Dzięki 3-dniowemu weekendowi można zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym. Doskonale rozumie to amerykański pracodawca Amazon, który m.in. dzięki 4-dniowemu tygodniowi pracy umożliwia pracownikom nie tylko wypoczynek, ale i rozwijanie zainteresowań. To też jeden z najważniejszych aspektów, który cenią sobie osoby zatrudnione w polskim Amazonie.

Podjęłam pracę w Amazon ze względu na idealny dla studentów tryb zmianowy. Praca cztery dni w tygodniu umożliwia mi dobre przygotowanie się do zajęć, a także znajduję czas na swoje pasje, czyli jeździectwo i bieganie.
mówi Dominika Loksztejn, pracownica działu kontroli jakości paczek.

To właśnie dzięki pracy w Amazon Loksztejn zaczęła regularnie biegać i zwiększać swoje dystanse biegowe.

– Dojazd do pracy nie zajmuje mi dużo czasu, dzięki czemu mam go więcej na to, by jechać do stajni. W inne dni mogę sobie natomiast pozwolić na bieganie czy wyjście na siłownię, co jest dużo łatwiejsze dzięki firmowej karcie MultiSport. Jednak to w pracy poznałam grupę ludzi, którzy tak jak ja kochają biegać. Z niecierpliwością czekamy na coroczny Bieg Lwa, w którym możemy reprezentować firmę. Ten bieg daje nam dużo pozytywnej energii – dodaje Loksztejn.

Dominika Loksztejn, Centrum Amazon w Sadach pod Poznaniem

Bieganie jest również pasją Barbary Korach, doradcy pracownika do spraw HR. Bieganie wpływa pozytywnie na jej zdrowie, zadowolenie z życia oraz sprawia, że ma więcej energii do pracy.

Z chęcią biorę co roku udział w biegu firmowym, reprezentując Amazon. Pozwala mi to lepiej poznać ludzi pracujących w mojej firmie oraz spędzić miło czas.
podkreśla Barbara Korach, doradca pracownika do spraw HR

Dzięki trzem dniom wolnego pracownicy centrów logistycznych Amazona mogą zregenerować siły oraz wykorzystać swój czas wolny najlepiej jak się da, czego przykładem jest bez wątpienia Barbara Korach.

– Praca w Amazon daje wiele możliwości – zapewnia Korach. – Jako przedstawiciel działu zarządzania zasobami ludzkimi słyszę wiele historii o tym, jak ludzie potrafią łączyć pracę w Amazon ze swoimi pasjami. Mamy pracowników, którzy w wolnym czasie organizują festiwale, koncerty, są muzykami czy biorą udział w programach kulinarnych. Jest to przykład na to, że Amazon oferuje wiele możliwości i każdy znajdzie tutaj swoje miejsce.

Barbara Korach, Centrum Amazon we Wrocławiu

Amazon wprowadził nowatorski i bardzo praktyczny system pracy – 4 dni w tygodniu po 10 godzin. Dzięki temu pracownicy wyrabiają 40 godzin pracy tygodniowo w cztery, a nie w pięć dni. I w efekcie mają kolejny bonus, czyli trzydniowy weekend. Mogą go wykorzystać na realizację swoich zamierzeń i pasji. Jeździectwo, bieganie, wspinaczka, programowanie, budowa robotów, podróże – to tylko część zajęć, którym oddają się pracownicy Amazona. Dzięki 3-dniowemu weekendowi i pracy zmianowej zdecydowanie mają czas na rozwijanie swoich zainteresowań!

Bardzo cenię sobie 4-dniowy tydzień pracy. Moją pasją są góry. Trekkingowo zdobyłem praktycznie każdy szczyt w polskiej części Tatr, a wiele z nich zimą. Mam na koncie również wyprawę w austriacką część Alp. Nieśmiało myślę o wspinaczce wysokogórskiej.
mówi Andrzej Gach, kierownik w sosnowieckim centrum logistycznym, zatrudniony w firmie od prawie siedmiu lat
Andrzej Gach, Centrum Amazon w Sosnowcu

Jak dodaje, uwielbia moment, w którym wraca z wyprawy całkowicie bez sił, z głową „wyczyszczoną” od złych emocji dnia codziennego, ale też pełną pięknych widoków, które dane mu było zobaczyć w trakcie wyprawy. Swoją pasją systematycznie zaraża 9-letnią córkę.

W wolnym czasie składam roboty, które próbuję zaprogramować za pomocą mikrokontrolerów. Liczba wolnych dni pozwala mi bezproblemowo zajmować się swoim hobby, a do tego nie czuję się przytłoczony pracą.
Mówi Konstanty Kaczmarek, pracownik magazynowy w centrum logistycznym Amazon w Sadach, który uczy się podstaw programowania i elektroniki.
Konstanty Kaczmarek, Centrum Amazon w Sadach pod Poznaniem

Tomasz Knapczyk – nie tylko pracownik centrum logistycznego Amazona, ale też prywatny przedsiębiorca – również chwali sobie 4-dniowy tydzień pracy:

Dzięki elastycznemu trybowi pracy jestem w stanie prowadzić jednocześnie własną działalność gospodarczą oraz realizować swoje pasje, spotkania z przyjaciółmi i podróżowanie.
podkreśla Tomasz Knapczyk
Tomasz Knapczyk, Centrum Amazon w Łodzi

Dodając, że z jego perspektywy najistotniejszym świadczeniem pozapłacowym w Amazonie jest dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej oraz dofinansowanie zajęć sportowych.

Amazon gwarantuje nie tylko konkurencyjne wynagrodzenie, ale też liczne, pozapłacowe benefity. Pensja podstawowa wynosi 22,5 zł/h brutto, a dla liderów zespołów zaczyna się od 28 zł/h brutto. Pracownikom przysługuje także comiesięczny bonus, który może wynieść nawet do 15 proc. za frekwencję indywidualną oraz wyniki zespołu. Pracownicy Amazona chwalą sobie również pakiet atrakcyjnych dodatków, który obejmuje m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, darmowy dojazd autobusami do pracy na wybranych trasach czy gorący posiłek za 1 zł. Osoby zatrudnione w Amazonie dłużej niż rok mają także szansę na skorzystanie z programu „Postaw na Swój Rozwój”. Dzięki niemu mogą liczyć na pokrycie kosztów edukacji, kursów czy materiałów edukacyjnych do wysokości 26 000 zł w ciągu 4 lat.

Andrzej Gach, kierownik w centrum logistycznym Amazona uważa program „Postaw na Swój Rozwój” za najkorzystniejszy z benefitów oferowanych przez firmę. – Amazon sfinansował mi praktycznie cały kurs językowy, dzięki któremu podniosłem swoje kwalifikacje, a to umożliwiło mi objęcie stanowiska, na którym obecnie pracuję – mówi.

Podobne zdanie ma Barbara Korach, która w ramach programu „Postaw na Swój Rozwój” ukończyła rok temu kurs z zakresu „specjalista do spraw kadr i płac”. – Poszerzyłam swoją wiedzę z zakresu HR. Nabyłam dużo wiedzy praktycznej. Dało mi to większą pewność siebie oraz utwierdziło w przekonaniu, że jestem w miejscu, w którym chciałam być. Chcę iść dalej taką samą ścieżką, rozwijając jednocześnie swoje kompetencje zawodowe, by piąć się coraz wyżej – mówi Barbara Korach.

Udział w programie nie wymaga podpisania tzw. umowy lojalnościowej o kształcenie. Do przykładowych obszarów objętych programem należą m.in.: HR, informatyka, mechanika i elektryka, budownictwo (np. spawacz), transport i logistyka. Projekt obejmuje również inne sfery, które pasjonują pracowników – niezależnie od tego czy są związane z działalnością firmy Amazon.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku, oferując 23 000 stałych miejsc pracy w całym kraju. Aktualnie firma poszukuje ok. 1 000 pracowników, między innymi do nowo otwartego centrum logistycznego w Świebodzinie.

Sprawdź oferty pracy na:

www.amazon.jobs/pl