Motocyklista kochający naturę, pasjonatka wycieczek rowerowych i cukiernik-amator... Co ich łączy? Nie tylko, od wielu lat, pracują na co dzień w Amazon, ale – dzięki swojemu talentowi – od kilku miesięcy spełniają muzyczne marzenia! Marcin Boronowski, Małgorzata Gralak i Rafał Goszcz to pracownicy centrów logistycznych Amazon oraz pierwsi finaliści projektu „Amazon – Zespół z Pasją” Poznajcie ich bliżej!

Marcin pierwszy zespół założył w czasach studenckich, Małgosia już jako dziewczynka śpiewała w chórku kościelnym, a Rafał kształci głos w katowickim studio Metro. Poza muzyką mają też wiele innych pasji, co sprawia, że tworzą doskonale „zgrany” zespół.

Marcin Boronowski z robotycznego centrum logistycznego w Gliwicach zachwycił jurorów projektu Amazon Zespół z Pasją swoim charakterystycznym, nostalgicznym brzmieniem głosu.

APB_Marcin Boronowski_34.jpg

Marcin jest zdolny i ambitny. Jest w stanie kilkoma dźwiękami rozkołysać publiczność
chwali go Monika Wydrzyńska, trenerka wokalna, wokalistka i autorka tekstów, prowadząca warsztaty wokalne dla finalistów.

Nie tylko śpiewająco zdobył serca muzycznych ekspertów, ale tak też zarządza zespołem. Jak sam podkreśla:

W Amazon każdy dzień jest „dniem pierwszym” – tu nie można się nudzić, a przy tym jest tak wiele możliwości rozwoju!

Marcin jest kierownikiem obszaru (Area Manager) w gliwickim centrum dystrybucyjnym, ale zajmuje się także prowadzeniem warsztatów z cyklu Career Skills, wspierających pracowników Amazon w budowaniu umiejętności zawodowych i kreowania ścieżki kariery.

Kocha pracę z ludźmi, bo to oni inspirują go do działania. Cieszy go mnogość poznawanych osobowości i sukcesy współpracowników. Poza muzyką, poczucie wolności daje mu motocykl, którym dociera do mało uczęszczanych miejsc. Od zgiełku miasta odpoczywa na łonie natury. Uwielbia śpiewać dla publiczności, ale jest muzycznym samoukiem. Życiowy balans, pozwalający mu na łączenie muzycznego zacięcia i zawodowych obowiązków, odnalazł dzięki 4-dniowemu tygodniowi pracy.

Śpiew – jak sam twierdzi – pozwala mu wyrażać siebie i daje bardzo dużą wolność. Gdy usłyszał o tym, że w Amazon wystartował nabór do projektu „Zespół z Pasją”, którego uczestnicy pod okiem m.in. Grzegorza Hyżego i Gromeego mogli szlifować umiejętności wokalne, nie wahał się ani przez chwilę.

Zespół z Pasją” to bardzo ciekawy projekt, dzięki któremu dostałem szansę, by zaprezentować swój muzyczny talent. Praca pod okiem zawodowych muzyków i producentów otworzyła przede mną nowe perspektywy, pozwoliła zobaczyć, jak na co dzień pracują profesjonalni muzycy i poczuć adrenalinę związaną z występem na scenie. A śpiewanie dla publiczności jest po prostu tym, co kocham najbardziej.
podkreśla Marcin.

Posłuchajcie jego historii:

Nie mniej emocji, związanych z udziałem w projekcie „Amazon – Zespół z Pasją”, towarzyszyło Małgorzacie Gralak z centrum dystrybucyjnego w Łodzi, gdzie jest liderem jednego z działów obsługi zamówień, składanych na Amazon.pl.

APB_Małgorzata Gralak_34.jpg

Gosia relaksuje się podczas wycieczek rowerowych. Do pracy w centrum logistycznym Amazon przyszła „na chwilę”, a pracuje tutaj już ponad 6 lat. Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie zdrowotne, obiady za złotówkę, 4-dniowy tydzień pracy na wybranych stanowiskach i zmianach, wciąż nowe, ciekawe wyzwania. Plus czas wolny na czytanie kryminałów i wycieczki rowerowe – trudno było znaleźć lepszą ofertę. Jak sama mówi:

W Amazon najbardziej lubię dynamikę pracy. Zawsze coś się dzieje, zawsze są jakieś nowe rzeczy, nowe zadania, ciekawe wyzwania. Doceniam też kontakt z ciekawymi, niezwykle różnorodnymi ludźmi.

W wolnym czasie czyta kryminały i układa puzzle, a podczas rowerowych wycieczek poznaje zakątki Łodzi. Lubi ludzi i pomaganie im. Razem z czwórką rodzeństwa wychowała się na wsi i chciałaby kiedyś stworzyć tak wspaniały dom, jaki stworzyli jej rodzice. Jako ośmiolatka śpiewała w kościelnym chórku. Kocha śpiewać, więc robi to wszędzie tam, gdzie się da.

- Naprawdę zdolna dziewczyna! - tak o obdarzonej ciepłym, niskim głosem Małgosi Gralak mówi Monika Wydrzyńska, terenerka wokalna. Również Grzegorz Hyży, mentor finalistów projektu „Amazon – Zespół z Pasją” nie kryje swojego uznania:

Gosia zachwyca unikalną, aksamitną w brzmieniu barwą głosu. To wszystko za sprawą niskiej tonacji, w której doskonale się porusza. Wie po co, o czym i dlaczego śpiewa! To czuć w każdym przekazywanym przez nią dźwięku. Przy tym skupiona i w pełni oddana temu co robi.

Zobaczcie, co sama o sobie mówi Gosia:

Z kolei liryczny głos, od którego nie można się oderwać, to domena Rafała Goszcza, który na co dzień zajmuje się obsługą zamówień internetowych w centrum dystrybucyjnym Amazon w Sosnowcu. Rafał dostał się do finału projektu Amazon Zespół z Pasją dzięki głosom pracowników. To oni wybierali swojego przedstawiciela w tym muzycznym projekcie. Nie powinni być zatem zaskoczeni, że zbiera tak wiele pozytywnych opinii od muzycznych ekspertów:

APB_Rafał Goszcz_13.jpg

- Subtelny i nieodkryty, i nie tyle przez nas i publiczność, co też przez samego siebie - tak Grzegorz Hyży podsumowuje talent Rafała, obserwując z radością, jak ten młody chłopak odkrywał swoje wokalne możliwości.

Rafał „zjawił się” w sosnowieckim centrum logistycznym Amazon „tylko” na staż, a pracuje tam już ponad 2 lata. Jak podkreśla:

Praca w Amazon początkowo miała być pracą tymczasową, jednak system pracy, możliwość rozwoju oraz atmosfera sprawiły, że zostałem na dłużej! Cenię jej wiele aspektów, a najbardziej możliwość rozwoju oraz zdobywanie nowych umiejętności poprzez liczne kursy.  Niesamowite również jest to jak wiele ciekawych osób udało mi się poznać podczas przygody w Amazon. To naprawdę niezwykle wartościujące doświadczenie.

Szukał pracy, którą przede wszystkim da się pogodzić z kształceniem w katowickim studio Metro, a umozliwia mu to chociażby 4-dniowy tydzień pracy. Poza tym biega, fotografuje, śpiewa, piecze ciasta, a za najcenniejszy dar uważa rodzinę. W „Zespole z Pasją” chciał zaśpiewać dla nieżyjącej już mamy.

Poznajcie historię Rafała:

A jak muzyczne zmagania swoich podopiecznych podsumowuje Grzegorz Hyży?

APB_Grzegorz Hyży_12.jpg

Ta śpiewająca ekipa to absolutnie zgrany zespół z pasją! To grupa ludzi zafascynowanych muzyką. To, co robią, ma wymiar amatorski, ale już po pierwszych dźwiękach słychać, że nie brakuje im talentu. Świetnie, że mają czas, by robić to, co kochają!

Więcej na temat bohaterów muzycznego projektu Amazon można przeczytać tutaj: Amazon – Zespół z Pasją! Poznajcie naszych Finalistów

* Projekt realizowany był w ramach płatnej współpracy z ekspertami muzycznymi oraz influencerami, tj. Grzegorz Hyży, Gromee, Monika Wydrzyńska, Piotr Walicki.