Nauka i praca w jednym

Amazon rozszerza ofertę płatnych staży dla młodych ludzi, którzy wchodzą na rynek pracy. W tym roku oferujemy staż zarówno absolwentom szkół średnich, jak i studentom. To niepowtarzalna okazja, aby kontynuować naukę, łącząc ją z pracą zarobkową w dynamicznie rozwijającym się obszarze inżynierii, zwłaszcza dla osób poszukujących bardziej praktycznej alternatywy dla edukacji wyższej.

W tym roku rusza rekrutacja do aż 4 programów rozwojowych, które kompleksowo wyposażają w wiedzę, umiejętności i doświadczenie wymagane na stanowisku specjalistycznym. Zapraszamy ludzi zainteresowanych karierą na stanowisku: technik mechatronik, automatyk, inżynier IT i specjalista BHP.

Staż w Amazon to szereg korzyści: gwarantowane atrakcyjne wynagrodzenie, szeroki pakiet szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych, doświadczenie w realnym środowisku biznesowym zdobywane pod okiem doświadczonych opiekunów, wsparcie mentora. Udział w stażu może być wyjątkową okazją, aby się rozwinąć i sprawdzić w praktyce zdobytą w szkole wiedzę oraz uczyć się od zespołu najwyższej klasy specjalistów i inżynierów.

(PL) Amazon dla studentów i absolwentów

Most między edukacją a biznesem

– Zdajemy sobie sprawę, że dla młodych ludzi kończących edukację, niewielkie doświadczenie wyniesione z obowiązkowych praktyk jest dużym utrudnieniem. Dlatego nasza propozycja to ewenement na rynku polskim, kompleksowy program, który całościowo przygotowuje do samodzielnej pracy na specjalistycznym stanowisku. Wychodzimy poza trzy czy sześciomiesięczne praktyki. Każdy z naszych programów trwa ponad rok, bo uważamy, że taki czas jest potrzebny, żeby uzyskać profil poszukiwany przez pracodawców – zaznacza Ewa Fiedor, menadżer programu stażowego.

Stażyści są zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę. W odróżnieniu od typowego zatrudnienia, w programie kluczowy akcent kładziemy na rozwój. Wsparcie w ukończeniu edukacji, sfinansowanie certyfikacji zawodowych, kilkadziesiąt szkoleń zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, elastyczny grafik, wsparcie mentora, perspektywa zatrudnienia na stałe - to tylko początek tego, na co może liczyć stażysta. Osoby, które ukończą program z dobrymi wynikami zapraszamy do objęcia stałego stanowiska w naszych strukturach i dalszą karierę w Amazon.

Program rozwojowy w RME oznacza intensywny rozwój (ponad 1000 godzin szkoleń) w zakresie mechatroniki, mechaniki, czy pneumatyki. W ścieżce IT stażyści certyfikują się z obszarów takich jak Linux, CCNA, CEH, Windows 10 Admin. Ścieżka BHP oznacza uzyskanie wszystkich formalnych, koniecznych uprawnień do pełnienia roli specjalisty BHP. Wszystkie programy uzupełnia szkolenie na stanowisku pracy w realnym kontakcie z najnowszymi technologiami, zaś w ścieżce technicznej pojawia się również nauka języka angielskiego, planowania, zarządzania projektami, rozwój zdolności analitycznych i umiejętności komunikacji oraz współpracy. W trakcie całego programu, stażyści mogą liczyć na wsparcie mentorów, którzy pomogą im zaplanować dalszą edukację oraz ścieżkę zawodową. Poprzez autorski plan szkoleniowy Amazon wesprze stażystów w nauce technicznych umiejętności oraz nabywaniu miękkich kompetencji, które są niezwykle ważne w osiągnięciu sukcesu zawodowego.

Start zawodowy z Amazon

Program stażowy w RME jest skierowany do osób pełnoletnich, uczniów, studentów lub absolwentów, które zdobyły wykształcenie średnie lub zawodowe, oraz są zainteresowane obszarem mechatroniki, robotyki, automatyki, mechaniki, czy elektryki. Pożądane jest posiadanie kwalifikacji technika mechatronika, ale jej brak nie jest przeszkodą dla osób nieposiadających wykształcenia kierunkowego - można je uzyskać w trakcie trwania programu na kursie kwalifikacyjnym. Szukamy osób, które chcą się rozwijać i wykazują duże zainteresowanie inżynierią.

Do udziału w programie IT zapraszamy osoby, które ukończyły szkołę średnią kierunkową lub obecnie studiują na kierunku informatycznym. Z kolej ścieżka BHP to propozycja dla osób z wyższym wykształceniem, które są zainteresowane tematyką bezpieczeństwa.

Programy stażowe w zakresie IT i RME od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Najczęściej to panowie stawiają na rozwój w obszarze inżynierii, ale Amazon jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie kariery zawodowej dla każdego. Dlatego firma stawia na różnorodność i do udziału w programie szczególnie zachęca kobiety, które widzą swoją przyszłość zawodową w obszarze technologii.

Dziewczyny do technologii!

Warto stawiać na różnorodność w miejscu pracy. Nie tylko dlatego, że jak wskazują dane przekłada się na wyższe wyniki. Zróżnicowany zespół jest w stanie lepiej odpowiedzieć na potrzeby szerokiej grupy klientów. Dlatego w Amazon jest to dla nas tak istotna kwestia. – podkreśla Katie Huson, szefowa programów rekrutacyjnych „Diversity & Inclusion” w regionie EMEA.

Już na początku kariery w Amazon kobiety dowiadują się jak najwięcej o sposobie działania obszaru operacyjnego, aby mogły odnieść sukces jako przyszłe liderki i ekspertki w swojej dziedzinie. W tym celu uruchomiono nowy, wewnętrzny program „Women's Network in Operations”. Wybrane kandydatki rozpoczynające staże w Amazon zostaną objęte wsparciem mentorskim kobiet, które odniosły sukces w Amazon. Otrzymają porady zawodowe i wsparcie dostosowane do indywidualnych potrzeb. W ramach programu zyskają również dostęp do szkoleń w zakresie przywództwa oraz możliwość rozwinięcia sieci kontaktów zawodowych. Celem inicjatywy jest przede wszystkim zachęcenie kobiet do wyboru kariery w inżynierii lub IT, czyli w obszarach, w których nadal są niedostatecznie reprezentowane. Branże takie jak technologie, łańcuch dostaw, logistyka czy operacje przyciągają mniej kobiet – ale Amazon, wspierając kobiety na starcie, już zaczyna to zmieniać. A panowie? Oni też są mile widziani w programie. Każdy ma równe szanse.

Rekrutacja rozpoczęta!

Rekrutacja na staż mechatroniczny już ruszyła, zaś kolejne programy pojawią się w najbliższych tygodniach! Staż można odbyć w Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Gliwicach, Sosnowcu i Chojnowie. Program startuje raz w roku, najbliższa grupa rozpocznie staż w październiku. Szczegółowe informacje dotyczące wymagań, zakresu szkolenia oraz linki do składania aplikacji znajdują się tutaj.

Poznaj historię Nicoli i zainspiruj się:

(PL) Aplikuj na płatny staż w Amazon