Anna Kaczyńska zdecydowała się na pracę w Amazon, ponieważ czuła w sobie żyłkę odkrywcy, a kluczem do satysfakcji zawodowej był dla niej dalszy rozwój.

Zanim rozpoczęłam pracę w Amazon, czułam, że nie mogę już się rozwijać, a bardzo mi na tym zależało. Szczęśliwie się złożyło, że firma rozpoczynała wtedy – w 2014 roku – swoją działalność w Polsce i stwierdziłam, że to dobra okazja, żeby nauczyć się czegoś i zdobyć nowe kompetencje. Z mojej perspektywy Amazon to bez wątpienia organizacja, która podkreśla mocne strony pracowników i pokazuje, jak mogą je wykorzystać na swojej ścieżce rozwoju zawodowego.

Program mentoringowy szansą na ciągły rozwój

Anna od zawsze stawiała na poszerzanie kompetencji i uczenie się nowych rzeczy. Właśnie dlatego ukończyła kilka kierunków studiów, w tym licencjackie z administracji i prawa, magisterskie z zarządzania jakością, podyplomowe z komunikacji oraz MBA z logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw.

- "Wszystkie kierunki, które skończyłam, są bardzo przydatne w mojej codziennej pracy. Ta wiedza spowodowała, że mam większe zrozumienie biznesu oraz jest mi łatwiej zadawać właściwe pytania. Dzięki pracy w Amazon czuję się komfortowo w obszarach, w których do tej pory nie radziłam sobie najlepiej, a idąc dalej mogę w nich nawet rozwijać innych. Czuję też, że moje rozumienie biznesu jest szersze i bardziej kompleksowe z każdym dniem".

Jej pasją jest poszukiwanie nowych rozwiązań, w czym bardzo pomaga jej program mentoringowy stworzony w Amazon.

- "Na moje kompetencje zawodowe i awanse wpłynęło wiele czynników, w tym oczywiście moi przełożeni i inne osoby, które wspierały mnie na każdym kroku, ale też mentorzy. Z niektórymi pracuję już od ponad 5 lat i w dalszym ciągu znajdujemy tematy, które wpływają pozytywnie na mój rozwój. Obecnie konsultuję się z dwoma mentorami. Są to osoby z Polski, ale pracujące w strukturach europejskich naszej firmy".

Praca z robotami – kolejny krok na ścieżce rozwoju

Choć robotyczne centrum logistyczne w Świebodzinie zostało otwarte w 2021 roku, to Anna pracowała z tą technologią już od 4 lat, m.in. w Kołbaskowie, k. Szczecina. Technologia Amazon Robotics wspiera codzienne procesy operacyjne i wpływa korzystnie na ergonomię oraz bezpieczeństwo pracy wszystkich pracowników.

Pracując 4 lata z technologią Amazon Robotics nauczyłam się wielu istotnych rzeczy, m.in. jak te mechanizmy działają, jak wspierają codzienną pracę, jak powinniśmy nimi zarządzać i jak wykorzystywać ich pełny potencjał. Z mojej perspektywy ta technologia potrafi zainspirować ludzi do dalszego zaznajamiania się z procesami oraz zagłębienia w działania logistyczne, realizowane w budynku robotycznym. Przypomina mi to odrobinę grę strategiczną, ponieważ przy jej wykorzystywaniu możemy nauczyć się nowych umiejętności, w tym analizy procesów logistycznych.

Dołącz do Amazon!

Anna jako doświadczony menedżer chętnie udziela cennych rad osobom, które myślą o związaniu swojej zawodowej przyszłości z Amazon. Jako kluczowe dla rozwoju wskazuje - ciekawość świata i ludzi.

- "Z mojej perspektywy najważniejszą radą jest wykazywanie się ciekawością od samego początku – zadawanie wielu pytań i próba zrozumienia wszystkich procesów w organizacji. Moim zdaniem ważne jest też bycie przygotowanym na różnego rodzaju sytuacje, które długofalowo nas rozwiną. Tak, by patrzeć na nie optymistycznie i traktować jako możliwość rozwoju".

Podoba Ci się historia Anny? Ty również możesz zaplanować swoją ścieżkę kariery razem z Amazon! Dołącz do grona pracowników Amazon w Polsce. Firma stworzyła już 25 000 stałych miejsc pracy w naszym kraju. Pracownicy poziomu początkowego w centrach logistycznych mogą liczyć na stawkę godzinową w wysokości 24,30 zł brutto/godz. wraz z premią frekwencyjną.

Firma oferuje także dodatkowe świadczenia, takie jak: prywatna opieka medyczna, darmowy dojazd do pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł (bezpłatne w okresie świątecznym) czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Ponadto pracownicy poziomu początkowego, zatrudnieni w Amazon dłużej niż rok, mają dostęp do innowacyjnego programu „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego mogą uzyskać dofinasowanie na cele edukacyjne. Przez 4 lata Amazon pokrywa nawet 95 proc. kosztów szkoleń zawodowych wybranych przez pracowników, do kwoty 26 000 zł.

Amazon Fulfillment Poland jest dzięki temu cenionym na rynku pracodawcą – firma została w 2022 roku wyróżniona certyfikatem Top Employer 2022, potwierdzającym m.in. zaangażowanie Amazon na rzecz pracowników centrów logistycznych. Doceniono m.in. jakość środowiska pracy, możliwości rozwoju oraz wysokie standardy i dobre praktyki HR.

Więcej na temat pracy w Amazon można znaleźć na stronie www.aboutamazon.eu/working-at-amazon, zaś szczegóły dotyczące oferty pracy dostępne są na: www.pracujwamazon.pl. Aby poznać kulisy pracy w Amazon, można wybrać się na wirtualną wycieczkę po jednym z centrów logistyki e-commerce: www.amazon.pl/wirtualnewycieczki.