Któż z wyjadaczy drżącą z ekscytacji lub strachu ręką nie sięgnął w swojej karierze po któryś z horrorów czy survival horrorów dostępnych na PC czy konsolę. Alone in th Dark, Nocture, Silent Hill, Fatal Frame, Resident Evil, Penumbra, Amesia – The Dark Descent, Outlast, Alien Isolation, SOMA to tytuły świetnie znane wszystkim graczom ceniącym solidną dawkę emocji jeżących włos na głowie.

Jeśli lubicie taką rozrywkę, szykujcie zgrzewkę wody, zapas przekąsek, zakładajcie słuchawki i siadajcie. Mamy dla Was kilka świeżych propozycji.

Klimatycznym, pierwszoosobowym survival horrorem dostępnym na platformie Amazon Prime Gaming jest Alien: Isolation (Obcy: Izolacja), osadzony w świecie filmowej serii Obcy. W grze wcielacie się w rolę Amandy, córki głównej bohaterki filmu, oficer Ellen Ripley. Akcja gry toczy się 15 lat po wydarzeniach dziejących się w pierwszej części filmu. Amanda wyrusza na poszukiwania czarnej skrzynki frachtowca Nostromo, żeby ustalić prawdę, co stało się z jej matką. Po piętach depcze nam oczywiście Ksenomorf, śmiertelnie groźny przeciwnik o niezwykłym systemie zmysłów. W grze mocnym atutem jest klimat i wszechobecne poczucie zagrożenia, towarzyszące podczas przemierzania rzekomo opuszczonego statku kosmicznego. Emocje, które wywołuje sama podróż przez mroczne korytarze, pełne odgłosów i śladów obecności Obcego, z powodzeniem rywalizują z siekaniem wygłodniałych stad zombie.

Kolejną propozycją, po którą możecie sięgnąć na Amazon Prime Gaming, żeby się dać ponieść fali strachu jest Song of Horror Complete Edition (Amazon Games). Fabuła przedstawia się z pozoru niewinnie. Słynny pisarz Sebastian P. Husher ginie wraz z całą rodziną. Zmartwiony redaktor wysyła do jego domu asystenta, aby ten go odnalazł, jednak on również znika. Przypadki te zapoczątkują serię zdarzeń, które wkrótce ujawnią straszną prawdę. Przeciwnikiem gracza, w tym dynamicznym horrorze, jest paranormalne stworzenie znane jako Byt. Bytem steruje zaawansowana SI (sztuczna inteligencja), która dostosowuje się do działań i wyborów. Nieziemskie stworzenie reaguje na styl gry i dopada na nieoczekiwane sposoby. Bezimienna, mroczna istota wydaje się przewidywać każdy ruch. Czy rzeczywiście jesteście gotowi na takie starcie?

Koktajl adrenaliny i jatki oraz nerwy napięte jak postronki zafunduje Wam także Ghostrunner (GOG.com) opracowany przez polskie studio One More Level. Czekają Was prawdziwe emocje. Gracz wciela się w rolę tytułowego Ghostrunnera, cybernetycznego zabójcy, który po nieudanej rebelii zostaje po śmierci przywrócony do życia, by wspiąć się na szczyt górującej nad niekończącym się postapokaliptycznym miastem wieży Dharma Tower. Owe miasto to ostatni przystanek ludzkości, która schowała się przed światem zewnętrznym po tajemniczym kataklizmie. Tajemniczy głos, który prowadzi gracza przez wertykalne miasto, okazuje się budowniczym metropolii, który wskutek nieznanego przebiegu zdarzeń stracił nad nią kontrolę na rzecz badaczki Mary, która wprowadza w grze zamordyzm i godzinę policyjną. Brzmi jak skakanie i siekanie mieczem? Koniecznie włączcie na cały regulator kapitalną, punkową ścieżkę dźwiękową i spróbujcie się oderwać od klawiatury czy pada.

Tak przygotowani możecie zacząć planować długie, listopadowe wieczory, poczynając od mrocznego klimatu nocy halloweenowej.