Jak dać drugie życie opakowaniom? Oto 5 sprawdzonych pomysłów.

Stwórz coś wyjątkowego

Jeżeli masz smykałkę do rękodzieła, możesz przerobić pudełka Amazon w zabawne projekty dekoracyjne, np. regały na książki, grafiki ścienne lub ozdoby świąteczne. Dzieci mogą wykorzystać pudełka do realizacji projektów artystycznych lub do zabawy, np. zbudowania domku dla lalek.

domek_IG+2.png

Kiedy ukończysz swoje projekty, możesz również wykorzystać pudełka Amazon do przechowywania przyborów artystycznych. Nasze pudełka są solidne i dobrze wykonane, więc świetnie nadają się, aby trzymać w nich takie rzeczy jak książki, zabawki czy ubrania.

packaging+1.png

Podaruj pudełkom nowe życie rozdając je

Zapytaj znajomych, rodzinę lub sąsiadów, czy nie potrzebują kartonów. Jeśli znasz kogoś, kto się przeprowadza, może ucieszyć się z Twojej oferty.

Zachowaj pudełka na potrzeby kolejnej wysyłki

Zachowaj pudełka do własnej wysyłki. Możesz je schować jedno w drugie i przechowywać w ten sposób do czasu, gdy będziesz wysyłać prezenty do swoich bliskich.

Poddaj pudełka recyklingowi

Opakowania Amazon nadają się w 100% do recyklingu – wystarczy usunąć z nich plastikowe elementy lub folię bąbelkową przed wrzuceniem do kosza na odpady przeznaczone do recyklingu.

packaging+2.png

Zamień je w pudełka dobroczynności

Wykorzystaj pudełka Amazon jeśli planujesz wesprzeć podarunkami wybraną organizację pomocową. Dla przykładu, klienci Amazon w Stanach Zjednoczonych mogą mogą przyłączyć się do akcji Give Back Box – inicjatywy, która umożliwia przekazywanie darowizn w pudełkach Amazon.

Wystarczy wydrukować etykietę wysyłkową ze strony internetowej Give Back Box, zapakować do pudełek Amazon przedmioty, które są w dobrym stanie i wysłać je w formie darowizny. W ten sposób nasi klienci realizują trzy cele jednocześnie – dobrze wykorzystują pudełka, przekazują przedmioty potrzebującym i zyskują więcej wolnej przestrzeni w swoich domach.

Opakowania to tylko jeden z obszarów, w który inwestujemy wprowadzając innowacje w zakresie zrównoważonego rozwoju. Amazon zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku, które złożyliśmy jako współzałożyciel i pierwszy sygnatariusz Deklaracji Klimatycznej [ang. The Climate Pledge].

Co więcej, w Amazon nieustannie pracujemy nad tym, aby ograniczać zużycie materiałów opakowaniowych i liczbę samych opakowań. Temu służy model SIPP [Ships in Product Packaging], zakładający wysyłkę produktów bez dodatkowego opakowania Amazon. Tylko w Europie liczba przesyłek wysyłanych do klientów w ten sposób wzrosła o ponad 50 proc. względem 2021 roku.

W 2022 r. podjęliśmy wiele aktywności w ramach naszej pracy na rzecz lokalnych społeczności i środowiska, kontynuując realizację ambitnej polityki prośrodowiskowej. Nieustająco analizujemy, doskonalimy i rozszerzamy wizję zrównoważonego rozwoju naszej firmy. W centrum tych działań jest nasze bezwarunkowe zorientowanie na klientów. Wiemy, że zrównoważony rozwój jest ważny przede wszystkim dla nich, dlatego systematycznie i konsekwentnie inwestujemy, kreujemy nowe i ulepszamy dotychczasowe działania, aby ta współpraca i każda nasza operacja była bardziej zrównoważona niż poprzednia, jednocześnie minimalizując nasz wpływ na planetę i społeczności, w których funkcjonujemy.

Pamiętaj! Finalnie to klient będzie mógł zdecydować czy chce, by zawartość jego zakupów online była widoczna dla innych. Ma to szczególne znaczenie chociażby przy zamawianiu prezentów z Amazon.pl. Brak dodatkowego opakowania ujawni bowiem to, co kryje paczka.