W Amazon w Polsce na stałe zatrudniamy ponad 18 000 pracowników, a na okres przedświąteczny dołączyło do nas ponad 10 000 osób, to ogromna odpowiedzialność wobec naszych pracowników oraz lokalnych społeczności. W Amazon troszczymy się o swoje otoczenie, chcemy zmieniać je na lepsze i doceniamy członków naszego zespołu, którzy angażują się na rzecz innych. Dlatego w tym pełnym wyzwań roku przygotowaliśmy konkurs, w którym nagradzamy działania pracowników na rzecz potrzebujących. Jesteśmy dumni, że na co dzień angażują się w niesienie pomocy innym. – mówi Magdalena Zagrodnik, regionalny kierownik HR w Amazon Fulfillment Poland.

Nagroda w konkursie Amazon Box Stars
Nagroda w konkursie Amazon Box Stars
Nagroda w konkursie Amazon Box Stars
Amazon Box Stars_2020 Adam
Amazon Box Stars 2020 Adam

W konkursie Amazon Box Stars wzięło udział ponad 330 osób, nominując pracowników ze wszystkich centrów logistycznych. W swoich zgłoszeniach opisali niezwykłe historie osób, które wzięły sprawy we własne ręce, aby działać i pomagać potrzebującym w swoim najbliższym otoczeniu, angażując się osobiście, bądź w ramach większych inicjatyw. W ostatnim roku pracownicy Amazon wspierali m.in. niepełnosprawnych, osoby w kryzysie bezdomności, seniorów, czy podopiecznych z domów dziecka. Poświęcali swój wolny czas na szycie maseczek dla szpitali, pomoc w nauce, zbiórki żywności, opiekę nad zwierzętami i szereg innych inicjatyw. Każda ze zgłoszonych historii była wyjątkowa i pokazała z jaką pasją można podchodzić do działań prospołecznych i charytatywnych. Duża liczba zgłoszeń konkursowych świadczy także o ich wielkiej wrażliwości oraz wsłuchaniu się w potrzeby najbardziej potrzebujących.

(PL) Amazon Box Stars: W Okmianach spełniliśmy marzenie Adama

W ramach konkursu Box Stars, Amazon wyróżnił m.in. Barbarę z centrum logistycznego w Kołbaskowie pod Szczecinem za poświęcenie swojego czasu na szycie maseczek oraz pomoc niesioną seniorom. W podwrocławskim centrum główna nagroda trafiła do Izabeli, która angażuje się w liczne akcje charytatywne, wspiera podopiecznych Domu Dziecka i organizuje pomoc zwierzętom z lokalnego schroniska. Nagrodę osobiście wręczyła jej aktorka Anna Dereszowska podczas wizyty w Bielanach Wrocławskich. Podobne wyróżnienie otrzymał Adam, który pracuje w oddziale Amazon w Okmianach, a poza pracą organizuje zbiórki żywności, pomaga niepełnosprawnym oraz wspiera osoby wychodzące z nałogów. Nagrody dla laureatów Box Stars były wybierane indywidualnie, tak aby spełnić marzenia każdego zwycięzcy. Ponadto, Amazon nagrodzi voucherami nominujących, którzy poświęcili czas na zgłoszenie do wyróżnienia swoich koleżanek i kolegów, opisując ich niepowtarzalne historie.