Amazon to miejsce dla ludzi o różnorodnych umiejętnościach, wykształceniu czy zainteresowaniach. Każdy ma tu równe szanse, by przeżyć wspaniałą, zawodową przygodę i odnaleźć idealną ścieżkę rozwoju.Kariera Hanny Ziarkowskiej jest doskonałym przykładem tego, jak daleko może zaprowadzić nas pasja i zawodowe ambicje. Poznajcie jej historię, która jest doskonałą inspiracją dla osób poszukujących pomysłu na rozwojową pracę.

Hanna pracuje w Amazon od niemal 8 lat, obecnie zarządza centrum logistycznym w podpoznańskich Sadach. Jednak zanim trafiła do Amazon, już w trakcie studiów zgłębiała tajniki pracy operacyjnej w dziale książek w jednej z dużych sieci sprzedaży. To właśnie zamiłowanie do literatury stało się przyczynkiem do budowania kariery w Amazon.

Miłe dobrego początki

Hanna już od początku przygody w Amazon czuła, że trafiła we właściwe miejsce, a wsparcie będzie miała zawsze na wyciągnięcie ręki.

Pierwszy dzień pracy był dla mnie wielkim wydarzeniem. Moim oczom ukazało się centrum logistyczne z wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Miałam prawo czuć się tym wszystkim lekko przytłoczona, jednak rzeczywistość okazała się inna – wszyscy ludzie byli bardzo pomocni i otwarci już na samym starcie. Czułam, że tu nie ma głupich pytań, a do każdej mojej wątpliwości podchodzono z ogromnym profesjonalizmem i serdecznością.

Hanna podkreśla, że w Amazon to właśnie ludzie stanowią dla niej największą motywację. Tak było od pierwszego dnia, a sytuacja ta trwa do dzisiaj. Hanna była pierwszym zatrudnionym kierownikiem obszaru w Polsce i to właśnie w podpoznańskim centrum zaczynała swoją operacyjną karierę. Po drodze miała również możliwość pracy w centralnym zespole odpowiadającym za otwieranie nowych centrów logistycznych w Europie (m.in w Łodzi i Gliwicach), by potem wykorzystać zdobyte doświadczenie jako zarządzająca centrum operacyjnym.

To, co mnie najbardziej inspiruje, to możliwość pracy z ludźmi. Lubię śledzić ich rozwój, lubię być codziennie z nimi i czuć tę wyjątkową adrenalinę. To jest to, co daje mi najwięcej energii. Gdy wróciłam do Poznania po kilku latach, już w roli zarządzającej centrum operacyjnym, czułam ogromną radość, gdy zobaczyłam te same osoby, ale już na wyższych stanowiskach. Przyznaję, że odczuwałam satysfakcję z faktu, że dołożyłam swoją cegiełkę do ich rozwoju

Nieograniczone możliwości rozwoju
Amazon to miejsce, w którym każdy ma szansę na dynamiczną karierę, nawet gdy nie posiada formalnych kwalifikacji. Polityka personalna firmy, stawiająca na budowanie otwartego na rozwój środowiska pracy, sprawia, że pracownicy Amazon mogą z łatwością i skutecznie zadbać o poszerzanie kompetencji i kwalifikacji zawodowych, w tym m.in.: brać udział w licznych szkoleniach, programach edukacyjnych czy korzystać ze wsparcia mentorów.

W Amazon mamy program mentorski, w którym każdy może poprosić o wsparcie mentora i otrzymywać od niego porady w zawodowych kwestiach. Ja w Amazon spotkałam wielu inspirujących liderów. Zmieniając działy widziałam rozmaite osobowości, które radziły sobie z różnorodnymi codziennymi wyzwaniami. To też pomogło ukształtować mnie jako lidera. Zawsze rekomenduje ludziom, z którymi pracuję, żeby korzystali ze wsparcia mentora, bo wiem, jak to pomaga w stawaniu się lepszym każdego dnia.

Poza wsparciem mentorów, Amazon oferuje również liczne szkolenia wewnętrzne prowadzone za pośrednictwem platformy e-learningowej, która zawiera wiele tematów, zaczynając od podstaw zarządzania, po aspekty takie jak business writing, rozwój osobisty czy tzw. work-life balance. Co więcej – Amazon prowadzi również innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego mogą uzyskać dofinasowanie na cele edukacyjne. Przez 4 lata Amazon pokrywa nawet 95 proc. kosztów szkoleń zawodowych wybranych przez pracowników, do kwoty 26 000 zł.
Dołącz do Amazon!

Zdecydowanie polecam wszystkim, by rozważyli karierę w Amazon. Przez 8 lat nauczyłam się tutaj naprawdę dużo, zarówno jako pracownik, jak i człowiek – bo zaradność i kreatywność, którą wyniosłam z pracy, mogę wykorzystywać też w innych obszarach życia

Podoba Ci się historia Hanny? Ty również możesz stworzyć swoją ścieżkę kariery razem z Amazon! Dołącz do grona pracowników Amazon w Polsce. Firma oferuje atrakcyjne wynagrodzenie oraz dodatkowe świadczenia pozapłacowe, takie jak: prywatna opieka medyczna, darmowy dojazd do pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł (bezpłatne w okresie świątecznym) czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Ponadto pracownicy poziomu początkowego, zatrudnieni w Amazon dłużej niż rok, mają dostęp do innowacyjnego programu „Postaw na Swój Rozwój”.
Więcej na temat pracy w Amazon Fulfillment Poland, nagrodzonym w 2022 roku certyfikatem Top Employer, można znaleźć na stronie www.aboutamazon.eu/working-at-amazon, zaś szczegóły dotyczące oferty pracy sezonowej oraz linki do aplikowania na wybrane stanowiska znajdują się na: www.pracujwamazon.pl. Aby poznać kulisy pracy w Amazon i zapisać się na wycieczkę po jednym z centrów logistyki e-commerce, wystarczy wejść na stronę pl.amazonfctours.com/.