Nowa inwestycja obejmuje powierzchnię 40 000 mkw. To dziewiąte centrum logistyczne Amazon w Polsce i pierwsze tego typu centrum w Europie, które będzie dystrybuować towary rozładowywane z kontenerów do innych centrów w Polsce.

Praca na korzystnych warunkach

Rozwój Amazon w regionie łódzkim to nowe miejsca pracy. Nasi pracownicy mogą liczyć na korzystne warunki zatrudnienia – wynagrodzenie od 20zł brutto/godz. oraz pakiet benefitów pozapłacowych (m.in. bezpłatny transport do pracy i z powrotem na wybranych trasach, bonus miesięczny do 15% – w tym 8% za frekwencję indywidualną i 7% za wyniki zespołu, dostęp do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenie na życie oraz ciepłe posiłki za złotówkę).

Serdecznie witam wszystkich nowych członków zespołu Amazon. Naszym najważniejszym celem jest stworzenie dla Was bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca pracy. Cieszy mnie, że nasza obecność w regionie łódzkim się rozszerza – po centrum w Pawlikowicach otwieramy nowy budynek w Łodzi i tworzymy kolejne miejsca pracy – powiedział na otwarciu dyrektor centrum, Cezary Pieczetowski.

Rozwój Amazon w regionie łódzkim

Jeszcze w tym roku planowany jest kolejny etap inwestycji, który wiąże się z powiększeniem przestrzeni o kolejne 33 000 mkw i zwiększeniem zatrudnienia o 500 nowych stanowisk. Amazon zatrudnia już 700 pracowników w centrum logistycznym w Pawlikowicach, uruchomionym jesienią 2019 r. W ciągu najbliższych 12 miesięcy firma planuje zwiększyć łączne zatrudnienie w regionie łódzkim do 1 300 miejsc pracy, o czym pisaliśmy w naszym poprzednim materiale. Inwestycje są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi Amazon w całej Europie i w Polsce.