Takie mamy i córki pracują w Amazon! 💐👩👱‍♀️ 👩‍🦳

Wiele z nas zastanawia się jednak, czy możliwe jest łączenie macierzyństwa z karierą zawodową. My wiemy, że tak, bo Mamy pracujące w naszych centrach logistycznych to prawdziwe bohaterki dnia codziennego – udowadniają, że z powodzeniem można połączyć te dwa światy, ciesząc się życiem rodzinnym i satysfakcjonującą pracą. Amazon umożliwia im to, oferując między innymi szereg rozwiązań sprzyjających utrzymaniu work-life balance.

Siła kobiet jest bezwarunkowa, zwłaszcza gdy celem jest dobro i bezpieczeństwo dziecka. Również to bytowe i finansowe. Stąd rynkowe opinie, że nie ma bardziej odpowiedzialnych i lojalnych pracowników niż Mamy. Z kolei pracodawcy, którzy dostrzegają ten potencjał, zyskują pracowników na długie lata. Jest jednak kilka warunków. Jakich? Elastyczność, wyrozumiałość i takie zasady zatrudnienia, które pozwalają na samospełnienie życiowe i zawodowe.

Mama na „dwóch” etatach

Amazon każdego dnia dąży do tego, by w jak najszerszym zakresie sprostać oczekiwaniom rodziców, zatrudnionych w centrach logistycznych. Nasze Mamy mogą liczyć na szereg udogodnień. Zapewniamy im chociażby darmowy transport do i z pracy na wybranych trasach, żeby mogły sprawniej dotrzeć na zmianę i wrócić do domu. Stworzyliśmy także program „Postaw na Swój Rozwój”. W jego ramach każda z zatrudnionych Mam ma szansę podnieść swoje kwalifikacje, a także nabyć nowe umiejętności i uprawnienia zawodowe, bez względu na to, na jakim stanowisku pracuje i czym zajmuje się w Amazon. W zależności od potrzeb, amazonowe Mamy mogą skorzystać także z tzw. zmiany rodzicielskiej. Umożliwia im ona pracę od wtorku do soboty w standardowych godzinach od 8.00 do 16.00, a nie w systemie 10-godzinnym 4 dni w tygodniu. Amazon to firma, która zapewnia także stabilne środowisko pracy, które wraz z atrakcyjnym wynagrodzeniem i benefitami pozapłacowymi daje poczucie bezpieczeństwa zawodowego – tak ważnego, kiedy pod opieką ma się dzieci.

Dużą zaletą pracy w Amazon jest także 4-dniowy tydzień pracy. To jeden z najważniejszych aspektów, który – poza możliwościami rozwoju zawodowego – szczególnie cenią sobie nasze pracownice. Podkreślają one, że praca 4 dni w tygodniu bardzo pomaga im w łączeniu pracy zawodowej i życia rodzinnego, a jest to według nich naprawdę duże wyzwanie. Zatrudnione w Amazon Mamy przyznają, że wymaga ono dobrej organizacji i wsparcia ze strony partnerów, mężów, ale także pracodawcy.
Jedną z pracujących w Amazon Mam jest Monika Obrębska, pracownica centrum dystrybucyjnego w Gliwicach, prywatnie Mama 8-letniej Zuzi. – Jak każda mama miałam obawy przed powrotem do pracy. Przede wszystkim bałam się, czy dam sobie radę w podwójnej roli: dobrej matki i dobrego pracownika, ale dzięki wsparciu rodziny, dobrej samoorganizacji i dobrych ludzi w pracy z czasem te obawy minęły – opisuje. W realizowaniu się na polu rodzinnym i zawodowym pomocny okazał się być także 4-dniowy tydzień pracy. Monika przyznaje, że był to jeden z powodów, dla których zdecydowała się dołączyć do Amazon i dodaje:

Ten tryb pracy ułatwia opiekę nad dzieckiem. Szczególnie lubię zmianę nocną, bo gdy kończę pracę, mogę odwieźć rano córkę do szkoły, potem odpocząć, a po południu znowu przywitać się z moim szczęściem, kiedy kończy lekcje.

Jej słowa potwierdza Hanna Shchaslyva, pracownica centrum dystrybucyjnego Amazon w Sadach pod Poznaniem, prywatnie Mama 7-letniego syna: – Harmonogram umożliwiający szybką reakcję na nieprzewidziane sytuacje dał mi szansę na możliwie najbardziej efektywne połączenie obowiązków mamy i pracownika. Dzięki temu mogę maksimum czasu przeznaczyć dla mojej rodziny.

Z kolei Sylwia Pawłowska pracuje w centrum dystrybucyjnym w Bielanach Wrocławskich. Jest Mamą 6-letnich bliźniaczek, Wiktorii i Oli. Opiekę nad nimi dzieli ze swoim narzeczonym, Michałem Żarczyńskim, który jest również zatrudniony w tym samym centrum logistycznym. Sylwia dołączyła do Amazon 3 lata temu, czyli w momecie, w którym bliźniaczki były jeszcze bardzo małe. Wpływ na jej decyzję miały właśnie elastyczne i stabilne warunki zatrudnienia, jakie oferuje firma

Dzięki temu, że Michał pracuje 4 dni, ja mogłam zatrudnić się na pół etatu w Amazon. Taki model pozwala nam na wymienianie się opieką nad dziewczynkami i jest po prostu łatwiej

opisuje. Podkreśla także, że bardzo ważne jest dla niej to, że jest zatrudniona na umowie o pracę, która daje jej komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Razem z Mamą... w pracy

Dagmara Buckowska with mom

Dagmara Bućkowska z mamą

Okazuje się, że czasem więcej okazji do spotkania swojej Mamy można mieć w… pracy! Przykładem są Mamy i ich dorosłe już córki, które pracują w tym samym centrum dystrybucyjnym Amazon. Chociaż mogłoby się wydawać, że podczas zmiany nie ma zwyczajnie czasu na zacieśnianie relacji, to jedno miejsce pracy daje na to dużo więcej możliwości. Zatrudnione w Amazon Mamy i córki często spędzają wspólnie przerwy czy spożywają posiłki. Mają także niejednokrotnie tych samych znajomych. Dagmara Bućkowska z centrum w Gliwicach, która pracuje w Amazon właśnie z Mamą, tak opisuje to doświadczenie: –

Praca w Amazon cieszy nas i rozwija. Pracujemy w różnych działach, ale mimo to widujemy się na przerwach, wspólnie jadamy obiady i obserwujemy swoje małe sukcesy, które każda z nas osiąga na swoim stanowisku. Nie mieszkamy już w jednym domu, ale dzięki temu, że razem pracujemy, dalej mamy wspaniały kontakt i wiele tematów do rozmów. Cieszę się, że możemy celebrować wspólne chwile w Amazon, jak i poza nim
.

Dla Mam i córek wspólnie pracujących w Amazon wiele znaczy także wspólne przeżywanie sukcesów. Justyna Gorączka, pracownica centrum logistycznego w Sadach, zatrudniła się w Amazon przed swoją Mamą, Danutą. To, że może pracować razem z nią, daje jej ogrom radości: –Dużo jej dała ta praca. Cieszyłam się jak została instruktorem i nadal jest. Wiem, że jest dobrym pracownikiem, bardzo rzetelnym. Lubię, kiedy mi opowiada o pracy.

W Amazon na pierwszym miejscu stawiamy naszych pracowników i ich rozwój – nie tylko zawodowy, ale również osobisty. Stąd w naszych centrach logistycznych oferujemy wiele takich rozwiązań, które ułatwiają znalezienie czasu dla siebie, rodziny i przyjaciół. Pozwalają one zachować życiową równowagę między pracą, ciągłym doskonaleniem i realizacją swoich pasji. Wspólna praca i dodatkowy dzień wolny w tygodniu pozwalają nie tylko na bardziej efektywne wypełnianie obowiązków, ale także na realizację pasji i zacieśnianie rodzinnych więzi. Nasze bohaterki mają więcej przestrzeni na to, by spędzać czas ze swoimi pociechami, pokazywać im świat, kolekcjonować piękne wspomnienia czy wspólnie przeżywać zawodowe sukcesy. Cieszymy się, że „nasze” Mamy mogą z nich korzystać i spełniać się zarówno w macierzyństwie, jak i w pracy. Życzymy im jednocześnie wszystkiego, co najlepsze!