Eliza Kończak i Manuela Cych, bohaterki piątego odcinka serii „Nasza paczka”, tworzą miejsce pracy, gdzie każdy jest mile widziany i równie ważny. Eliza dzięki programowi zatrudnienia głuchych i niedosłyszących „MigaMY” znalazła sposób na pokonanie barier, które niesie ze sobą niepełnosprawność, a teraz dzieli się doświadczeniem i wiedzą z osobami w podobnej sytuacji. Manuela jest świetnie zorganizowaną asystentką dyrektora zarządzającego, która troszczy się o dobre samopoczucie pracowników, współorganizując firmowe eventy, a także dbając o to, by odżywiali się smacznie i zdrowo.

W różnorodności siła. Poznajcie Elizę i Manuelę, bohaterki ostatniego odcinka „Naszej paczki”

Osoby głuche świetnie sobie radzą


Eliza codziennie pokonuje wiele alejek, żeby przy pomocy skanera zbierać tysiące produktów i dostarczać je na linię taśmową. Zeskanowane produkty jadą na kolejny dział, w którym zostaną zapakowane i wysłane do klientów. Eliza od 4. roku życia nosi aparat słuchowy, bez którego jest całkowicie głucha, jednak problemy ze słuchem nie przeszkadzają jej w wypełnianiu obowiązków zawodowych.

Program „MigaMY” powstał dla niesłyszących, żeby mogli pracować w Amazon. Jestem bardzo zadowolona – mam blisko do domu i wygodny grafik, a atmosfera jest dobra. Widzę na skanerze, co mam robić i zbieram produkty, a później idę do domu i pełen luz. Przyjemna praca
cieszy się Eliza.
Eliza_Kończak.jpg
Eliza Kończak

Osoby głuche czują się pewnie, pracując w Amazon, m.in. dlatego, że – co w Polsce nadal jest rzadkością – w ramach inicjatywy „MigaMY” otrzymują stałe wsparcie tłumaczy języka migowego.

Nie mówimy o osobach głuchych „głuchoniemi”, bo one mówią – ich formą wypowiedzi jest język migowy. Nie wszystkie mają aparaty słuchowe i potrafią komunikować się werbalnie. Dzięki tłumaczowi mogą wszystko dokładnie zrozumieć
wyjaśnia tłumaczka dla projektu „MigaMY”.

Eliza potrafi porozumiewać się bez tłumacza. W programie wykorzystała natomiast możliwość szkolenia i sama została instruktorką. Może teraz uczyć i wspierać innych pracowników niesłyszących, którzy dzięki prowadzonym przez nią szkoleniom stają się w pracy całkowicie samodzielni.

Kobieta wielu talentów


Manuela, asystentka dyrektora zarządzającego w centrum Amazon w Sadach, ma opinię osoby energicznej, pomysłowej i wszechstronnie utalentowanej. Nie tylko wspiera przełożonego w codziennych obowiązkach, np. w planowaniu kalendarza, spotkań, wyjazdów służbowych czy budżetu, ale również organizuje atrakcyjne wydarzenia dla załogi. Część z nich to eventy firmowe o zasięgu ogólnopolskim – takie jak pikniki czy programy lojalnościowe. Planując je, Manuela dba o każdy szczegół i każdego pracownika.

W programie lojalnościowym pracownicy za różne aktywności otrzymują punkty, które mogą wymieniać na nagrody. Staramy się, żeby co kwartał były dostarczane nowe gadżety i żeby można je było odebrać za różną liczbę punktów. Tak, aby ktoś, kto ma niewiele punktów, bo na przykład dopiero zaczął u nas pracę, też miał możliwość wymienienia ich na nagrodę
wyjaśnia Manuela.
Manuela_Cych.jpg
Manuela Cych

Mimo wielu obowiązków i napiętego grafiku Manuela znajduje również czas na to, żeby wykorzystywać swój zmysł kulinarny, który wcześniej miała okazję zaprezentować widzom programów „MasterChef” oraz „Ugotowani”. W swoim centrum logistycznym z wielkim entuzjazmem wspiera szefową kuchni i współtworzy posiłki serwowane w kantynie pracowniczej.

Manuela jest dobrym duchem naszego budynku. Pomaga pracownikom
mówi Marcin Rusnaczenko, szef Manueli.

W serii „Nasza paczka” przedstawiliśmy 10 wyjątkowych kobiet w różnym wieku, pracujących na różnych stanowiskach. Łączą je pasja i zaangażowanie, a także odwaga, by realizować się na własnych warunkach. O wszystkich tych niesamowitych kobietach możecie przeczytać tutaj:

Kobiety z pasją. Poznajcie Magdę i Dominikę!

W świecie robotów i ciężarówek. Oto Ania i Iza!

Wspierają rozwój kobiet. Poznajcie Hanię i Ewę!

Wiek to tylko liczba! Oto Elżbieta i Maria!