Amazon to zespół pełen ludzi wyjątkowych. Tym razem zebraliśmy grupę pracowników utalentowanych technicznie i artystycznie, ale i o ogromnych sercach do pomagania innym. Tak właśnie powstała Ekipa z Pasją!

To grupa naprawdę wspaniałych ludzi, każdy członek ekipy dołącza do zespołu ze swoją indywidualną, wyjątkową historią i zestawem niezwykłych umiejętności. Cieszę się, że pracownicy Amazon są tak chętni do wspierania naszych działań na rzecz lokalnych społeczności.
komentuje Barbara Krystosiak, managerka ds. relacji ze społecznościami

Różne perspektywy, jeden cel

Ekipa z Pasją to zespół ludzi, którzy głęboko wierzą, że ich umiejętności i pasje mogą służyć społeczności. Nasza ekipa jest zróżnicowana pod względem wieku, doświadczenia zawodowego i zainteresowań. To właśnie ta różnorodność sprawia, że jako zespół patrzy na stojące przed nimi wyzwania z różnych perspektyw.

Jako Amazon angażujemy się w wiele inicjatyw związanych z problematyką zdrowia psychicznego. W ramach realizowanego z Fundacją TVN programu „Zdrowie w głowie” remontujemy i odnawiamy oddziały szpitalne, tworząc w nich m.in. gabinety psychologiczno-psychiatryczne.
dodaje Barbara Krystosiak

Już niedługo członkowie Ekipy z Pasją wezmą udział w profesjonalnych warsztatach majsterkowania, prowadzonych przez dwoje cenionych specjalistów z zakresu aranżacji wnętrz, w tym Marikę Jóźwik znaną m.in. z programu „Totalne Remonty Szelągowskiej”. Będzie to nie tylko okazja do doskonalenia swoich umiejętności, ale także szansa na poznanie innych pasjonatów rzemiosła i wymianę doświadczeń.

Po ich zakończeniu, najbardziej zaangażowani i pozytywnie wyróżniający się członkowie Ekipy z Pasją zostaną zaproszeni do pomocy Dorocie Szelągowskiej. Słynna projektantka, specjalizująca się w wyjątkowych metamorfozach, we współpracy z Fundacją TVN przeprowadzi remont oddziału psychiatrii dziecięcej w łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polki. Tę inicjatywę Amazon zdecydował się wesprzeć dwutorowo – przez osobiste zaangażowanie pasjonatów, ale także donacją w wysokości 1 miliona dolarów.

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego (10 października) obchodzony jest pod hasłem „Zdrowie Psychiczne jest powszechnym prawem człowiek”. To idea, którą wspieramy od lat i aby podkreślić jej znaczenie w tym symbolicznym dniu, ogłosiliśmy nasze wsparcie dla programu „Zdrowie w głowie” Fundacji TVN, której przekazaliśmy 1 milion dolarów na stworzenie nowoczesnych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w całej Polsce.

Cieszy mnie, że jako Amazon możemy angażować się w tak ważne inicjatywy, dzięki którym nie tylko wspieramy lokalne społeczności, ale także dajemy przestrzeń do rozwoju naszym pracownikom. Projekt umożliwiający pomoc innym przy jednoczesnej realizacji swoich pasji jest czymś naprawdę wyjątkowym. 
– komentuje Sławomir Płonka, Dyrektor Regionalny Amazon Operations na Europę Środkowo-Wschodnią.

Ekipa z Pasją to tylko jedna z wielu inicjatyw Amazon na rzecz zwiększania świadomości w zakresie zdrowia psychicznego. Przy współpracy z magazynem „Charaktery” stworzyliśmy poradnik „Nastolatki na zakręcie” , w którym zwracamy uwagę na wyzwania stojące przed rodzicami, związane z dobrostanem psychicznym dorastających dzieci. Z kolei efektem współpracy z fundacją „Zaczytani” jest edukacyjny audiobook dla dzieci czytany przez pracowników Amazon.

Poradnik dla młodzieży, rodziców, nauczycieli, opiekunów czy psychologów, którzy chcą rozwijać metody udzielania pomocy i wsparcia psychologicznego.

Ekipę z Pasją tworzą:

  1. Krzysztof Bednarek i Tomasz Kuciapiński z centrum logistycznego w Pawlikowicach
  2. Beata Dębska i Jakub Kostrzewski z centrum w Sosnowcu
  3. Marta Frankowska, Natalia Przybysz oraz Maciej Rynarzewski – z centrum w Sadach k. Poznania
  4. Piotr Serdyński, Anna Szewczyk WRO1 oraz Małgorzata Kalicińska z centrów Amazon zlokalizowanych w Bielanach Wrocławskich

Śledź naszego bloga – już niedługo przeczytasz więcej o Ekipie z Pasją!