TOP10 ulubionych książek klientów Amazon.pl:

1.       „Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty”
2.       „Ten Drugi”
3.       „Folwark zwierzęcy”
4.       „12 życiowych zasad: Antidotum na chaos”
5.       „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie wschód zderza się z zachodem”
6.       „Harry Potter i Zakon Feniksa”
7.       „Wiedźmin. Ostatnie życzenie”
8.       „Praca głęboka: Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza”
9.       „Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku”
10.   „Dieta KETO. Ponad 70 prostych i szybkich przepisów, które pokochasz”

top_10_dzien_ksiazki
top_10_dzien_ksiazki
top_10_dzien_ksiazki
top_10_dzien_ksiazki
top_10_dzien_ksiazki
top_10_dzien_ksiazki
top_10_dzien_ksiazki
top_10_dzien_ksiazki
top_10_dzien_ksiazki
top_10_dzien_ksiazki

Bo klasyki to zawsze dobry wybór


„Folwark zwierzęcy”, „Harry Potter i Zakon Feniksa” czy „Wiedźmin. Ostatnie życzenie”? A może wszystkie trzy? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, ale zapewniamy, że warto znać każdy z tych tytułów.

Orwell i jego „Folwark zwierzęcy” to powieść antytotalitarna, w której autor w alegoryczny sposób opowiada o życiu jednostek w reżimowej rzeczywistości. Brzmi ciekawie? Ta lektura gwarantuje dużo przemyśleń oraz wielogodzinne rozmowy o jej interpretacjach. Uwaga! Przeczytanie tej pozycji może skutkować chęcią sięgnięcia po inne książki Georga Orwella, ale nie martw się, znajdziesz je bez problemu na Amazon.pl.

A teraz czas na dobrze wszystkim znanego Harry’ego Pottera – kto nie słyszał o jego historiach z Hogwartu? Wspólne (może rodzinne?) czytanie „Harry’ego Pottera i Zakonu Feniksa” urozmaicą wspaniałe ilustracje wykonane przez Jima Kay oraz Neila Packeara. Wersję ilustrowaną opowieści o powrocie Lorda Voldemorta i jego zmaganiach z Harry’m Potterem znajdziecie na naszej stronie.

Trzecią pozycją tej kategorii z naszej listy jest tytuł „Ostatnie życzenie” Andrzeja Sapkowskiego. Wyruszcie w wyjątkową podróż do Neverlandu z polskim mistrzem światowej fantastyki. To świetna okazja do rozpoczęcia wiedźmińskiej sagi, ponieważ zbiór ten stanowi wstęp do cyklu o przygodach Wiedźmina Geralta z Rivii. Kolejne tomy również znajdziesz na Amazon.pl.

Psychologiczne wyzwania i eksperymenty dla ciekawych świata


Na pierwszym miejscu naszej listy znalazły się „Atomowe nawyki. Drobre znamy, niezwykle efekty”. To pozycja, którą po prostu musisz przeczytać. Książka przedstawia w ciekawy, ale jednocześnie prosty sposób autorską metodę kształtowania dobrych przyzwyczajeń, przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu złych nawyków. Wskazówki, pragnienia, reakcje i nagrody – to cztery słowa klucze, które mogą przybliżyć Cię do sukcesu! Jak efektownie i efektywnie wprowadzić zmiany? Odpowiedź kryje się w tej pozycji!

A teraz czas na książkę psychologa Jordana Petersona. Naukowiec, na podstawie własnych doświadczeń zawodowych, życiowych, a także wiedzy zdobytej przez lata studiowania archetypów w mitach i opowieściach, przedstawia czytelnikom „12 życiowych zasad: Antidotum na chaos”. Ta przekrojowa lektura dostarczy dużą dawkę wiedzy i humoru.   „Praca głęboka: Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza” to niezbędny podręcznik dla każdego, kto chciałby osiągnąć swoje cele i poprawić koncentrację. Ceniony i znany szerokiej publiczności autor – Cal Newport, z zawodu informatyk – radzi, w jaki sposób można zwiększyć swoją efektywność w czasach wszechobecnego szumu informacyjnego i rozpraszających uwagę social mediów.  

Dla tych, którzy chcą być na czasie


Książka „Ten Drugi” była zdecydowanie jedną z najgłośniejszych premier 2023 roku. Autobiografia Księcia Harry’ego to dla fanów brytyjskiej rodziny królewskiej pozycja obowiązkowa. Autor porusza w niej temat śmierci swojej matki, dorastania na oczach całego świata, poszukiwania swojej tożsamości i wreszcie odnalezienia azylu, spokoju w życiu.

Drugą propozycją tej kategorii z naszego TOP10 jest „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie wschód zderza się z zachodem”, czyli najnowsza publikacja Jacka Bartosiaka. Autor porusza w niej obecne polityczne problemy i wyzwania – w tym kontekst wojny w Ukrainie – i próbuje odpowiedzieć na pytanie, jaką rolę w tym wszystkim odgrywa i będzie odgrywać Polska.

Każdy dobrze o tym wie, że po wysiłku intelektualnym warto zadbać o swoje zdrowie – zwłaszcza przed nadchodzącym latem! Z pomocą w tej kwestii przychodzi Agnieszka Józefowicz-Giesak, która napisała książką kucharską – „Dieta KETO. Ponad 70 prostych i szybkich przepisów, które pokochasz”. Autorka zaprasza do świata przepisów diety ketogenicznej. W tej pozycji znajdziesz ponad 70 przepisów na łatwe i szybkie do wykonania dania, które świetnie smakują oraz poprawią Twoje samopoczucie.

Miłość do czytania od najmłodszych lat


A na koniec absolutny hit wśród najmłodszych, czyli „Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku” Anety Głowińskiej. Tytułowa bohaterka razem ze swoimi przyjaciółmi z przedszkola zakłada prawdziwy ogródek – a umówmy się, to bardzo poważna sprawa! Dzieci, dzięki temu zadaniu, uczą się, czym jest odpowiedzialność i praca zespołowa. Oczywiście na Amazon.pl znaleźć można więcej tytułów z tej serii.

Zrób sobie prezent na Dzień Książki - czytelnicze (i nie tylko) inspiracje Amazon.pl


Mamy nadzieję, że wybierzesz coś dla siebie z naszej listy. A może przeczytasz wszystkie tytuły? Pomoże w tym na pewno Amazon Prime – uczestnicy programu mogą otrzymać książkę (lub inny produkt z szerokiej oferty Amazon.pl) z darmową i szybką dostawą i to bez względu na wartość zamówienia. Subskrypcja kosztuje jedynie 49 zł za rok.

Natomiast twórcy mogą skorzystać z usługi druku na życzenie Kindle Digital Publishing (KDP). Autorzy mogą wgrywać swoje książki w wersji elektronicznej, a klienci zamawiać je wydrukowane na Amazon.pl. Nic prostszego – pozostaje tylko czytać, inspirować się, pisać i wydawać!