Firma oferuje wynagrodzenia zaczynające się od stawki 20 zł na godzinę. Praca na pełen etat w Amazon łączy się także z dodatkowymi świadczeniami, które śmiało można nazwać bezkonkurencyjnymi w branży logistycznej. Obejmują one między innymi darmowy transport, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, posiłki w firmowej stołówce za symboliczną złotówkę oraz innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”.

Konkurencyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenie

Wynagrodzenie w centrach logistycznych Amazon zależy od stanowiska i doświadczenia: pracownicy poziomu początkowego mogą liczyć na minimum 20 zł za godzinę pracy, zaś w przypadku kierowników zespołów stawka wynosi od 25 zł na godzinę. Minimalna wysokość płacy oferowanej przez Amazon obowiązuje wszystkich pracowników, zarówno tych zatrudnionych na pełen etat, tymczasowych (w tym zatrudnianych przez agencje), jak i sezonowych.

W jaki sposób firma zapewnia konkurencyjne pensje? Każdego roku w drugim kwartale analitycy Amazon przeglądają informacje dotyczące wynagrodzeń na podobnych stanowiskach w branży. W zeszłym roku pod uwagę wzięto dane dotyczące prawie dwustu innych pracodawców działających w regionach, w których zlokalizowane są centra logistyczne Amazon. W kolejnym kwartale ogłaszane są wyniki tych badań, za czym idą odpowiednie zmiany w systemie wynagrodzeń. Taki system umożliwia Amazon utrzymywanie konkurencyjnej pozycji wśród pracodawców na rynku pracy w branży logistycznej.

Na atrakcyjne warunki zatrudnienia mogą liczyć również menedżerowie zatrudnieni w centrach logistyki e-commerce Amazon, w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku czy w biurze korporacyjnym i AWS w Warszawie: konkurencyjna pensja i atrakcyjny pakiet benefitów, m.in. bonus na start. Rozbudowany proces wdrożenia pracowników i liczne szkolenia ułatwiają zatrudnionym wejście w nieznane otoczenie, integrację z innymi członkami zespołu i zrozumienie celów oraz wartości firmy.

Osoby zainteresowane tym, jak wygląda oferta pracodawcy i na jakie stanowiska trwa obecnie rekrutacja, zapraszamy na stronę Pracuj w Amazon.

Oferta dla pracowników centrów logistycznych

Pracownicy centrów logistyki e-commerce zatrudnieni na pełen etat mogą skorzystać z szerokiego wachlarza świadczeń. Firma proponuje m.in.:

  • Bezpłatny transport – firma gwarantuje darmowy przewóz do pracy i z powrotem pracownikom z miejscowości położonych w okolicach centrów logistycznych,
  • Ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną,
  • Ciepłe posiłki za „złotówkę” każdy pracownik może wykupić posiłek w dotowanej kantynie pracowniczej za symboliczną kwotę 1 zł (ciepłe napoje, takie jak kawa i herbata, dostępne są za darmo),
  • Bonus – oprócz wynagrodzenia podstawowego osoby zatrudnione w Amazon otrzymują premię specjalną za frekwencję indywidualną 8% i produktywność zespołu do 7%,
  • Program „Postaw na Swój Rozwój” – w ramach programu Amazon przedpłaca 95% kosztów nauki i dodatkowych opłat (do maksymalnej kwoty rocznego dofinansowania), aby umożliwić pracownikom uzyskanie dodatkowych certyfikatów, dyplomów i kwalifikacji zawodowych – nie tylko w tematyce, w której operuje firma – ale praktycznie w każdej dziedzinie. Dzięki temu programowi pracownicy mogą otrzymać w ciągu 4 lat dofinansowanie w wysokości do 26 tys. PLN na kursy zawodowe i szkolenia.

Wynagrodzenie i dodatkowe benefity to podstawa dobrej oferty zatrudnienia w każdej firmie, jednak ważne jest również to, z kim się pracuje.