Na pierwszej linii frontu walki z pandemią znaleźli się, między innymi, ratownicy medyczni, ratując życie chorych i udzielając pomocy najbardziej potrzebującym. Według danych z 2019 roku, w Polsce pracuje ponad 10,3 tys. ratowników medycznych. W zderzeniu z pandemią, ta liczba okazała się zdecydowanie niewystarczająca.

Czas pandemii jest dla nas niezwykle trudny. Nie tylko z powodu wyjazdów do potrzebujących w pełnym odzieniu ochronnym, który utrudnia nam ruch i pracę. Niestety w służbie ratunkowej brakuje obsady, przez co musimy pracować na kilka zmian, w różnych stacjach pogotowia. Sprawia to, że jesteśmy zbyt obciążeni obowiązkami i przemęczeni ”- mówi Kamil Wyrzykowski, z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Amazon po raz kolejny podejmuje aktywności, które mają na celu pomoc w reagowaniu na bieżące potrzeby społeczności wynikające z pandemii COVID-19. W 2020 roku, firma przekazała na ten cel łącznie ponad 4,5 mln złotych. Tym razem podarowała 11 lokalnym stacjom pogotowia ratunkowego m.in. sprzęt AGD i meble o wartości ponad 100 000 zł. Dodatkowo, w podziękowaniu za ciężką pracę, pracownicy zatrudnieni w centrach logistycznych Amazon w Sosnowcu, Gliwicach, Pawlikowicach k. Łodzi, Sadach k. Poznania, Kołbaskowie, Bielanach Wrocławskich i Okmianach k. Wrocławia osobiście przekazali niemal 1200 ratownikom medycznym słodkie upominki oraz osobiste życzenia.

„To był niewyobrażalnie ciężki rok dla pracowników służby zdrowia. Chcemy pokazać, że widzimy ich zaangażowanie i doceniamy każdy dzień ich pracy. Podczas gdy miliony ludzi na świecie będą celebrować Walentynki w towarzystwie najbliższych, ratownicy medyczni będą w pracy, ratując czyjeś życie. Chcemy, żeby wiedzieli, że o nich myślimy i podziwiamy poświęcenie, z jakim wykonują swój zawód w tym bardzo trudnym czasie. I dlatego postanowiliśmy im ten czas też trochę umilić” – mówi Paweł Rezacz, pracownik Amazon.

Każda z 11 lokalnych stacji pogotowia ratunkowego otrzymała sprzęty, które mają służyć ratownikom. Wśród nich znalazło się zarówno wyposażenie medyczne, jak pulsometry, ale również meble wypoczynkowe, czajniki czy ekspresy do kawy.

Walentynki Amazon
Walentynki Amazon
Walentynki Amazon
Walentynki Amazon
Amazon wspiera Ratowników
Amazon wspiera Ratowników
Amazon wspiera Ratowników

Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie. Otrzymany od Amazon sprzęt doposaży nasze pomieszczenia socjalne, ułatwi odgrzanie jedzenia, przygotowanie kawy, herbaty czy też szybkie pranie i wysuszenie odzieży” – dodaje Leszek Wyrzykowski, z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Okazuje się, że Walentynki to dobra okazja, żeby w wyjątkowy sposób okazać miłość, przyjaźń i bliskość, ale również znakomity pretekst, aby powiedzieć po prostu „dziękuję”.