Z nowego, bezpłatnego, poufnego i dostępnego całą dobę narzędzia mogą skorzystać zarówno osoby bezpośrednio zatrudnione w naszej firmie, jak i ich rodziny. I to już od pierwszego dnia pracy!

10 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zdrowia Psychicznego. To dobra okazja do tego, aby przypomnieć, jak ważny jest to obszar naszego życia. Tym bardziej, że Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że do 2030 r. depresja będzie najczęściej diagnozowaną chorobą na świecie. Na szczęście równolegle rośnie świadomość tego, że można z nią skutecznie walczyć, a nawet jej zapobiegać.

Wyjść naprzeciw potrzebom

W Amazon wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych pracowników. Oprócz podstawowej opieki zdrowotnej, zapewniamy także wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego. We wrześniu rozszerzyliśmy Program Wsparcia Pracowników (EAP – Employee Assistance Program) o możliwość odbycia do 20 sesji terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Zdajemy sobie sprawę z tego, że dostęp do bezpłatnej terapii może być trudny, chcemy więc, aby nowy benefit był ułatwieniem dla wszystkich osób szukających wsparcia.

Amazon_Kolbaskowo_2.jpg

Rozmowa podstawą terapii

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) to naukowo sprawdzona terapia rozmową. Jest skuteczna w przypadku długotrwałych problemów psychologicznych, w tym lęku, depresji i problemów ze snem. Pracownicy Amazon mogą skorzystać z sesji, które odbywają się raz w tygodniu z tym samym terapeutą. W zależności od preferencji, mogą mieć one formę spotkania osobistego, rozmowy telefonicznej lub połączenia wideo. Wszystkie rozmowy z terapeutą są całkowicie poufne. Aby terapia przyniosła pożądane skutki, konieczne jest także wykonywanie zadanych ćwiczeń domowych.

Wsparcie na wielu polach

Chcemy być najlepszym pracodawcą na świecie. Wiemy, że funkcjonowanie w przyjaznym środowisku pracy, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce i się realizować, także wpływa na dobre samopoczucie. Dlatego oferta benefitów, które oferujemy pracownikom, jest o wiele szersza niż tylko te związane z ich zdrowiem. Zatrudnieni w centrach dystrybucyjnych Amazon w całej Polsce mogą liczyć także na przykład na:

  • pełnowartościowe ciepłe posiłki za jedynie złotówkę, które są serwowane w kantynach,
  • bezpłatny transport do i z pracy na wybranych trasach,
  • pakiet sportowy, z którego mogą korzystać w wolnym czasie.
W Amazon każdy pracownik może otrzymywać pomoc w budowaniu swojej kariery. Zatrudnieni w firmie mają możliwość uzupełniania wiedzy i kompetencji w wielu obszarach – również jeśli chodzi o języki obce.

Nasi pracownicy mogą także rozwijać się zawodowo, korzystając z dostępnych dla nich programów mentoringowych i rozwojowych. Jednym z nich jest „Postaw na Swój Rozwój” (Career Choice), w ramach którego wszyscy związani z firmą dłużej niż rok mogą otrzymać dofinansowanie do studiów, kursów czy szkoleń, niekoniecznie związanych z zajmowanych przez nich stanowiskiem.