W obliczu wojny toczącej się w ich kraju, lokalne małe firmy w Ukrainie zmagają się z niepewnością ekonomiczną. Aby wesprzeć i pomóc naszym ukraińskim partnerom handlowym, Amazon zniósł prowizję od sprzedaży dla małych firm, które sprzedają w naszych europejskich sklepach towary wysyłane z Ukrainy.

Wszystkie kwalifikujące się produkty od ponad 100 partnerów handlowych automatycznie zwolnione będą z prowizji również w przyszłym roku, a ich lista będzie przez nas aktualizowana. Prowizja to standardowa opłata, którą za każdy sprzedany produkt odprowadzają firmy sprzedające na Amazon.

Dążymy do tego, aby sektor małych przedsiębiorstw sprawnie funkcjonował i się rozwijał. Prowadzenie działalności przez małe firmy w Ukrainie jest utrudnione, jednak wielu ich właścicieli zachowało ducha przedsiębiorczości. Potrzebują pomocy, aby dalej prowadzić działalność, wspierając w ten sposób własne rodziny i lokalne społeczności.

Wiemy, że odbudowa po wojnie zajmie wiele lat. Będziemy w dalszym ciągu wspierać Ukraińców, uchodźców, małe firmy i wszystkie osoby w potrzebie.