amazing_people.png

Zmiana ścieżki zawodowej jest możliwa

Patrycja Poranek, obecnie Operations Manager z Centrum Logistyki Amazon w Gliwicach, dołączyła do firmy w 2017 roku. Wcześniej pracowała jako nauczycielka języka angielskiego, zajmowała się także marketingiem i administracją.

Początkowo miałam wątpliwości, czy poradzę sobie w branży logistycznej, ale dobrze się w niej odnalazłam. Pracuję tutaj 6 lat
mówi Patrycja, która uczestniczyła już w otwarciu trzech centrów logistycznych Amazon w Polsce.

Swą przygodę z firmą zaczęła w Sosnowcu, pół roku spędziła w Łodzi, na razie osiadła w Gliwicach. Jest trenerką w programach rozwojowych i zarządza zespołem managerów – wspólnie dbają, aby przesyłki były sprawnie kompletowane i na czas opuściły magazyn. Blisko współpracuje z działami HR, szkolenia i bezpieczeństwa. Angażuje się w projekty regionalne.

Amazon wspiera pracowników w rozwoju zawodowym

Patrycja bardzo docenia stwarzane przez Amazon możliwości rozwoju. Jak mówi, firma nie tylko do niego zachęca, ale także sprawia, że jeśli tylko chcesz, wiele osiągasz w stosunkowo krótkim czasie.

amazoning_people1.png

Od jednego z dyrektorów generalnych usłyszałam bardzo cenne stwierdzenie <<Pracujemy jako jeden zespół, jeżeli potrzebujesz pomocy lub chcesz coś zmienić powiedz o tym>>. W Amazon ta zasada faktycznie działa. Jeśli jasno komunikujesz, czego potrzebujesz, by lepiej czuć się w pracy, masz szansę to dostać. Podobnie jest z rozwojem zawodowym. Warto zastanowić się do czego dążysz i o tym mówić – swoim bezpośrednim przełożonym i ich szefom
podkreśla Patrycja.

Dodaje przy tym jak wielką inspiracją są dla niej jej mentorki – Hania Ziarkowska i Agata Dziuba. Ma do nich ogromne zaufanie. Mówi, że dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu jest obecnym miejscu zawodowego rozwoju i doskonale wie, co jeszcze chce osiągnąć.

Programy rozwojowe stworzone przez kobiety dla kobiet

Amazon działa zgodnie z filozofią DEI, opartą na różnorodności, równości i akceptacji, co oznacza m.in. tworzenie równych warunków rozwoju zawodowego dla kobiet i mężczyzn. Dzięki temu każdy może tutaj w pełni realizować swoje ambicje zawodowe. Różnorodność sprawia, że zespoły są kreatywniejsze widząc wyzwania z różnych perspektyw.

Jednym z wielu programów mentoringowych Amazon jest Women in Leadership stworzony, by zachęcić kobiety pracujące w firmie do kontaktu i wymiany doświadczeń. Obejmuje on różne obszary związane tak z prowadzeniem zespołów, jak i rozwijaniem umiejętności technicznych. Uczestniczą w nim kobiety zajmujące w firmie stanowiska managerskie.

amazing_people.png

Wiele zyskałam dzięki szkoleniom w ramach Women Leadership Program i zapragnęłam podzielić się swoim doświadczeniem z dziewczynami na niższych niż managerskie stanowiskach. Tak, wspólnie z Martą Drózd (HR Business Partner), stworzyłam program Women Career Development. Szkolenie kobiet daje mi wielka satysfakcję. Widzę, jak dzięki nim zmieniają się i odważniej mówią o swoich potrzebach oraz bardziej świadomie planują swoja kariery
stwierdza Patrycja.

Celem programu jest budowanie pewności siebie kobiet poprzez pokazanie im ich mocnych stron, zidentyfikowanie ich celów rozwojowych i wskazanie metod pracy nad nimi. Został on tak dobrze przyjęty przez dziewczyny z Amazon w Polsce, że w tym roku nie tylko jest kontynuowany w naszym kraju, ale także wdrażany w Niemczech.

Programy Women Leadership i Women Career Development łączy to, że stworzyły je kobiety dla kobiet, by wspierać się w planowaniu i rozwijaniu karier oraz skutecznym dążeniu do celów, jakie stawiają sobie nie tylko w pracy, ale także w życiu prywatnym.

Program Amazon Career Choice
Uważamy, że każdy, kto trafia do Amazon, powinien mieć możliwość budowania swojej kariery. Career Choice to świadczenie edukacyjne, które umożliwia kwalifikującym się do niego pracownikom zdobywanie nowych umiejętności sprzyjających rozwojowi kariery zawodowej w firmie Amazon i poza nią.

Więcej na temat pracy w Amazon – w tym: aktualnych ofert, możliwości rozwoju zawodowego, warunków pracy, zasad bezpieczeństwa i zaangażowania społecznego firmy – można przeczytać na stronie aboutamazon.pl/miejscepracy, zaś szczegóły dotyczące ofert pracy sezonowej oraz linki do aplikowania na wybrane stanowiska znajdują się na stronie pracujwamazon.pl.