Polski Czerwony Krzyż od początku epidemii wspiera osoby w kwarantannie, dostarcza żywność najbardziej potrzebującym oraz odwiedza swoich podopiecznych, pomagając im w zakupach i codziennych czynnościach. Jak najszybsze udzielenie wsparcia osobom chorym oraz pracownikom personelu medycznego umożliwi skuteczniejszą walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dlatego Amazon przekazał ponad 1,5 miliona złotych dla PCK na zakup środków ochronnych i tworzenie tymczasowych miejsc pobytu dla osób zakażonych COVID-19.

PL Day One Blog

112 000 maseczek ochronnych, 4 600 przyłbic, 50 000 rękawiczek i prawie 4 000 litrów płynu do dezynfekcji – to właśnie taką liczbę środków ochronnych udało się zakupić w ramach donacji Amazon dla organizacji Polski Czerwony Krzyż. Wsparcie trafiło do województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i łódzkiego, gdzie obecnie firma prowadzi działalność. Ponadto, dzięki donacji, PCK mogło uzupełnić zapasy i zakupić sprzęt do budowy tymczasowych miejsc pobytu.

PL Day One Blog

Amazon to główny partner Polskiego Czerwonego Krzyża w walce z koronawirusem. Dzięki wsparciu firmy udało nam się zakupić wiele środków ochronnych, a także wyposażyć punkty tymczasowego pobytu. Takie miejsca będą uruchamiane przez Grupy Ratownictwa PCK na prośbę lokalnych władz w sytuacji, kiedy przybywa zakażonych osób. Epidemia jeszcze się nie skończyła, a prognozy na jesień nie są optymistyczne, dlatego gromadzimy sprzęt i jesteśmy gotowi, aby pomagać – mówi Małgorzata Szukała, kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w PCK.

PL Day One Blog
PL Day One Blog

Polski Czerwony Krzyż już wkrótce zakończy zakup sprzętu oraz produktów do trzech punktów tymczasowego pobytu w Wrocławiu, Warszawie i Koszalinie. Każdy z nich będzie obsługiwany przez wyspecjalizowane Grupy Ratownictwa PCK. Tymczasowe miejsca pobytu zostaną wyposażone w łóżka, jednorazową pościel, oświetlenie, a także inne produkty, niezbędne do ich sprawnego funkcjonowania. Natomiast zakupiony sprzęt, ulokowany w magazynach, w łatwy sposób będzie można dostarczyć na wezwanie w dowolne miejsce w kraju.

PL Day One Blog
PL Day One Blog
PL Day one Blog

Wspólnie w walce z koronawirusem

Obecny kryzys zdrowotny może zostać rozwiązany w wyniku współpracy instytucji rządowych, przedsiębiorstw, środowisk akademickich i osób prywatnych. Dlatego Amazon przekazał donacje także na rzecz innych organizacji pomocowych, takich jak TVN Nie Jesteś Sam, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz regionalnych fundacji.

Sprawdź tutaj, jak jeszcze firma pomaga lokalnym społecznościom w walce z pandemią w Polsce.

Pozostałe działania Amazon podjęte, aby wesprzeć osoby dotknięte kryzysem związanym z koronawirusem można znaleźć tutaj oraz na profilu twitter.com/AmazonNewsPL.