W centrum dystrybucyjnym Amazon w Bielanach Wrocławskich chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby Grzegorza. Pracuje tutaj już od 8 lat i dał się poznać koleżankom i kolegom jako dobry duch tego miejsca, który dba o świetną atmosferę i intergację pracowników. Aktywnie działał w Forum Pracowniczym, do którego został wybrany na dwuletnią kadencję. W tym czasie wspólnie z innymi członkami organizował konkursy dla pracowników, akcje charytatywne i wspierał dział HR przy bieżących wydarzeniach.

Ludzie z Pasją Grzegorz_2

Grzegorz znany jest nie tylko ze swoich działań na rzecz tworzenia przyjaznego miejsca pracy, ale też – a może przede wszystkim – wielkiego serca dla innych. To, że współpracownicy dostrzegają jego działalność dobroczynną, znalazło potwierdzenie w plebiscycie Amazon Stars 2021, którego Grzegorz został laureatem.

Są wśród nas ludzie, którzy w święta potrafią podzielić swój czas i dobro między tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Wszystkich, poza niesieniem dobra, łączy praca w Amazon.

Wielkie serce dla braci mniejszych

Grzesiek przez wiele lat angażował się charytatywnie m.in. w wolontariat w schronisku dla zwierząt w Wałbrzychu. Rok temu uznał, że to za mało i postanowił rozpocząć pracę w przytulisku. Dzięki elastycznemu podejściu firmy bez problemu zmienił wymiar godzin, w jakim pracuje w Amazon, przechodząc na pół etatu. Przyznaje, że uwielbia obie swoje prace, w każdej się spełnia i z żadnej nie chce rezygnować.

Dzięki jego zaangażowaniu wiele czworonogów z wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt znalazło szczęśliwy dom, a cała reszta ma wspaniałego opiekuna na miejscu. Grzegorz działa także, aby zdobyć środki finansowe pozwalające na funkcjonowanie schroniska.

Organizujemy na Boże Narodzenie bazarek dla wałbrzyskiego schroniska. Można tam wylicytować m.in. przedmioty, które tworzę w swoim warsztacie.
opisuje Grzegorz

Coś z niczego

Oprócz pomocy bezdomnym zwierzakom Grzegorz ma też drugą pasję, jaką jest tworzenie rękodzieła. Rzeczy, które tworzy w swoim warsztacie, są naprawdę niezwykłe. Powstają bowiem z przedmiotów... znalezionych na śmietniku, w przydrożnym rowie czy innym przypadkowym miejscu.

Ludzie z pasją_3
Ludzie z pasją_4

Zainteresowałem się sztuką zero-waste, ponieważ chciałbym nadawać rzeczom nowe życie, aby nie trafiały tak szybko na śmietnik. By stworzyć coś z niczego, trzeba naprawdę niewiele – wystarczą dobre chęci.
przekonuje Grzegorz

„Uratowane” przez Grześka rzeczy cieszą potem nie tylko jego, ale także innych – prowadzi bowiem studio dekoracji „Jeszcze Raz”. Wykonane przez niego przedmioty stanowią oryginalne ozdoby, ale i „pomagają” potrzebującym. Grzegorz często wystawia je na aukcje, a dochód z ich sprzedaży przeznacza na różne akcje charytatywne. Stale rozwija swój rękodzielniczy warsztat. W czasie pandemii nauczył się szycia na maszynie, a swoje prace na niej wykonuje z materiałów ścinkowych, które zostaną mu podarowane. Umiejętność tę wykorzystuje oczywiście w szczytnym celu – szyje torby-cegiełki, które są sprzedawane w schronisku, a dochód z nich jest przeznaczany na zakup karmy dla podopiecznych przytuliska.

Inspirującą historię Grzegorza przedstawiono w „Pytaniu na Śniadanie” w cyklu „Ludzie z Pasją”. Zapraszamy Was do obejrzenia tego odcinka, a już niedługo następne odsłony programu z kolejnymi pasjonatami z Amazon w rolach głównych!