W 2022 roku utworzyliśmy globalny Fundusz Innowacji Przemysłowych (Amazon Industrial Innovation Fund) – program inwestycyjny VC o wartości miliarda dolarów, w ramach którego wspieramy start-upy technologiczne specjalizujące się w automatyzacji magazynów oraz innowacjach w łańcuchu dostaw. Od momentu uruchomienia, Fundusz zainwestował w kilkanaście obiecujących technologii, takich jak Archetype AI, Instock czy Mantis. Dziś idzie o krok dalej, inicjując Innovation Challenge – międzynarodową inicjatywę, która ma za zadanie wyłaniać i promować nowatorskie rozwiązania rzeczywistych problemów obecnych zarówno w całej branży, jak i działalności Amazon.

DTF Italy_Innovation Fund.png

Rozwijamy siebie i innych

Start-upy działające w obszarze robotyki napotykają na różne przeszkody w pozyskiwaniu kapitału, ale także w dobraniu odpowiedniego rynku i odbiorcy, skalowaniu oferowanych technologii oraz analizie sposobu i miejsca ich sprzedaży. Ponadto, firmy takie jak Amazon mają określone wymagania techniczne, o których start-upy mogą nie wiedzieć lub których nie potrafią spełnić bez uprzedniego pozyskania niezbędnych informacji i współpracy z daną firmą. Z tego też powodu wiele firm nie dociera do etapu komercjalizacji i wdrażania technologii na szerszą skalę. Investment Challenge pomoże znaleźć skuteczne rozwiązania poprzez współpracę z przedsiębiorcami specjalizującymi się w robotyce, zapewniając start-upom dostęp do zasobów firmy oraz pomoc w potencjalnym rozwoju, testowaniu i komercjalizacji ich technologii. Z programu mogą skorzystać start-upy z całego świata, a w jego realizacji uczestniczy platforma Plug N Play.

Czerpiąc z doświadczenia w tworzeniu programów skierowanych do środowisk akademickich, takich jak Amazon Robotics Challenge, z radością inicjujemy Innovation Challenge. O ile wówczas zwróciliśmy się z prośbą o opracowanie autonomicznych robotów magazynowych do zespołów uniwersyteckich z całego świata, tym razem chcemy wykorzystać potencjał samej branży, współpracując bezpośrednio z naukowcami i inżynierami firm, które już teraz aktywnie zajmują się tymi zagadnieniami. Dzięki programowi mamy kolejną szansę wesprzeć międzynarodowy ekosystem start-upów, jednocześnie realizując potrzeby technologiczno-logistyczne naszej firmy z wykorzystaniem ich innowacyjnych rozwiązań.
komentuje Franziska Bossart, dyrektor Amazon Industrial Innovation Fund

Z myślą o naszej planecie

Motywem przewodnim pierwszej edycji Innovation Challenge będą innowacyjne opakowania, które poprawiają widoczność stanów magazynowych przy dużej prędkości przepływu towarów.

2024-02-12-TheAcademy-Amazon.jpg

Przy coraz szybszych dostawach i szerszej ofercie produktów Amazon, wzrasta rola informacji o zamawianych produktach – musimy wiedzieć, co się z nimi dzieje na każdym etapie realizacji dostawy. Podgląd zawartości przesyłki pozostaje kwestią, której dotąd nie udało nam się rozwiązać bez fizycznego otwierania opakowania i wydłużania czasu realizacji zamówienia. Skuteczne rozwiązanie pomogłoby przyspieszyć dostawę, obniżyć koszty po stronie klienta oraz ograniczyć liczbę zwrotów i wymian, a także przyniosłoby szereg korzyści dla środowiska.