Będziemy nadal współpracować z organizacjami charytatywnymi, naszymi pracownikami i partnerami, aby wspierać uchodźców i innych potrzebujących. Wiemy, że odbudowa po tej wojnie potrwa jeszcze wiele lat, dlatego będziemy kontynuować wspieranie wszystkich Ukraińców

Choć nie prowadzimy bezpośredniej działalności w Ukrainie, Amazon od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji udzielił pomocy humanitarnej jej mieszkańcom. W tym celu udostępniliśmy naszą infrastrukturę i technologię, aby zapewnić wsparcie organizacjom charytatywnym działającym na rzecz uchodźców i innych osób poszkodowanych oraz przekazaliśmy ponad 35 milionów dolarów w postaci wsparcia finansowego, produktów i kredytów na przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej.

Donacje obejmują ponad 10 milionów dolarów dla ponad 150 organizacji charytatywnych, które udzielają niezbędnego wsparcia na miejscu, w tym UNICEF, UNHCR, Światowy Program Żywnościowy, Czerwony Krzyż, Polska Akcja Humanitarna i Save the Children. Nadal przekazujemy również darowizny produktowe - od artykułów higienicznych i medycznych, po artykuły spożywcze i odzież.

Amazon Web Services (AWS) przeznaczył 15 milionów dolarów w postaci kredytów na przetwarzanie w chmurze oraz wiedzy technicznej, aby kontynuować wsparcie dla lokalnych i globalnych organizacji zajmujących się kryzysem humanitarnym. Technologie i eksperci AWS wspierali szereg działań, w tym zasilanie aplikacji ułatwiających przyjmowanie uchodźców ukraińskich na przejściach granicznych, dostarczanie technologii pomagających w organizowaniu bezpiecznych dróg ewakuacji, tworzenie awaryjnych połączeń internetowych i umożliwianie bezpiecznej komunikacji.

Poza donacjami ułatwiliśmy także naszym klientom i pracownikom wspieranie działań charytatywnych poprzez możliwość przekazywania środków i udostępnianie list zakupowych dla organizacji charytatywnych w naszych serwisach. Ponadto, zrezygnowaliśmy z opłat za przetwarzanie płatności za donacje przekazane za pośrednictwem Amazon. Do tej pory nasi klienci przekazali ponad 5 milionów dolarów w postaci wsparcia finansowego i produktów organizacjom charytatywnym wspierającym Ukrainę. Miliony dolarów przekazali również nasi pracownicy, a Amazon podwaja ich środki do kwoty 5 milionów dolarów.

Dowiedz się więcej o naszym wsparciu dla Ukrainy: https://www.aboutamazon.pl/wiadomosci/spolecznosc/wsparcie-amazon-dla-ukrainy