U Oli przygoda z Amazon rozpoczęła się nieplanowanie: od intrygującej wiadomości o tytule „Hello from Amazon”, która okazała się zaproszeniem do udziału w rekrutacji. „Nie szukałam wtedy nowej pracy, ale słowo ‘Amazon’ zawiera pewną magię, dlatego umówiłam się na pierwszą, a potem kolejną rozmowę” – mówi. Przed Amazon nie była związana z branżą e-commerce, co nie zniechęciło przyszłego pracodawcy do dania jej zawodowej szansy. Liczyły się tu przede wszystkim głód wiedzy, odwaga do wychodzenia ze strefy komfortu i podzielanie tych samych wartości. Po serii kilku rozmów z Amazończykami Ola otrzymała atrakcyjną ofertę pracy.

Codzienna praca – zadania i wyzwania

Obecnie Aleksandra, Head of Marketplace Amazon.pl i jedna z wielu liderek w firmie, pomaga partnerom handlowym Amazon w zwiększaniu ich sprzedaży i współpracuje z kierownikami projektów. Rozbudowuje też własny zespół, co sprawia jej ogromną przyjemność. Angażuje się przede wszystkim w działania strategiczne, ale – gdy wymaga tego sytuacja – włącza się też w operacyjne prace zespołu. W wypełnianiu obecnych obowiązków bardzo pomaga jej wcześniejsze doświadczenie zawodowe. Dzięki kompetencjom konsultingowym bardzo szybko wdraża się w nowe tematy. Dzięki wcześniejszej pracy w dużej, międzynarodowej korporacji potrafi działać przy rozbudowanych projektach i zna narzędzia niezbędne do prowadzenia dużego zespołu. Uważa, że „Amazon to idealne miejsce pracy dla liderów. Płeć nie ma znaczenia”.

Amazończycy jak druga rodzina

Według Oli Amazończycy to wyjątkowi ludzie, a każde spotkanie z nimi daje jej możliwość nauczenia się czegoś nowego. Pomyłki traktuje się w Amazon jako naturalny element nauki. „Na spotkaniach członkowie zespołu dzielą się nie tylko sukcesami, ale również porażkami. Pierwsze celebrujemy, na ostatnich uczymy się najwięcej. Wspólne omawianie problemów uświadamia także, że każdemu zdarza się pomylić, a zespół jest po to, by w trudnych momentach wspierać i wzajemnie się uczyć” – dodaje.

Więcej informacji na temat pracy w Amazon znajduje się w zakładce aboutamazon.pl/nasze-miejsce-pracy i na http://www.amazon.jobs/pl. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak zostać sprzedawcą w serwisie Amazon, wejdź na sell.amazon.pl i skorzystaj z naszego przewodnika dla początkujących lub materiałów edukacyjnych ułatwiających rozpoczęcie przygody z e-commerce.