Top Employer Insititute od ponad 30 lat ocenia pracodawców z całego świata pod kątem prowadzonej polityki personalnej. W tym roku organizacja wyróżniła swoim certyfikatem firmy w 121 krajach. Wśród najlepszych pracodawców – kolejny rok z rzędu – znalazł się Amazon Fulfillment Poland, doceniony m.in. za jakość środowiska pracy.

Dokładamy wszelkich starań, by dzięki doskonałym praktykom HR, atrakcyjnym benefitom czy zapewnianiu wyjątkowych możliwości rozwoju, być pracodawcą pierwszego wyboru. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze wysiłki w tym zakresie zostały ponownie docenione. Pragnę serdecznie podziękować naszym pracownikom za ich zaangażowanie i codzienny wkład w tworzenie organizacji, jaką jest dziś Amazon.
Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej

Zapewniamy tysiące miejsc pracy
Amazon stworzył dotychczas w Polsce ponad 70 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy – zarówno w 10 centrach logistycznych, Centrach Rozwoju Technologii, biurze korporacyjnym oraz Amazon Web Services, jak i dla osób wspierających operacje Amazon oraz przez polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem sklepu Amazon.pl. Firma oferuje różnorodne stanowiska zarówno dla wysokiej klasy ekspertów, w tym specjalistów IT, jak i osób o zróżnicowanych kompetencjach do pracy w centrach realizacji zamówień i obsługi klienta. Wszyscy pracownicy Amazon otrzymują szeroki pakiet benefitów, takich jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie zdrowotne oraz zniżki pracownicze.

inwestycje-polska_3.03.2023.png

Stawiamy na inkluzywność
Dążymy do tego, by być otwartym środowiskiem pracy, co pozytywnie wpływa na obecnych pracowników i potencjalnych kandydatów do pracy.

Dziś coraz częściej o atrakcyjności oferty decyduje podejście organizacji do równości, inkluzywności, zapewnienia odpowiedniej atmosfery. Dlatego kluczowe jest dla nas tworzenie środowiska pracy, w którym pracownicy czują się akceptowani, są wspierani w rozwijaniu talentów i pasji, w której dostrzega się i nagradza ich działania wolontariackie i prospołeczne.
mówi Marta Dworowska, dyrektor HR w regionie CEE

Obecnie Amazon zatrudnia przedstawicieli ponad 30 narodowości. Tworzy także miejsce pracy dla osób z niepełnosprawnościami, zatrudniając osoby głuche i słabosłyszące w ramach programy „MigaMY”. Firma wspiera również osoby ze środowiska LGBTQIA+. Świadomość na temat tej społeczności budują członkowie grupy o nazwie Glamazon.

Inwestujemy w pracowników…
Zatrudnienie w Amazon to szerokie możliwości rozwojowe – pracownicy poziomu początkowego centrów logistycznych, związani z firmą dłużej niż rok, mogą skorzystać z programu ,,Postaw na Swój Rozwój”. W jego ramach uzyskują dofinansowanie na cele edukacyjne. Firma pokrywa 95% kosztów nauki i dodatkowych opłat, aby umożliwić im uzyskanie certyfikatów, dyplomów i potrzebnych kwalifikacji zawodowych.

… i lokalną gospodarkę
Działalność Amazon w Polsce wiąże się ze stałymi inwestycjami w lokalną gospodarkę, cyfryzację, życie społeczne a także zrównoważony rozwój. Ich wartość od 2012 roku systematycznie rośnie – jak wynika z raportu niezależnej firmy konsultingowej Keystone, Amazon zainwestował w Polsce już ponad 18,5 mld zł.

Zaangażowanie inwestycyjne Amazon w Polsce jest wielowymiarowe i ma szeroki wpływ na wiele aspektów gospodarki. Przekłada się zarówno na tysiące miejsc pracy, jak i zlecenia dla partnerów zaangażowanych w codzienne funkcjonowanie ekosystemu firmy, od centrów logistycznych po biura w największych miastach w Polsce. Co istotne, ogromnemu zaangażowaniu firmy na naszym rynku towarzyszy dbałość o relacje z pracownikami. Wyrazem uznania dla działań Amazon na rzecz kształtowania przyjaznych pracownikom warunków pracy jest przyznane wyróżnienie.
Robert Lisicki, dyrektor Departamentu Pracy Konfederacji Lewiatan