Mama i siostra kupiły Ci kiedyś ten sam sweter? Tata podarował Ci słuchawki, z których korzystasz już od miesiąca? A może wujek nie wie, co sprawić Ci na gwiazdkę? Z Listą Zakupów Amazon możesz zapomnieć o tych problemach.

Amazon Wish List to koncepcja, która ma już przeszło 20 lat. Narodziła się w 1999 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej celem było umożliwienie klientom Amazon tworzenia list zakupowych życzeń z myślą o tym, co chcieliby dostać w prezencie. Zbliżające się święta to idealny pretekst do tego, aby odkryć tę opcję lub przypomnieć sobie o jej zaletach.

Amazon Wish List jest dostępne dla każdego, kto posiada konto Amazon. Użytkownik ma możliwość nie tylko tworzenia listy życzeń, ale i wspólnej listy zakupów. To zestawienie wymarzonych produktów, które można edytować grupowo. Współtwórcy takiej listy otrzymują możliwość nie tylko dodawania czy usuwania z niej pozycji, ale i komentowania propozycji zakupu czy przeglądania historii tworzenia danego zestawienia. Będą także otrzymywać powiadomienia dotyczące zmian na listach. To rozwiązuje problem zdublowanego prezentu – zakupiony produkt nie będzie usunięty z listy życzeń, ale zostanie podświetlony. Osoba poszukująca prezentu dowie się dzięki temu, że musi zdecydować się na inny produkt z listy.

Co jeśli chcesz stworzyć listę życzeń, ale wolisz, aby zaskoczyło Cię to, co znajdziesz pod choinką? Tu z pomocą przychodzi opcja „Nie psuj mi niespodzianek”. Wówczas zakupione już przedmioty z listy będą nadal na niej wyświetlane przez kilka tygodni. Dopiero jeśli jej autor zdecyduje się na kupno produktu, który ktoś już nabył, otrzyma ostrzeżenie, że nabywa duplikat przedmiotu. Informacje, jak znaleźć tę opcję, znajdziesz u dołu artykułu w akapicie: „Jak zarządzać swoją listą życzeń?”

Jak stworzyć Listę Zakupów Amazon?

Zaloguj się na swoje konto Amazon. Jeśli go nie masz, musisz je stworzyć.

Przejdź do „Konto i listy” (opcja znajduje się w prawym górnym rogu strony głównej) i kliknij “Utwórz listę”.

W menu, które się pojawi, wybierz dla kogo będzie tworzona lista (dla Ciebie czy dla kogoś innego) oraz wybierz typ listy jako „Lista życzeń”.

W polu tekstowym “Nazwa listy” wpisz nazwę listy. Wybierz, czy chcesz, aby była prywatna. Jeśli wybierzesz opcję publiczną, będzie ona widoczna dla wszystkich. Twoja prywatna lista może być widziana tylko przez osoby, które wybierzesz.

Kliknij “Utwórz listę”.

Jak dodać przedmiot do Listy Zakupów Amazon?

Na stronie oglądanego przedmiotu znajdziesz opcję „Dodaj do listy”. Znajduje się ona w rozwijanym menu pod polem zakupu.

Jak udostępnić Listę Zakupów Amazon bliskim osobom?

Możesz podzielić się swoją listą życzeń z dowolną liczbą osób. Możesz uczynić ją także publiczną. Wystarczy zmienić ustawienia prywatności.

1. Na stronie listy wybierz: „Zaawansowane” > „Zarządzaj listą”.

2. W sekcji „Prywatność” wybierz „Ogólne” lub „Publiczne”. Lista “Publiczna” może być oglądana przez każdego. “Prywatną” zobaczą tylko osoby, do których wyślesz link.

3. Kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.

Jak znaleźć publiczną Listę Zakupów Amazon?

1. Otwórz stronę wyszukiwania, najedź kursorem na “Konta i listy” i przejdź do “Moje listy > Moi przyjaciele”.

2. Wpisz nazwisko osoby, której listę chcesz znaleźć.

3. Kliknij przycisk „Szukaj”.

4. W wynikach wyszukiwania kliknij nazwisko osoby, aby wyświetlić jej listę życzeń.

Jak zarządzać swoją Listą Zakupów Amazon?

Przejdź do zakładki “Konta i listy” na stronie głównej. W sekcji “Moje listy” wybierz tę, która Cię interesuje.

Kliknij przycisk “Więcej” po prawej stronie. Następnie otwórz opcję “Zarządzaj listą”.

Masz teraz możliwość zmiany swojego nazwiska, adresu e-mail, adresu wysyłki, imienia, ustawień prywatności, daty urodzenia, strony internetowej itp.

Pod adresem wysyłki zobaczysz 3 opcje do wyboru:

„Zachowaj zakupione pozycje na swojej liście (wszystkie pozycje zostaną zachowane, nawet jeśli ktoś je kupił – wówczas zostaną podświetlone z datą ostatniego zakupu)

„Nie psuj mi niespodzianek” (opisana wyżej)

„Lista domyślna”

Życzymy przyjemnego tworzenia listy prezentów!