przewodników FC Tours zaprasza wszystkich do włączenia się do działania. Przez cały wrzesień za każdego uczestnika, który obejrzy wirtualną wycieczkę, zespół przewodników FC Tours przeznaczy 25 zł dla Międzynarodowego Towarzystwa Onkologii Dziecięcej, które prowadzi badania nad nowotworami dziecięcymi oraz tworzy programy wspierające opiekę nad dziećmi chorymi, dzięki wsparciu personelu medycznego i rodzin dzieci.

Wystarczy zapisać się na wirtualną wycieczkę na www.amazon.pl/wirtualnewycieczki i wziąć w niej udział. Wycieczki odbywają się w poniedziałki, czwartki i piątki o godzinie 11.00 i 15.00!

Potrzebne zaangażowanie

Sami pracownicy będą mieli szansę, aby uratować czyjeś życie. Co 40 minut, ktoś w Polsce dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. W ramach akcji, w wybranych centrach dystrybucyjnych Amazon, dzięki wsparciu fundacji DKMS zostanie zorganizowany Dzień Dawcy Szpiku. Chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych, zwiększając czyjąś szansę na wyzdrowienie. Niestety, tylko 30% pacjentów znajduje zgodnego dawcę w swojej rodzinie - pozostałe osoby muszą liczyć na znalezienie swojego genetycznego bliźniaka w dostępnych bazach fundacji[1].

Wspólnie z Fundacją Zaczytani.org została opracowana bajka terapeutyczna pt.: „Myszka Marcelina”, przeznaczona dla dzieci w wieku 4-7 lat, chorujących onkologicznie oraz ich rodziców i opiekunów. Jej zadaniem jest wspierać dzieci oraz ich najbliższych w tym trudnym czasie choroby. Pracownicy Amazon nagrali wspólnie Zaczytane Słuchowisko – bajkę w formie audiobooka, która zostanie przekazana do wszystkich ośrodków onkologii dziecięcej w Polsce. Pracownicy przygotują także 500 prezentów, które zostaną rozesłane do 6 szpitali w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Chorzowie oraz Łodzi.

Poprzednie edycje

W ubiegłym roku w kampanii Amazon Goes Gold wzięło udział tysiące pracowników na całym świecie, którzy pomogli zwiększyć świadomość na temat chorób nowotworowych u dzieci. W Polsce do akcji przyłączyło się ich prawie 6 800. Dzięki ich zaangażowaniu wsparcie otrzymało wiele lokalnych organizacji, a główną donację otrzymało Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, zajmujące się profesjonalną opieką nad małymi pacjentami zmagającymi się z rakiem oraz Klinika Onkologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

[1] Źródło: https://www.dkms.pl/dzialaj/zostan-dawca