Dokładamy wszelkich starań, aby być najlepszym pracodawcą oraz najbezpieczniejszym miejscem pracy. Każdego dnia mogą się o tym przekonać nasi pracownicy w centrach logistycznych. Jak wygląda ich codzienna praca?

Tygodniowy system pracy jest podzielony na cztery zmiany po 10 godzin. Oznacza to, że przez pozostałe 3 dni tygodnia każdy z pracowników może rozwijać swoje pasje, odpoczywać lub spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Jedną z takich osób jest Igor Leśniewski, który jest związany z firmą od 2 lat i planuje nadal rozwijać tu swoją karierę zawodową. Zobacz, jak wygląda jego dzień w Amazon! W filmie zabieramy Was za kulisy centrum logistycznego w Bielanach Wrocławskich – możecie przekonać się na własne oczy, jak wygląda praca w jednym z naszych pierwszych obiektów w Polsce. Jakie obowiązki ma Igor? Z jakich udogodnień może korzystać na co dzień? Co gwarantujemy naszym pracownikom i na jakie warunki mogą liczyć? Przekonajcie się sami, oglądając video!

Na wszystkich stanowiskach – zarówno w centrach logistyki e-commerce, jak i w biurach korporacyjnych firmy – Amazon oferuje konkurencyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów. Zarówno stali, jak i sezonowi pracownicy centrów logistycznych Amazon mogą liczyć na atrakcyjną stawkę godzinową w wysokości od 22,50 zł brutto/godz. oraz dodatkową premię miesięczną do 15 proc. za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu. Firma oferuje także dodatkowe świadczenia, takie jak prywatna opieka medyczna, darmowy dojazd do pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł (bezpłatne w okresie świątecznym), czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Ponadto, pracownicy mają dostęp do innowacyjnego programu „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego mogą uzyskać dofinasowanie na cele edukacyjne. Przez 4 lata Amazon pokrywa nawet 95% kosztów szkoleń zawodowych wybranych przez pracowników, do kwoty 26 000 zł, nie wymagając przy tym podpisywania tzw. umowy lojalnościowej o kształcenie.

Amazon jest obecny w Polsce od 2014 roku. Od tego czasu firma stworzyła w kraju Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, biuro Amazon Web Services i aż dziesięć centrów logistycznych. We wszystkich swoich obiektach firma zatrudnia na stałe już 23 000 osób! Są to stanowiska dla osób z różnych środowisk, o różnym stopniu wykształcenia, doświadczeniu i kompetencjach.