Najnowsza generacja urządzeń opiera się na zaawansowanej sztucznej inteligencji, wpisując się w koncepcję ambient intelligence (inteligencja w tle). Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami Amazon prezentowanymi na konferencji Amazon 2023 Devices & Services.

Alexa i Echo

Udoskonalona Alexa dzięki generatywnej sztucznej inteligencji (Generative AI)

Alexa, napędzana przez Generative AI – jedno z zaawansowanych narzędzi w obszarze głębokiego uczenia (Deep Learning) – stała się teraz bardziej inteligentna i elokwentna. Wykorzystuje ona nowy, duży model językowy (Large Language Model), który został precyzyjnie zaprojektowany i dostosowany do interakcji głosowych, umożliwiając uzyskiwanie informacji w czasie rzeczywistym, skuteczne sterowanie inteligentnym domem oraz wzbogacenie doświadczenia z domowej rozrywki. Niebawem klienci w Stanach Zjednoczonych będą mogli na głośnikach Echo doświadczyć niektórych zaawansowanych funkcji generatywnej sztucznej inteligencji, inicjując rozmowę słowami: "Alexa, let’s chat". Interakcja z Alexą stanie się bardziej naturalna i płynna niż kiedykolwiek przedtem. Jej zdolność do analizy, wnioskowania z dialogów oraz rozumienia złożonych próśb została znacząco zintensyfikowana.

alexa echo 1.png

Alexa – funkcje ułatwiające życie

Tryb Śledzenia Oczami: Bez głosu czy dotyku – kieruj Alexą poprzez spojrzenie na ekran, idealne dla osób z niepełnosprawnościami.
Tłumaczenie rozmów: Alexa tłumaczy twoje rozmowy audio i wideo w czasie rzeczywistym.
Alexa Emergency Assist: Serwis ratunkowy z funkcjami reagowania w nagłych przypadkach.
Game Start Routines: Automatyczne rutyny na start gry Twojej ulubionej drużyny.
E-mail do Alexy: Wyślij szczegóły wydarzenia na adres remember@alexa.com, a Alexa doda je do kalendarza.
Top Connections: Widżet do Echo Show, pokazujący ulubione kontakty lub urządzenia.
Dostosowywanie głosu w profilu: Indywidualizuj głos Alexy dla każdego profilu, wybierając brzmienie, akcent i tempo.
AI Art na Fire TV: Twórz generowane przez AI obrazy na Fire TV, kierując się swoją wyobraźnią.

Dzięki tym funkcjom Alexa uczyni Twoją codzienność bardziej dostępną, bezpieczną i pełną rozrywki.

alexa Echo Frames 2.png

Echo Frames: Moda spotyka funkcjonalność Alexy

Przedstawiamy innowacyjne Echo Frames i kolekcję Carrera Smart Glasses. Te inteligentne okulary łączą elegancki design z praktycznością Alexy, umożliwiając codzienne działania, jak dodawanie produktów do listy zakupów czy sterowanie oświetleniem w domu, w sposób dyskretny i stylowy. 

Kluczowe cechy:
Funkcje Premium: Odtwarzaj muzykę jednym dotknięciem, znajdź zgubione okulary z pomocą Alexy.
Wybór stylu: Siedem atrakcyjnych wersji z różnorodnymi szkłami, w tym przeciwsłoneczne z ochroną UV400, przystosowane do wymiany lub chroniące przed światłem niebieskim.
Trwałość: Szkła zabezpieczone przed zachlapaniem i zarysowaniami według normy IPX4.
Wyjątkowa żywotność baterii: Do 6 godzin ciągłego odtwarzania lub rozmów, oraz do 14 godzin przy standardowym użytkowaniu – to wydajność lepsza o 40% w odtwarzaniu i 80% w rozmowach w porównaniu z poprzednikiem.

Nowość: Pierwszy raz z opcją ładowania bezprzewodowego dzięki nowemu stojakowi do ładowania.

Echo Frames to połączenie nowoczesności z komfortem – zabierz Alexę wszędzie ze sobą w eleganckim stylu.

Echo Show 8: Nowa jakość wideokonferencji i interakcji z otoczeniem

Echo Show 8 zostało zaprojektowane z myślą o doskonaleniu wideokonferencji dzięki centralnie umieszczonej kamerze i redukcji szumów tła. Wzbogacone technologią przetwarzania dźwięku, urządzenie zapewnia głębokie, immersyjne wrażenia akustyczne. Jego technologia adaptacji dostosowuje dźwięk do akustyki konkretnego pomieszczenia, gwarantując optymalną jakość.

Integrowane centrum smart home sprawia, że kontrola nad wszystkimi inteligentnymi urządzeniami w domu jest teraz łatwiejsza i bardziej centralizowana.

Jednym z kluczowych atutów Echo Show 8 jest funkcja adaptacyjnych treści. Dzięki technologii rozpoznawania obrazu, ekran główny dostosowuje się do Twojej lokalizacji względem urządzenia. Z daleka prezentuje podstawowe dane, takie jak uproszczone informacje czy duży zegar, natomiast zbliżając się do urządzenia, odsłania bardziej rozbudowany, interaktywny interfejs z dostosowaną treścią.

alexa Echo Show 3.png

Udostępnianie zdjęć: Pozostań w kontakcie dzięki zdjęciom

Nieco później, choć jeszcze tej jesieni, wprowadzimy funkcję, która pozwoli Ci dzielić się ulubionymi chwilami z rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem urządzeń Fire TV oraz Echo Show, w tym nowego modelu Echo Show 8. Chcąc przeżyć wspomnienia na nowo, wystarczy powiedzieć: „Alexa, uruchom ramkę zdjęć", by cieszyć się pokazem slajdów z udostępnionymi fotografiami. Dla tych, którzy pragną uczynić zdjęcia sercem ich Echo Show 8, polecamy wersję Echo Show 8 Photos Edition. W parze z nową subskrypcją PhotosPlus, twoje fotografie staną się główną atrakcją na ekranie.

Inteligentny Dom

alexa echo hub 4.png

Echo Hub: Centralne sterowanie Twoim inteligentnym domem

Echo Hub to zaawansowany, montowany na ścianie panel kontrolny inteligentnego domu zasilany przez Alexę. Wyposażony w 8-calowy ekran dotykowy, umożliwia intuicyjne zarządzanie wszystkimi Twoimi inteligentnymi urządzeniami. Z jednym dotknięciem możesz aktywować system bezpieczeństwa, uruchomić rutynę, włączyć wentylator czy regulować głośność na swoim urządzeniu Echo. Dodatkowo oferuje możliwość jednoczesnego monitorowania obrazu na żywo z wielu kamer.

Echo Hub współpracuje z ponad 140 000 inteligentnych urządzeń, wspierając główne standardy łączności, takie jak Matter i Thread. Dla zapewnienia większej elastyczności, urządzenie może być zasilane przez Ethernet za pośrednictwem urządzeń jak eero PoE Gateway, przy użyciu odpowiedniego konwertera USB-C.

Dzięki lokalnym połączeniom z wybranymi urządzeniami inteligentnego domu, Echo Hub gwarantuje błyskawiczne reakcje. Na przykład, włączając światło przez Echo Hub, Alexa reaguje w niewiarygodnych 300 milisekund!

Map View: Intuicyjne zarządzanie Twoim inteligentnym domem z poziomu smartfona

Dzięki funkcji Map View możesz tworzyć wirtualne mapy pięter Twojego domu, przypisując do nich poszczególne inteligentne urządzenia. Pozwala to na szybki podgląd wszystkich urządzeń oraz ich aktualnego statusu, eliminując potrzebę przewijania długich list czy zapamiętywania indywidualnych nazw. Wszystko to umożliwia płynne zarządzanie inteligentnym domem w jednym miejscu. Co ważne, Map View stawia na prywatność – Ty decydujesz, które pomieszczenia i urządzenia są widoczne. W każdej chwili możesz również usunąć określone urządzenia czy cały plan piętra.

eero Max 7: Najbardziej zaawansowane eero w naszej ofercie

Prezentujemy eero Max 7 – nasze najnowsze osiągnięcie w dziedzinie systemów mesh Wi-Fi 7 i jednocześnie najbardziej wydajne eero dostępne na rynku. Urządzenie to łączy zaawansowaną technologię TrueMesh z najświeższym standardem Wi-Fi 7. Gwarantuje to nie tylko wyższe prędkości, ale również minimalizuje zakłócenia od innych sieci i optymalizuje działanie całej sieci mesh. Dzięki wsparciu dla 10 Gigabit Ethernet, teraz możesz pobrać film w jakości 4K w zaledwie 10 sekund czy 50-gigabajtową grę wideo w mniej niż minutę.

Dowiedz się więcej o eero Max 7.

Fire TV

Fire TV Stick 4K (2. generacja): Potęga i jakość w jednym

Druga generacja Fire TV Stick 4K oferuje wydajność poprawioną o niemal 30% w porównaniu z poprzednim modelem i teraz wspiera Wi-Fi 6, gwarantując szybkie działanie aplikacji oraz płynne streamowanie w jakości 4K Ultra HD.

Fire TV Stick 4K Max (2. generacja): Przełom w jakości i komforcie

Jeśli szukasz jeszcze wyższej prędkości, wybierz Fire TV Stick 4K Max (2. generacja). Dzięki wsparciu dla Wi-Fi 6E i poszerzeniu pasma częstotliwości, zapewnia krótsze opóźnienia i większą prędkość. Nowy 4K Max zachwyca niesamowitą jakością obrazu z technologią Dolby Vision, HDR i HDR10+ oraz dźwiękiem Dolby Atmos. Co więcej, dzięki funkcji Fire TV Ambient Experience, Twój telewizor stanie się żywym obrazem, wyświetlając przydatne informacje czy kolekcję ponad 2000 dzieł sztuki.

firetv5.png

Wyszukiwanie i personalizacja w Fire TV: To, co chcesz, kiedy chcesz

Decydowanie, co oglądać, staje się łatwiejsze. Nowa funkcja wyszukiwania w Fire TV, korzystająca z generatywnej sztucznej inteligencji, umożliwia rozmowę z Alexą, pomagając znaleźć idealne treści. Nowy wiersz "Kontynuuj oglądanie" łączy ostatnio oglądane treści z Twoich ulubionych platform w jednym miejscu.

Fire TV Soundbar: Dźwięk na nowym poziomie

Kompaktowy, 24-calowy soundbar z technologiami DTS® Virtual:X oraz Dolby Audio zapewnia głęboki dźwięk, krystaliczne dialogi i wyraźny bas. Po prostu podłącz i ciesz się kinem domowym w najlepszym wydaniu.

alexa fire tv soundbar6.png

Bezpieczeństwo w Domu

alexa kamera 7.png

Kamera z Reflektorem Blink Outdoor 4: Doskonała obserwacja dzięki inteligentnemu oświetleniu LED

Naszym celem jest oferowanie klientom elastycznych rozwiązań, które ułatwią im dbanie o bezpieczeństwo domu. Dlatego przedstawiamy kamerę z reflektorem Blink Outdoor 4 - najnowszą generację naszego renomowanego, bezprzewodowego systemu oświetlenia. Dzięki czujnikowi ruchu i potężnemu oświetleniu LED, a także imponującej żywotności baterii do dwóch lat, stanie się niezastąpionym narzędziem w monitorowaniu otoczenia.

Blink Sync Module Pro: Potęguj możliwości Twojego Blink Outdoor 4

Sync Module Pro to innowacyjny hub systemowy, który znacząco zwiększa zasięg działania Blink Outdoor 4. Wykorzystując specjalnie opracowaną technologię bezprzewodową oraz zaawansowany silnik trzeciej generacji, pozwala on na trzykrotnie szerszy zasięg niż standardowe połączenie Wi-Fi. Dzięki temu możesz umieścić Outdoor 4 nawet w najbardziej oddalonych zakątkach posesji. A dla tych, którzy cenią sobie lokalne przechowywanie nagrań, Sync Module Pro posiada gniazdo dla karty MicroSD (sprzedawanej oddzielnie).

Blink Outdoor 4 Battery Extension Pack: Kamera czuwająca przez lata

Zdajemy sobie sprawę, że idealne miejsce dla kamery często wiąże się z trudnościami w dostępie. Chociaż sama kamera Blink Outdoor 4 już gwarantuje imponujący czas działania na baterii do dwóch lat, z Battery Extension Pack ten czas może się wydłużyć nawet do czterech lat. To rozwiązanie sprawia, że system bezpieczeństwa Blink jest jeszcze bardziej niezawodny i praktyczny.

Ring Stick Up Cam Pro: Doskonały przegląd wnętrza i otoczenia Twojej nieruchomości

Nowa Ring Stick Up Cam Pro oferuje zaawansowane funkcje kamery i audio, które umożliwiają jeszcze dokładniejsze monitorowanie nieruchomości. Jej wyjątkowy system wykrywania ruchu w 3D w połączeniu z perspektywą Bird’s Eye pozwala na szeroki przegląd terenu i precyzyjne ustawienie powiadomień. Dzięki temu z łatwością zaobserwujesz trasę, jaką pokonuje przesyłka od momentu wydania przez kuriera aż do dostarczenia pod Twoje drzwi. Zaawansowane funkcje umożliwiają także wykluczenie niepożądanych stref, jak chodniki, z zakresu alertów. Dodatkowo Ring Stick Up Cam Pro wyposażony jest w specjalistyczne mikrofony z technologią redukcji echa oraz funkcję Color Pre-Roll, która pokazuje fragmenty wydarzeń przed samym momentem wykrycia ruchu.

Dzieci i Rodzina

alexa Echo Pop Kids 8.png

Echo Pop Kids Głośnik: Uroczy kompan dla dzieci z motywami ulubionych postaci

Z radością prezentujemy Echo Pop Kids - nasz najbardziej uroczy i przystępny cenowo głośnik inteligentny dedykowany najmłodszym, który dołącza do serii Echo Kids. Dzięki wzorom inspirowanym Avengers oraz Księżniczkami Disneya, poranki mogą zaczynać się od brzmienia budzika w rytmie Avengers, a Alexa może opowiadać ciekawostki głosem ulubionych Księżniczek. Przy zakupie Echo Pop Kids oferujemy półroczny dostęp do Amazon Kids+ - serwisu z bogatą ofertą edukacyjnych i rozrywkowych treści dostosowanych do wieku. Dodatkowym atutem są audiobooki dostępne wyłącznie w tym modelu, w tym opowieści o przygodach Avengers i Księżniczek Disneya.

Tablety Fire HD 10 Kids: Lekkie i mocne – idealne dla młodszych i starszych

Prezentujemy nasze flagowe tablety dla dzieci: Fire HD 10 Kids dla maluchów w wieku 3-7 lat oraz Fire HD Kids Pro dla dzieci w wieku 6-12 lat. 10,1-calowy ekran Full HD 1080p, 3 GB RAM-u oraz bateria działająca do 13 godzin - te tablety są lżejsze i działają o 25% sprawniej w porównaniu z poprzednikami. Wersja dla fanów Disneya, Fire HD 10 Kids Disney, zawiera etui z motywem Myszki Miki czy Księżniczki, tapety i dedykowany dostęp do treści Disneya na profilu Amazon Kids.

alexa kids rutines 9.png

Dziecięce Rutyny i Gry: Zabawa i nauka dla najmłodszych i ich rodzeństwa

Poranki nie muszą być trudne! Dzięki nowościom, takim jak "Poranne Rutyny", które zostaną wprowadzone przed nadchodzącymi świętami, rodzice mogą uruchomić gotowe scenariusze dnia dla swoich pociech. W ich skład wchodzą budziki z ulubionymi bohaterami bajek, pozytywne afirmacje na dobry start dnia, aktualne informacje o pogodzie czy opowiadane historie - wszystko to sprawi, że dzieci wstaną z uśmiechem na twarzy. Ale to nie koniec nowości - przed snem, korzystając z funkcji "Nocne Dźwięki", najmłodsi będą mogli się zrelaksować przy dźwiękach deszczu czy szumie wodospadu, które dzięki sztucznej inteligencji zostaną wzbogacone o nowe, spokojne melodie.

Wszystkie dziecięce tablety Amazon Fire wzbogacimy o 10 nowych gier z serii "Play Together". To propozycje stworzone z myślą o wspólnej zabawie dzieci z rodzicami czy rodzeństwem, niezależnie od miejsca pobytu każdego z graczy.

Inne ciekawe funkcje to "Music Maker", który zamieni każde dziecko w małego kompozytora oraz "Quests" – wyzwania edukacyjne, które nagradzają najmłodszych za zgłębianie wiedzy z różnych dziedzin, od kosmosu, przez dinozaury, aż po literaturę.

Eksploruj z Alexą w Amazon Kids+: Zachęć dzieci do rozmów pełnych odkryć

"Funkcja "Eksploruj z Alexą" wkrótce zadebiutuje w ofercie Amazon Kids+. Jej głównym celem jest stymulowanie dziecięcej ciekawości poprzez interakcje z Alexą na temat zwierząt i świata przyrody. Innowacyjna rozmowa łączy różnorodne zagadnienia oraz pytań, opierając się na wiarygodnych źródłach takich jak Światowy Fundusz na rzecz Przyrody czy A-Z Animals. Zachęca ona młodych odkrywców do dalszego zgłębiania tematów i kształtowania wiedzy.

Informacje na temat dostępności i cen najnowszych produktów znajdziesz na międzynarodowej stronie: https://www.aboutamazon.com/news/devices/amazon-fall-event-2023-announcements