Jeśli chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo w Amazon, nasza misja jest prosta — być najbezpieczniejszym pracodawcą na Ziemi. Aby to osiągnąć, polegamy na naszym silnym, doświadczonym oraz nieustannie rozwijającym się zespole ds. bezpieczeństwa, który obecnie składa się z ponad 6200 specjalistów ds. BHP. Jednym z nich jest Dominika – która w Amazon dba o bezpieczeństwo pracowników we Wrocławiu.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo 18 000 pracowników Amazon?

Szkolenia zwiększające bezpieczeństwo pracowników Amazon

Dominika na co dzień związana z działem BHP w Amazon zainicjowała i zaprojektowała szerokie, interaktywne warsztaty z badania incydentów, którego celem było przeszkolenie pracowników bezpośrednio wpływających na bezpieczeństwo w centrum logistycznym Amazon w całej Polsce. Szkolenie prowadzone w formie ćwiczeń praktycznych: dyskusji i burzy mózgów, nastawione było na interakcję, pobudzenie do myślenia i wymianę doświadczeń - obejmowało 1-godzinną sesję z minimum 20 minutami burzy mózgów i uczenia się przez działanie. Dzięki takiemu formatowi, pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo w Amazon mają lepszą wiedzę i lepsze podstawy do zapobiegania ewentualnym incydentom w przyszłości.

Warsztaty spotkały się z pozytywnym feedbackiem – przeszkolonych zostało 140 specjalistów BHP i Area Managerów ze wszystkich centrów logistycznych Amazon. Teraz projekt jest na etapie wdrażania w 8 krajach europejskich. W efekcie Dominika prowadzi ogólnoeuropejską inicjatywę – serię szkoleń „Safety Masterclass”, dostosowując specyfikę i formę do wyzwań i potrzeb poszczególnych krajów.

Safety Heroes - Dominika 1
Safety Heroes

Bezpieczeństwo to nasz priorytet

Dominika jest jednym z wielu naszych bohaterów, którzy dbają o bezpieczeństwo. W Amazon naszym celem jest wysłuchanie i wzięcie pod uwagę głosu każdego z naszych pracowników. Osiągamy to dzięki filozofii otwartych drzwi, która zachęca pracowników do zgłaszania sugestii i obaw dotyczących bezpieczeństwa oraz do przekazywania informacji zwrotnych bezpośrednio menedżerom i liderom. Ich cenne opinie pomagają nam stale ulepszać nasze miejsce pracy.

A opinii zarówno praktycznych jak i czysto inspiracyjnych jest mnóstwo. Od sugestii dotyczących ulepszonych oznakowań na podłodze, przez wskazówki dotyczące nowych programów szkoleniowych w zakresie bezpieczeństwa, po proaktywne opracowywanie grafik bezpieczeństwa wyświetlanych w naszych zakładach. Tylko w 2020 r. współpracowaliśmy z ponad milionem pracowników miesięcznie w 4000 miejsc na całym świecie, a ich opinie pomogły nam rozwiązać problemy i podjąć konkretne działania.

„Jesteśmy bardzo dumni z wysiłków, które każdego dnia podejmuje Dominika i wszyscy nasi pracownicy, aby zapewnić swoim współpracownikom bezpieczeństwo”. – powiedziała Dorota Wojtyszyn, Safety Manager. „Dziękujemy za stawianie bezpieczeństwa na pierwszym miejscu i za dokonywanie istotnych zmian w naszym miejscu pracy”.

„Bezpieczeństwo to nie slogan, ale styl życia – dzięki tej zasadzie wszyscy pracownicy Amazon mogą czuć się bezpiecznie w swoim miejscu pracy. Cieszę się, że inne kraje są zainteresowane tematem i będą realizować projekt dopasowany do potrzeb ich pracowników oraz ich miejsca pracy.” – powiedziała Dominika Musioł.