Kobiety stanowią siłę Amazon – co podkreślaliśmy z okazji przypadającego w marcu Międzynarodowego Dnia Kobiet. Jednak w naszej firmie celebrujemy ich obecność nie tylko od święta, ale przez cały rok – bo każda z zatrudnionych u nas pań jest wyjątkowa. Będzie można się o tym przekonać, poznając inspirujące historie 10 kobiet Amazon, którym poświęcona jest pięcioodcinkowa mini-seria „Nasza Paczka” w TVN Style. „Nasza Paczka” to podziękowanie dla pań pracujących w Amazon za ich niesamowite zaangażowanie w budowanie zgranego zespołu i naszej firmy. To właśnie o takich kobietach – niezależnych, pełnych pasji, nieustannie pragnących się rozwijać tak zawodowo, jak i prywanie – opowiada ten cykl, w ramach którego zajrzymy za kulisy centrów logistycznych i Amazon Development Center Poland.

W Amazon dostrzegamy i doceniamy ogromny potencjał kobiet. Dlatego nieustannie dbamy o to, żeby wspierać je w rozwijaniu kompetencji i realizowaniu ambicji zawodowych. Cieszy mnie niezmiernie, że społeczności i programy, które tworzymy okazują się skuteczne i pomocne w osiąganiu wyznaczonych celów na ich drodze do sukcesu.
Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej

Kim są bohaterki nowej serii? Poznajcie je!

Wszechstronnie utalentowane


Jedną z bohaterek pierwszego odcinka jest Dominika Ząbek, która pracuje w drukarni Amazon w Bielanach Wrocławskich. Poza pracą jest bardzo zaangażowana w działalność dobroczynną. Pomaga zwłaszcza najmłodszym – podopiecznym domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Aktywność charytatywna Dominiki nie umknęła uwadze jej kolegów i koleżanek z pracy – nominowali ją w plebiscycie Amazon Stars 2022 , którego laureatką niedawno została.

W tym samym odcinku poznamy także Magdalenę Wzorek z centrum dystrybucyjnego w Sadach k. Poznania. Można powiedzieć, że to kobieta w męskim świecie – Magda jest bowiem technikiem utrzymania ruchu. Nie straszna jej wymiana rolek w taśmociągu, a dbanie o to, aby maszyny w centrum logistycznym działały bez zarzutu, sprawia jej wielką frajdę. W wolnym czasie oddaje się swojej równie wymagającej precyzji pasji – pieczeniu i dekorowaniu tortów.

Z technologią za pan brat

W kolejnym odcinku poznamy Annę Kaczyńską, która zarządza robotycznym centrum dystrybucyjnym w Świebodzinie. Odpowiada tam za organizację pracy nie tylko wielu ludzi, ale też... kilku tysięcy robotów! Jak sama podkreśla, to zajęcie jest niczym gra strategiczna. Praca Ani polega na podejmowaniu decyzji i planowaniu tak, by centrum dystrybucyjne funkcjonowało jak w zegarku, a wszystkie zamówienia klientów były dostarczone na czas.

Bohaterką serii jest też Izabela Moćko z podpoznańskiego centrum Amazon. Ona także sprawdza się na nieoczywistym dla kobiety polu – jest kierownikiem operacyjnym odpowiedzialnym za... zarządzanie ruchem ciężarówek opuszczających centrum logistyczne. To między innymi od niej zależy, czy wszystkie zamówienia zostaną skompletowane, zapakowane, a potem załadowane do samochodów na czas, żeby bez opóźnień dotrzeć do klientów. Poza pracą prowadzi sportowy tryb życia.

Ispiracja w drodze po marzenia


Hanna Ziarkowska, zarządzająca centrum dystrybucyjnym w Sosnowcu, to kolejna bohaterka „Naszej Paczki”. Chociaż w Amazon osiągnęła już duży sukces, stając na czele całego centrum, to ciągle mierzy wyżej. Hania nie myśli jednak tylko o swojej karierze – wspiera w rozwoju także inne kobiety pracujące w Amazon. Służy im swoją radą i doświadczeniem oraz dzieli się umiejętnościami, będąc mentorką w programie „Women in Leadership”.

Inspiracją dla kobiet, ale tych dopiero na progu dorosłości, jest Ewa Kolczyk, menedżerka i inżynierka z Amazon Development Center Poland. Jest mentorką inicjatywy „Girls Do Engineering” – programu skierowanego do uczennic trójmiejskich szkół średnich, który ma zachęcić je do wyboru ścieżki kariery w branży ITC. Zawodowo Ewa zajmuje się rozwojem technologii text-to-speech, pozwalającej zamieniać tekst na mowę.

Wiek to tylko liczba


W cyklu znalazło się także miejsce dla pracujących w Amazon seniorek – Elżbiety Wardyńskiej i Marii Chudziak. Obie panie pracują w centrum logistycznym w Okmianach k. Bolesławca i codziennie udowadniają, że jeśli są zapał i chęci, to wiek nie jest w pracy żadną przeszkodą. Obie są już w wieku emerytalnym, ale nie przestały być aktywne, także zawodowo. Lubią swoją pracę, bo dzięki niej mogą być w ruchu i – jak mówią – nie gnuśnieć w domu. Poza tym doceniają kontakt z kolegami i koleżankami z pracy, także tymi dużo młodszymi. Ela i Maria z każdym znajdą wspólny język i swoją pozytywną energią zmotywują do działania!

Różnorodność przepisem na sukces


W ostatnim odcinku poznamy Elizę Kończak z centrum dystrybucyjnego w Sadach. Eliza jest osobą słabosłyszącą, zatrudnioną w Amazon w ramach programu „MigaMY”. Jednak niepełnosprawność nie przeszkadza jej w zawodowym rozwoju. Dzięki swojemu doświadczeniu szkoli także nowych pracowników mających problemy ze słuchem. Eliza zachęciła do pracy w Amazon także swoich bliskich – brata, siostrę i bratową.

Serię „Nasza Paczka” zakończy spotkanie z Manuelą Cych – asystentką zarzadzającego centrum dystrybucyjnym w Sadach. Jest nie tylko prawą ręką szefa centrum, ale dba także o budowanie zaangażowania pracowników i ich satysfakcję. Manuela organizuje dla nich różne ciekawe konkursy i integrujące wydarzenia. Jej wielką pasją jest gotowanie, a swoje umiejętności kulinarne mogła potwierdzić w programach telewizyjnych „Master Chef” i „Ugotowani”.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej nasze bohaterki, śledźcie bloga AboutAmazon.pl. Już niedługo kolejne teksty, w których dokładniej przedstawimy ich sylwetki. Tymczasem zapraszamy Was przed telewizory – premiera „Naszej Paczki” już 11 kwietnia o 17.25 w TVN Style!

„Nasza Paczka” – terminarz emisji odcinków:

Odcinek 1: 11 kwietnia 2023 r., g. 17.25, TVN Style

Odcinek 2: 12 kwietnia 2023 r., g. 17.25, TVN Style

Odcinek 3: 13 kwietnia 2023 r., g. 17.25, TVN Style

Odcinek 4: 14 kwietnia 2023 r., g. 17.25, TVN Style

Odcinek 5: 17 kwietnia 2023 r., g. 17.25, TVN Style