Natasza pracuje w Amazon dwa lata, obecnie obejmuje stanowisko kierownika ds. operacyjnych, na dziale przyjmowania towaru. Jednak, zanim trafiła do Amazon, wykonywała zupełnie inny zawód – czym się zajmowała?

Zanim rozpoczęłam swoją karierę w Amazon, pracowałam w lotnictwie. Początkowo w Polsce, potem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Abu Dhabi) i Tajlandii (Bangkok). Po tym okresie mojego życia na największych lotniskach świata chciałam nadal być w środowisku tak dynamicznym, jak tamto, więc zaczęłam szukać szerzej. Wybór padł na Amazon.
mówi Natasza

Rozwój dodaje skrzydeł
Swoją karierę zawodową Natasza rozpoczęła na stanowisku stewardessy, na którym pracowała przez pięć lat. Następnie stopniowo awansowała, obejmując funkcje związane z obsługą pasażerów, aż dotarła do poziomu menadżera, zarządzając ruchem największych lotnisk świata. Jednak po kilku latach Natasza zdecydowała się na zmianę.

Szukałam nowych dróg rozwoju. Chciałam się sprawdzić oraz spróbować czegoś nowego. Zmiana była znacząca – w lotnictwie wiedziałam, co robię, byłam profesjonalistką i przeszłam przez wiele szczebli w tej branży. Natomiast w Amazon na początku wszystko było dla mnie nowe, jednak szybko wdrożyłam się w zachodzące tu procesy i już po 9 miesiącach objęłam stanowisko pełniącej obowiązki kierownika operacyjnego.

Natasza podkreśla, że w pracy w Amazon podoba jej się koncentracja na kliencie, praca zespołowa i to, że wszyscy w firmie pracują na wspólny sukces. To holistyczne podejście widoczne jest na każdym etapie. Wszyscy pracujemy na powodzenie całego projektu, co jest ekscytujące! W Amazon każdy dzień to Day One, każdego dnia dzieje się coś ciekawego – podkreśla Natasza i dodaje – Tutaj sami definiujemy granice naszego rozwoju. Szanse na to, żeby codziennie nauczyć się czegoś nowego, są ogromne.

Różnorodność jako wartość dodana
Amazon stawia duży nacisk na różnorodność i włączającą kulturę pracy. Poza umożliwianiem rozwoju umiejętności pracowników, np. poprzez program Postaw na Swój Rozwój, gdzie firma oferuje bezpłatne szkolenia z wielu dziedzin, w Amazon istotne jest również wsparcie na poziomie integracji. W codziennej pracy kobiety i mężczyźni obejmują stanowiska we wszystkich działach oraz na wszystkich szczeblach.

W Amazon posiadamy DEI Community (DEI – diversity, equality, inclusivity), której jestem częścią, czyli społeczność dbającą o różnorodność, równość oraz integrację w firmie. Ponadto, w ramach grupy Kobiety w Amazon organizowany jest szereg spotkań oraz warsztatów, mających na celu wzajemne wspieranie się kobiet i mężczyzn, mentoring, pokonywanie rozmaitych barier związanych z różnorodnością. Amazon pomaga również na szczeblu codziennej pracy, np. wspierając kobiety w powrocie do pracy po urlopach macierzyńskich.

Kobiety w logistyce
Natasza wzięła również udział w IX Forum Kobiety w Logistyce, gdzie podzieliła się swoją historią zawodową. Wydarzenie skupiło się na przedstawieniu jak zmiana, zarówno personalna, jak i zawodowa, jest ważna dla jednostki, ale również rozwoju całej branży logistycznej. Opowiedziałam o tym, jak pod wpływem nieoczekiwanych okoliczności i zawodowych wyzwań podjąć ryzyko oraz zbudować coś całkiem nowego – relacjonuje Natasza. Teraz w Amazon zarządza grupą młodych, ambitnych managerów. Jednym z jej marzeń była chęć bycia częścią zespołu otwierającego nowe centrum.

Kiedy zaczynałam pracę w Amazon, słuchałam „pionierskich opowieści” mojego ówczesnego managera – tego, jak wygląda proces otwierania nowego centrum. Też chciałam mieć takie wspomnienia weterana. Już po sześciu tygodniach w nowo otwartym Amazon w Świebodzinie ja oraz mój zespół mamy kilka godzin „pionierskich opowieści” na osobę!

Dołącz do Amazon!

Zdecydowanie polecam pracę w Amazon – jeżeli chcesz szybko rozwinąć swoją karierę, to jest to idealne miejsce – a ja jestem na to żywym dowodem!
podsumowuje Natasza

Podoba Ci się historia Nataszy? Ty również możesz stworzyć swoją własną historię razem z Amazon! Dołącz do 23 000 stałych pracowników firmy w Polsce. Pracownicy poziomu początkowego mogą liczyć na stawkę godzinową rozpoczynającą się od 22,5 zł brutto/godz. oraz dodatkową miesięczną premię w wysokości do 15 proc. za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu. Stawki te obowiązują we wszystkich dziesięciu centrach logistycznych Amazon w Polsce i dotyczą pracowników sezonowych, pełnoetatowych oraz tych pracujących na pół etatu.

Firma oferuje także dodatkowe świadczenia, takie jak prywatna opieka medyczna, darmowy dojazd do pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł (bezpłatne w okresie świątecznym) czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Ponadto, pracownicy mają dostęp do innowacyjnego programu „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego mogą uzyskać dofinasowanie na cele edukacyjne. Przez 4 lata Amazon pokrywa nawet 95% kosztów szkoleń zawodowych wybranych przez pracowników, do kwoty 26 000 zł, nie wymagając przy tym podpisywania tzw. umowy lojalnościowej o kształcenie.

Więcej na temat pracy w Amazon – w tym: aktualnych ofert, możliwości rozwoju zawodowego, warunków pracy, zasad bezpieczeństwa i zaangażowania społecznego firmy – można znaleźć na stronie aboutamazon.pl/miejscepracy, zaś szczegóły dotyczące oferty pracy sezonowej oraz linki do aplikowania na wybrane stanowiska znajdują się na stronie pracujwamazon.pl. Aby poznać kulisy pracy w Amazon i zapisać się na wycieczkę po jednym z centrów logistyki e-commerce, wystarczy wejść na stronę pl.amazonfctours.com.