Projekt powstał we współpracy z Fundacją Trefl, Wydawnictwem Edukacyjnym Podręcznikarnia i Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Pilotaż programu odbył się w poznańskim przedszkolu „Calineczka”, a wkrótce pojawi się również w innych edukacyjnych placówkach dla najmłodszych.

Kindloteka to nasz wiodący program edukacyjny, który od lat działa na terenie Polski, Czech i Słowacji, aby w ponad 90 placówkach zapewnić dzieciom i młodzieży dostęp do szerokiej oferty książek i pomocy naukowych STEM (łączących w sobie elementy nauki, techniki, inżynierii i matematyki). W ciągu roku szkolnego koordynatorzy poszczególnych lokalizacji przygotowują zajęcia offline i online skierowane szczególnie do uczniów szkół podstawowych.

amazon-zajecia-przedszkole.JPG
amazon-zajecia-przedszkole_2.JPG
amazon-zajecia-przedszkole_3.JPG

Chcemy, aby nauka kompetencji przyszłości była wprowadzana do edukacji dzieci już od najmłodszych lat. Z tego względu, zaprosiliśmy do współpracy Grupę Trefl i wspólnie opracowaliśmy ofertę edukacyjną dedykowaną przedszkolakom.

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do programu edukacyjnego Kindloteki, prowadzonego przez Amazon. Jako Grupa Trefl szczególną uwagę poświęcamy innowacjom w ofercie edukacyjnej i podobnie jak Amazon, jesteśmy świadomi jak ważna jest multimedialna edukacja oraz rozwój kompetencji przyszłości już od najmłodszych lat. Cieszymy się, że mogliśmy uzupełnić wysoko rozwinięte technologicznie narzędzia edukacyjne Amazon naszymi produktami, w których, w myśl zasady „nauka przez zabawę”, wykorzystujemy znane i lubiane przez dzieci bajkowe postaci, Trefliki
podkreślił Kazimierz Wierzbicki, właściciel i założyciel Grupy Trefl.

Fundacja Trefl i Wydawnictwo Edukacyjne Podręcznikarnia, które wchodzą w skład Grupy, przekazały pomoce naukowe oraz rozwijające gry, z których mogą korzystać podopieczni poznańskiego przedszkola. Eksperci stowarzyszenia Cyfrowy Dialog udzielili merytorycznego wsparcia edukatorom z przedszkola „Calineczka” i przeprowadzili dla nich serię szkoleń, w których omówili scenariusze zajęć i przybliżyli praktyczne rozwiązania dotyczące wykorzystania metody STEM w edukacji dla najmłodszych.

Dzięki sieci zaangażowanych edukatorów zapewniamy uczniom multimedialne i rozwijające zajęcia, dostępne dla możliwie jak najszerszego grona młodych odbiorców. Rozwój kompetencji przyszłości już w pierwszych latach edukacji dziecka daje najlepsze efekty, dlatego opracowaliśmy ofertę dedykowaną przedszkolakom
zaznacza Barbara Krystosiak, menedżerka Amazon ds. relacji ze społecznościami.

W ramach programu przekazaliśmy komplet zasobów przydatnych do przygotowywania i realizacji zajęć, m.in.: układy mechatroniczne, maty i roboty edukacyjne, czytniki Kindle, tablety. Podopieczni przedszkola rozwijają kreatywne umiejętności wykorzystując również gumki recepturki, pipetki czy klamerki do bielizny, które umożliwiają wspólne przeprowadzanie eksperymentów i rozwijają zdolność poszukiwania rozwiązań, która jest tak ważna w kontekście kompetencji przyszłości.

Program Kindloteki z Treflikami to nauka połączona z zabawą oraz rozwojem umiejętności miękkich. Dzieci mają możliwość brać udział w eksperymentach fizycznych, poszerzać swoją wiedzę na temat technologii oraz uczyć się współpracy z innymi poprzez rozwijające gry.

Pilotaż w Poznaniu pozwolił organizatorom i edukatorom zebrać doświadczenia z wprowadzania elementów STEM do programu edukacyjnego w przedszkolach. Planujemy rozszerzyć program o kolejne placówki, aby umożliwić rozwój kompetencji przyszłości jak największej liczbie dzieci.