Waldek dołączył do polskiego zespołu Centrum Logistyki E-Commerce Amazon pod Wrocławiem jako jeden z pierwszych pracowników. Codziennie w drodze ze swojej poprzedniej pracy do domu przejeżdżał obok trwającej właśnie budowy oddziału firmy w Bielanach Wrocławskich. Podczas jednej z takich podróży, zdecydował się związać swoją przyszłość z Amazon i zaaplikować na stanowisko poziomu początkowego.

Od tamtego momentu minęło już pięć lat.

– Obecnie pracuję na dziale PICK, czyli zbieram z półek produkty, które zamawiają klienci na stronach Amazon – mówi Waldek. – Na początku to miała być przygoda na trzy miesiące, a trwa do dzisiaj.

Waldek rozpoczął pracę w Amazon podczas świątecznego szczytu zamówień, jako pracownik sezonowy.

W tym roku będzie to już mój szósty szczyt sezonu. Naszym zadaniem w tym czasie jest sprostanie wzmożonej liczbie zamówień – dodaje Waldek. Warto dodać, że Amazon na okres przedświąteczny znacząco zwiększa zatrudnienie. Do zespołu liczącego dzisiaj ponad 16 000 osób dołączają wtedy pracownicy sezonowi. W 2019 r. było to ponad 9 000 osób. Wielu z nich, ok. 55 procent, wróci już po raz kolejny wróci do Amazon podczas tego czasu.

– W tym okresie mamy nie tylko dużo pracy, ale również okazję do zabawy – mówi Waldek – Dyrekcja naszego Centrum zapewnia nam cały szereg atrakcji. Są to konkursy, quizy, gry sportowe, tego typu podobne rzeczy, nie wspominając o pewnych bonusach finansowych związanych ze szczytem sezonu.

Wszyscy pracownicy, którzy realizują świąteczne zamówienia klientów Amazon, mogą dostać specjalny frekwencyjny bonus do 1500 zł brutto. Każdy też otrzymuje konkurencyjne wynagrodzenie od 20 zł brutto za godzinę i atrakcyjny pakiet benefitów – w tym darmowy transport do i z pracy na wybranych trasach, czy obiad za złotówkę – w szczycie sezonu nawet za darmo.

Centrum to nie jest tylko miejsce mojej pracy, to miejsce gdzie pracuję się z przyjaciółmi i gdzie realizuje swoje pasje – dodaje Waldek. – I to jest chyba w tym wszystkim najważniejsze. No i te fantastyczne uśmiechy na wszystkich twarzach.

Chcesz się dowiedzieć, co Waldek ceni najbardziej w swojej pracy? Jakie atrakcje i benefity czekają na osoby zatrudnione podczas szczytu sezonu i na czym polega program Postaw na Swój Rozwój? Zachęcamy do obejrzenia filmu:

Moja Praca w Amazon