Amazon - Peak Giving - Kampania Świąteczna 2022

Naszym marzeniem jest to, by każdy mógł zasiąść do wigilijnego stołu i zjeść ciepły posiłek. Dlatego po raz kolejny połączyliśmy siły z Polskim Czerwonym Krzyżem, który jak co roku zapewnia specjalną, przedświąteczną pomoc rodzinom. Dzięki wspólnej akcji 6 tys. rodzin otrzyma wsparcie żywnościowe, a kolejne 36 tys. - paczki z produktami higienicznymi.

PCK_team_Amazon_2.jpg

Problem głodu i niedożywienia jest wyzwaniem globalnym, niestety coraz bardziej dotkliwiej odczuwalnym również w Polsce. Amazon czuje potrzebę odpowiedzi na to wyzwanie, dlatego w tym roku jako główny temat świątecznej akcji obraliśmy pomoc żywnościową. Aby mieć pewność, że nasza pomoc będzie skuteczna, współpracujemy z jedną z największych i najbardziej doświadczonych organizacji dobroczynnych w kraju – Polskim Czerwonym Krzyżem.

Barbara Krystosiak, starsza menedżerka Amazon ds. relacji ze społecznościami.

Ogólnopolska współpraca z Polskim Czerwonym Krzyżem

W czasie wspólnej kampanii z PCK pracownicy Amazon z wrocławskiego magazynu do końca grudnia zapakują 30 tys. kilogramów produktów żywnościowych: m.in. kaszę, ryż, makaron, słodycze, kawę, herbatę oraz bakalie. Aby umilić świąteczny czas najmłodszym, w paczce znalazły się też gry dla dzieci.

6 tys. paczek trafi do oddziałów okręgowych PCK we wszystkich województwach. Dzięki temu, ponad 24 tys. osób otrzyma pomoc żywnościową na święta.

Oprócz tego, w sosnowieckiej strefie donacji Amazon, wolontariusze przygotowali 36 tys. paczek z produktami higienicznymi dla PCK.

dzien_wolontariusza

Cieszymy się, że wspólnie z Amazon, dzięki ogromnej pomocy finansowej, rzeczowej, a także zaangażowaniu pracowników, mogliśmy pomóc tak wielu osobom. Pomoc żywnościowa na święta o wartości 900 tys. zł to tylko część inicjatyw, które udało nam się przeprowadzić wspólnie z Amazonem – nie zapominamy o wyprawkach szkolnych czy akcji pomocy humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy.
Anna Modzelewska z Dolnośląskiego Okręgowego Oddziału PCK

Działamy lokalnie

W Amazon działamy również na rzecz lokalnych społeczności. Wszędzie, gdzie powstały nasze centra logistyczne i gdzie mieszkają nasi pracownicy, wspieramy lokalne organizacje pozarządowe poprzez program Amazon Pomagamy.

W czasie świątecznej kampanii, oprócz pomocy finansowej dla III sektora, która wyniosła 620 tys. zł Amazon przekazał również lokalnym organizacjom pozarządowym dotacje produktowe. Zabawki, gry, słodycze czy produkty higieniczne o wartości 628 tys. zł trafiły do Fundacji Weź Pomóż, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy, Early Birds, HIAS oraz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Dziękujemy Amazon za całoroczną pomoc, Waszą życzliwość, wsparcie wolontariuszy oraz pomoc produktową i finansową. Dzięki za Wasze wielkie serce.
Jan Piontek, Fundacja Weź Pomóż
Amazon_fundacja_1.png

Pomagamy indywidualnie

Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników w projekty społeczne, mamy realny wpływ na poprawę jakości życia w regionach, w których jesteśmy obecni. Amazończycy odbyli w tym roku ponad 1800 dni wolontariatu pracowniczego.

W grudniu byli zaangażowani w kilkanaście projektów, od grupowego pakowania paczek dla potrzebujących, przez czytanie świątecznych opowieści dla dzieci, po pomoc w organizacji społecznych wigilii dla mieszkańców.

Czytanie_na_dywanie_1.jpg

Wsparcie dla edukacji

W ramach świątecznej kampanii Amazon przekazał również nowy sprzęt i książki do wszystkich Kindlotek – multimedialnych przestrzeni w szkołach, bibliotekach i centrach kultury promujących czytelnictwo oraz zdobywanie cyfrowych umiejętności. Placówki doposażone zostały w 7 000 książek polsko-ukraińskich, 580 czytników Kindle, 500 tabletów i 180 robotów. Część z miejsc osobiście odwiedzili wolontariusze Amazon.

Amazon_dzieci_mikołaj_1.jpg

Takie mniejsze i większe akty dobroczynności dają nam wszystkim niesamowitą satysfakcję, ale przede wszystkim cieszymy się, że dokładamy swoją cegiełkę do poprawy jakości życia potrzebujących.