Magdalena Kąkol i Paweł Czabak to pracownicy dwóch różnych centrów logistycznych, ale doskonały duet na scenie w ramach projektu „Amazon – Zespół z Pasją”. Poznajcie ich lepiej!

Magda swoje muzyczne hobby rozwija od dziecka. Śpiewała w chórze szkolnym, w gimnazjum była częścią zespołu muzycznego. Dziś śpiewa, gdzie się da: w domu pod prysznicem, w aucie, a nawet w pracy – w centrum logistycznym Amazon w Sosnowcu, gdzie pracuje od ponad 3 lat. Nie podejrzewali, że w pracy dostaną aż tak ogromną szansę na rozwijanie swoich talentów i pasji. Gdy usłyszeli, że Amazon rusza z projektem „Zespół z Pasją” wysłali zgłoszenia. I tak zaczęła się ich muzyczna przygoda!

"Zaryzykowałem i nagrałem kawałek do konkursu Amazon"
opowiada Paweł.

Sam napisał i zaaranżował piosenkę o swoim mieście. Wraz z kolegami w Międzyrzeczu mają zespół i własne studio nagraniowe.

Poznajcie jego życiową i zawodową historię:

Magda dowiedziała się o konkursie z aplikacji AtoZ dla pracowników Amazon. Kocha śpiewać i wie, że nie brak jej talentu, ale od zawsze wstydziła się występów przed publicznością. W Amazon czuje się jednak bezpiecznie, a stabilna praca sprawiła, iż uznała, że to najlepszy czas, by odświeżyć swoje pasje. Zobaczcie, co mówi o sobie:

Magda i Paweł spotkali się w Warszawie na warsztatach wokalnych prowadzonych przez muzycznych ekspertów: Monikę Wydrzyńską - wokalistkę, trenerkę wokalną i autorkę tekstów, Piotra Walickiego - multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera oraz Przemysława „Dreda” Pietrzaka - producenta muzycznego i realizatora dźwięku. Muzyczną pieczę nad całością sprawował Andrzej Gromala Gromee - producent muzyczny, autor tekstów, remikser i DJ oraz Grzegorz Hyży, znany publiczności z takich hitów jak „Kochanie to ja”. Warsztaty były pierwszym etapem projektu. Po niespełna miesiącu finaliści nagrali wybrane przez siebie covery i utwór, który specjalnie dla nich napisał Gromee. Potem przyszedł czas na teledysk, a obecnie przygotowują się do wydania płyty!

Paweł Czabak APB

Paweł Czabak rap ma we krwi. Wydał już trzy płyty w dwóch różnych zespołach! Sam pisze piosenki, które wspólnie z kolegami nagrywają w domowym studio. Na co dzień, od ponad roku, pracuje w robotycznym centrum logistycznym Amazon w Świebodzinie. Trafił tu dzięki ogłoszeniu, które znalazł w Internecie.

"Pracuję 4 dni w tygodniu. Zaczynam swoje zmiany od niedzieli, kończę w środę, więc mam 3 dni wolnego i spokojnie mam czas dla siebie, aby się spełniać muzycznie."

podkreśla Paweł i dodaje:

"Poza Amazon, poza pasją do muzyki, zajmuję się aranżacją i architekturą krajobrazu. Posiadam swoją firmę ogrodniczą. Na ten moment jestem szczęśliwym człowiekiem, uśmiechniętym, pozytywnym i tego każdemu życzę!"

Do działania motywuje go kontakt z ludźmi i chęć zdobywania kolejnych doświadczeń. Docenia fakt, że zawsze może liczyć na kochającą go dziewczynę i przyjaciół. Występ w „Amazon - Zespół z Pasją” zadedykował swojemu kochanemu miastu, Międzyrzeczowi.

Paweł wspólnie z Magdą Kąkol nagrali cover piosenki „Ale Jazz” Sanah i Vito Bambino. Piotr Walicki jest zachwycony talentem i kreatywnością amazonowych finalistów. Ich kawałek, z dodanym przez Pawła tekstem, uważa za hit. Pozostali muzyczni eksperci i mentorzy finalistów projektu „Amazon – Zespół z Pasją” również nie kryli swojego zaskoczenia:

- Rytmiczny. Warsztatowo przygotowany – chwali go Grzegorz Hyży. Z kolei Monika Wydrzyńska dodaje: - Miał trudne zadanie, bo w piosenkę „Ale Jazz”, tam gdzie oryginalnie śpiewa Vito Bambino, Paweł wplótł swój fragment tekstu i go zarapował. Tym pomysłem, odwagą i szczerością zaskoczył ekspertów. - Ma tę zajawkę, od zawsze ją miał i mam nadzieję, że dostał od nas kopa żeby pójść w tę stronę – cieszy się Gromee.

A tak o Pawle Czabaku mówi Grzegorz Hyży:

- Wulkan energii! Kiedy oddaje się swojej pasji, odpływa do swojego świata!

Magda APB

Z kolei Magda to urodzona artystka: śpiewa, fotografuje, tańczy, interesuje się wizażem. To nie wszystko, oprócz tego pasjonują ją języki obce. Kocha śpiewać po angielsku i francusku! Spontanicznie dołączyła do Amazon w 2019 roku. Uznała ofertę firmy za najlepszą na rynku. Ubezpieczenie, dostęp do prywatnej opieki medycznej, obiady za złotówkę, darmowe dojazdy do i z pracy na wybranych trasach – mało kto proponował takie warunki.

"W pracy w Amazon cenię sobie to, że tak bardzo dba się tutaj o bezpieczeństwo pracowników. Lubię też swój dział i ludzi tam pracujących oraz to, że w tak krótkim czasie można się rozwijać w tej firmie"
podkreśla Magda.

Do działania motywują ją ludzie, którzy nie mieli w życiu nic, a teraz bardzo dobrze sobie radzą i pomagają innym. Najważniejsza jest dla niej rodzina: rodzice, na których zawsze może liczyć, kuzynostwo i dziewczyna, która daje jej wsparcie i miłość. Słuchając Magdy już po paru pierwszych dźwiękach na myśl nasuwa się porównanie do gwiazd R&B czy soulu, a – jak sama mówi: - Muzyką oddycham. Ona jest lekiem na wszystko.

- Czysto, rytmicznie, niezwykle emocjonująco... Jest perfekcyjna w tym, co robi! – ocenia Grzegorz Hyży. Monika Wydrzyńska też była pod wrażeniem Magdy, która mimo stresu doskonale przygotowała się do nagrań.

Magda i Paweł razem spełniają marzenia! Gdyby nie projekt „Amazon - Zespół z Pasją”, pewnie by się nie poznali i nie stworzyliby muzycznego duetu. Dzięki warsztatom, pod okiem fachowców zaśpiewali i nagrali przebój, który w ich wykonaniu jest prawdziwą perełką. Jako wokaliści są całkiem różni, ale jak mówią eksperci – to właśnie jest piękne!

- Niesamowite jest to, że z łatwością łączą pracę zawodową z realizacją tego, co kochają - podziwia finalistów Grzegorz Hyży i dodaje: - Miłość do muzyki daje z jednej strony odskocznię i ogrom przyjemności, ale wymaga też zaangażowania, czasu i wielu poświęceń, na co ta zdolna ekipa jest już dzisiaj gotowa!

Więcej na temat bohaterów muzycznego projektu Amazon można przeczytać tutaj:

* Projekt realizowany był w ramach płatnej współpracy z ekspertami muzycznymi oraz influencerami, tj. Grzegorz Hyży, Gromee, Monika Wydrzyńska, Piotr Walicki.