Michał Staszak z centrum logistycznego w Sadach k. Poznania z powodzeniem łączy rozwój zawodowy z nietypową pasją. Mimo że z Amazon związany jest od 2014 roku, niedawno został… stażystą w dziale utrzymania ruchu. Dzięki wyjątkowemu Programowi Rozwoju Talentów Amazon może łączyć pracę z nauką, a jego głód wiedzy sprawia, że po powrocie do domu nadal się dokształca – głównie w temacie pająków. Jego ulubieńcami są ptaszniki.

Każdy pająk jest inny z zachowania, inny z wyglądu. Niektóre są bardzo skryte, potrafią się schować na całe życie, inne lubią pokazywać się nam w każdym jego aspekcie.
wyjaśnia Michał .

Szczęśliwy dom, gdzie pająki są

Michał w pełni zgadza się z tym powiedzeniem – tym bardziej, że pasję dzieli ze swoimi dziećmi. Kiedy sam był małym chłopcem, ciekawiła go przyroda, a szczególnie owady i pajęczaki. Powrócił do marzeń o hodowli dwa lata temu.

Michał Staszak 3_EKIPA Z PASJĄ.PNG

Michał zaczął od 5 osobników, a obecnie w jego kolekcji jest aż czternaście pająków, a także chrząszcze, mrówki i jaszczurka. Tutaj nikt nie cierpi na arachnofobię, czyli strach przed pająkami, jednak na wszelki wypadek domownicy zawsze dbają o bezpieczeństwo w kontaktach z nimi.

Pająki atakują w ostateczności, kiedy czują się zagrożone albo bronią swojego gniazda.
uspokaja Michał

Nowe wyzwania w pracy

Zainteresowania Michała sięgają znacznie poza świat zwierząt. Przed rozpoczęciem stażu w Amazon, Michał był liderem na dziale Stow. Angażował się także jako Safety Ambassador, szerząc kulturę bezpieczeństwa wśród koleżanek i kolegów. Obecnie zdobywa uprawnienia technika utrzymania ruchu.

Michał Staszak 1 EKIPA Z PASJĄ.PNG

Na staż zdecydował się, bo – jak sam mówi – ma „techniczną duszę”: ukończył technikum telekomunikacyjne, a następnie studiował na Politechnice Poznańskiej. Dlatego, kiedy nadarzyła się okazja do przebranżowienia i rozpoczęcia nowej przygody w Amazon, nie zastanawiał się długo.

Postanowiłem rozpocząć nową ścieżkę kariery. Staż na technika utrzymania ruchu, który rozpocząłem, łączy ze sobą bardzo intensywne szkolenie z pracą tutaj.
mówi Michał.

Przez cały ten czas Michał, tak jak wszyscy pozostali stażyści, jest zatrudniony na umowę o pracę i może korzystać z bogatego pakietu benefitów, takich jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karnet sportowy, obiady za symboliczną złotówkę, darmowy transport z i do pracy oraz pakiet zniżek na usługi i produkty partnerów Amazon.

Amazon to przede wszystkim ludzie, często niezwykli. Jednym z nich jest Tomasz Włodarczyk zatrudniony w ramach programu „MigaMy”, który po godzinach jest... prezesem Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych!

Michał Staszak to kolejny bohater naszego cyklu „Ludzie z Pasją”, realizowanego wspólnie z programem „Pytanie na Śniadanie” i TVP – materiał o nim i jego niezwykłej hodowli obejrzycie tutaj.

W Amazon nie brakuje ludzi obdarzonych niezwykłymi talentami. Kiedy tak jak Grzegorz Górowski, łączą pasję, rzemiosło i chęć czynienia dobra, powstają supermoce. Poznajcie go bliżej!