Już jako mały chłopiec Maciek zastanawiał się, jak są zbudowane różne rzeczy i jak działają. Duży wpływ na jego hobby miał ukochany dziadek. To właśnie on przekazał mu pasję do majsterkowania – często chodzili razem do garażu, gdzie pokazywał wnukowi narzędzia i urządzenia, ucząc go m.in. jak naprawiać meble czy przeprowadzać drobne prace remontowe.

Teraz Maciej kupuje rozmaite sprzęty do obróbki drewna, część garażu przerobił na miniwarsztat i spędza tam wolne chwile. Do tej pory zrobił między innymi sanki, karafki do whisky, szafkę na buty dla teściów, wieszak na medale w stylu zombie i coś, z czego jest najbardziej dumny – prezent urodzinowy dla żony: skrzynkę na klucze z motywem z jej ulubionego serialu.

ludzie_z_pasja_Maciej
ludzie_z_pasja_Maciej
ludzie_z_pasja_Maciej

Moja przygoda z majsterkowaniem na pewno się nie skończy, mam już w głowie kilka kolejnych pomysłów, a w warsztacie,  rozpoczętych projektów. To trochę brudna praca, ale wyzwala fajną energię, i  kreatywność. Nie ukrywam, że daje mi też mnóstwo satysfakcji, gdy patrzę jak stworzyłem. nowe przedmioty dla siebie czy moich bliskich, które sprawiły im przyjemność.
opisuje Maciej

Majsterkowanie w szczytnym celu

W listopadzie 2023 roku Maciej znalazł się w dziesięcioosobowej grupie utalentowanych pracowników Amazon, którzy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez cenione specjalistki z zakresu aranżacji wnętrz, m.in. Marikę Jóźwik.

Maciej Rynarzewski_2.jpg

Warsztaty przyczyniły się do integracji pracowników mających podobne zainteresowania, jednak ich głównym celem była działalność charytatywna – pomoc małym pacjentom centrum psychologiczno-psychiatrycznego w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Nasi pasjonaci o zacięciu technicznym i artystycznym uruchomili wyobraźnię, tworząc oryginalne meble i lustra, by zmienić sale placówki medycznej na bardziej przyjazne i przytulne. Następnie wybrana przez prowadzące czwórka uczestników wsparła Dorotę Szelągowską i Fundację TVN w remoncie wnętrz.

W Amazon pracują wspaniali ludzie, którzy nie tylko mają wiele talentów, ale również wielkie serca i zapał do pomagania. To właśnie dzięki nim powstała Ekipa z Pasją, działająca na rzecz lokalnych społeczności. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do remontu łódzkiego szpitala.
powiedziała Agnieszka Staręga, HR Manager w Sadach koło Poznania

Maciejowi połączenie pasji z pracą na rzecz innych sprawiło ogromną satysfakcję. Jeśli chcecie zobaczyć przedmioty, które tworzy i dowiedzieć się, skąd czerpie inspiracje, zapraszamy do obejrzenia programu „Pytanie na śniadanie” TVP2, w którym gościł 26 stycznia 2024 r.